Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

417 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      133
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Ja idem do Novog Grada (80ak km zapadno od Banjaluke) ali idem kroz Hrvatsku autoputem, kilometraza mi je skoro ista ali brze stignem. Eventualno ranije da se isključim pa preko Gradiske dodjem do Banjaluke pa onda dalje.

Mada ja svakako planiram turu do Banjaluke, onako turisticki :)

Ali konkretno me zanima sta od pumpi ima u Banjaluci i gde se valja sipati. Moguce da ima Petrol kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao sam gorivo upravo na Petrolu.

Bila je jedna jedina pumpa od Novog Grada prema Banja Luci, bas na ulazu u BL. I preko puta jedna manja.

Gorivo im je najskuplje, dizel (euro 6 neki) je 1.79km, dok je na drugim pumpama 1.71 (Gazprom, Nestro), 1.69 (Neskovic).

 

Sipao sam do cepa, vise nije moglo da stane. Pocelo da se preliva :D

skoro 50 litara, 88 maraka (oko 45e). Presao oko 800 i nesto km od tada, na prvoj crti sam ispod pola

 

Steta sto mi nije blize RS, jbg.
A sad u povratku nisam ni obratio paznju koliko je kod nas gorivo. Necu ni da gledam bar jos 10 dana, da se ne nerviram :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao sam 95 na MM petrol-u u Jošaničkoj banji... čini mi se po autu da je dobar benzin... do sad nisam čuo za tu pumpu... odakle li je to gorivo...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je u komšiluku OMV pumpa i tu sipam BOLJI (čitaj skuplji) dizel nego što je običan euro dizel. Da li neko zna da li ova razlika u ceni ima opravdanja i u kvalitetu goriva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozac cisterne u NISu (moj sira familija), iz iste cisterne se sipa u svaki rezervoar na pumpi, u jedan se dospe nesto malo aditiva (nekad i zaborave...) i to gorivo onda rename-uju i dignu mu cenu,  ali to je NIS, za druge nem pojma kako funkcionisu.

Ja ne kazem da nema efekta ili da to gorivo nije kvalitetnije. Ali ima ljudi ovde koji sami sipaju aditive par puta godisnje na pun rezervoar, vec su pisali koji, koliko i kako... uglavnom izadje jeftinije.

Ljudi i sipaju to par dinara skuplje gorivo da ne misle. I to mi je ok. sto ljudi, dvesta teorija... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo znam da je moj auto uzet sa 170 000 i sad se približava 230 000, samo je sipan NISov ed i ne pravi nikakve probleme. Računam da mu nešto fali da bi se videlo za 60000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja u ovog dizela ali i u proslog sipam(o) obican Nis-ov dizel, nikad nista od problema. Zenina Fabia je presla 50hk do sada, sipan uvek najobicniji ED isto nikada nikakav problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, brankoz said:

Meni je u komšiluku OMV pumpa i tu sipam BOLJI (čitaj skuplji) dizel nego što je običan euro dizel. Da li neko zna da li ova razlika u ceni ima opravdanja i u kvalitetu goriva?

Ja sipam na OMV vec duze vreme i samo obican dizel, nisam probao onaj njihov niti razmisljam, za sad je sa obicnim sve u redu. Nadam se da koristis njihovu karticu i popuste od par dinara na svaki nasuti litar goriva? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači imaš dobro iskustvo sa običnim dizelom. Preći ću i ja pa ću videti da li ima razlike. Hvala na informaciji.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka peta litra dizela - bazno ulje

 

sadasdad.jpg

 

Kada u prodavnici ili pumpi vidite da se prodaje neko nepoznato motorno ulje, možete biti potpouno sigurni da ste u leglu mahinacija. Ova ambalaža služi samo da se "pokrije" činjenica da je gotovo svaka peta litra dizela upravo bazno ulja. Na njega se ne plaćaju akcize, čime postaje vrlo pogodan instrument manipulacije i velikih zarada.

Naime, Srbija uvozi oko 70.000 tona baznog ušlja, zapravo trostruko više nego što su to realne potrebe uljaroške industrije. Preteklih 40.000 tona završava miksovana za dizelom u našim rezervoarima.

Količine uvezenog baznog ulja u 2016. godini bile su od 65.000 do 70.000 tona, dok su godišnje potrebe industrije maziva oko 21.000 tona. Dakle, postoji ogromna razlika. Ako se u jednoj godini uvoz baznog ulja trostruko poveća, jasno je da nešto nije u redu. Nema te industrije kod koje je moguće toliko povećanje potrošnje - navodi Tomislav Mićović,predsednii UNKS.

Prema njegovim rečima, takve zloupotrebe sa baznim uljem vidljive su i na tržištu.

- Jasno je da se nešto čudno dešava kada uočimo da se pojavilo gorivo koje je nenormalno jeftino. I kada vam neko uzima dugogodišnje kupce - kaže predsednik UNKS.

Mešaju gorivo sa svim i svačim

U Udruženja naftnih kompanija Srbija napominju i da postoji još sličnih zloupotreba. Tako je ustanovljeno da se legalno gorivo meša sa još nekim derivatima nafte koji su namenjeni isključivo industrijskoj potrošnji, kao i da se nekontrolisano koristi biogorivo koje je u većini zemalja oslobođeno plaćanja akcize.

 

Preuzeto sa vrelegume.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, onda verovatno dosta problema koje sad imaju dizelaši na niskim temperaturama potiče od toga. Ali kako mi obični ljudi da znamo gde sipaju to bazno ulje, a gde ne? To sa prodajom nepoznatih ulja ne mora biti pokazatelj. Ma MIS - u koliko sam video prodaju sve poznata ulja, pa se svejedno ljudi žale.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, bebaneSine said:

Ma iskustva s gorivom me zanimaju bre ljudi, potrošnju znam, 4.2 po gradu, 4.5 s klimom:D

Ta potrošnja kad ga guraš ili kad ga vučeš:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde malo da ozivim temu. 

 

Gde sipate ED trenutno i isplatili se sipati ona "njihova" goriva koja su skuplja?

 

Ja sam natocio pun rezervoao obicnog ED na EKO pumpi ali nisam kadar da procenim kako auto radi posto nemam mnogo iskustva sa tim.

 

Cuo sam da se na NIS-u gotivo popravilo, ne znam da li je isto kao i na Gazprom pumpama.

 

Najvise me zanima Euro Petrol gde nude 7din popusta po litru uz karticu. Da li neko moze da uporedi sa OMV, EKO ili NIS/Gazprom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...