Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

418 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      134
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

OKTA ima odlicno gorivo, mogu da potvrdim to zato sto moi rade tamo.Trenutno rafinerija ne proizvodi gorivo nego se uvozi iz Grcke ( naravno ovo se desava zbog kriza u koju grci su sada). Problem je sto pumpe koi su brendirani ko OKTA su privatne i nije OKTA vlasnik.

 

Makpetrol kupuje gorivo iz OKTA, a Lukoil uvozi mislam iz Rumunije. Ja uvek punim gorivo na Lukoil na ulaz u Makedoniji kod Kumanovo i Makpetrol u Gevgelija kad idem za Grcku. Iskoristim prilika da popim kafu i klopam posto cene u Gevgelija su smesne :)

 

Za povrat u Srbiji, zadnja pumpa je Makpetrol kod Kumanovo, tu se tankira i ustedis 10 eur kolku sto je puterina do BG :)

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od kako sam uzeo auto, jednom sam sipao na Enolu, jednom na Avii, dva puta na NIS-ovoj pumpi kod Spensa (kazu da je tamo dobro gorivo, jer navodno razni direktori i sefovi tamo sipaju), sve ostalo sam sipao na istom mestu, NIS-ova pumpa kod mlekare (ili kod Univera, kako god hocete)...Gledam da bude isti aparat, em mi je blizu, a i protok ljudi i vozila im je dobar...Zadovoljstvo nekad vece, nekad manje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom OMW, retko kad na Nis-u jer sam već duže vreme zadovoljan gorivom sa Omw-a a po nekad MOL-u kad naletim na njega i uvek običan evro dizel. A i u JA nema neki izbor pumpi tako da je za sad Omw ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam večeras malo kako Stilo ubrzava sa Ultra D i rekao bih da je za nijansu jači. Nije ništa drastično, ali možda malo brže nabija obrtaje sa manje gasa. I rekao bih da ima manje dima. 

Što se potrošnje tiče nisam baš siguran. Možda do 0.3l manje kod mene mada i to još treba proveriti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad nasuh na Art petrolu prvi i poslednji put u životu!

Carevi su mi nasuli 56,5l u rezervoar od 58l a nisam još bio ni blizu paljenja lampice za rezervu. Inače mi je rezerva 8l.

Nikad od kad vozim Deltu ni na jednoj pumpi nisam do sad sipao više od 53~4 litra goriva i to kad mi rezerva sija. Brat bratu lapili su me za 10l ili ti 1300din.

Nisam imao živaca da ulazim u diskusiju jer sam svestan da ništa ne mogu da dokažem.

Eto samo da zaobilazite pomenutu firmu u širokom luku,inače je reč o pumpi iznad Partizanovog stadiona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te Siki,Miki,Riki pumpe i ovako zaobilazim u sirokom luku :D

 

Vataju ljude na foru 2 din jeftiniji a onda klempa kao tebi 1300 din :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bila mi usput a neko je ovde spominjao da je prezedovoljan i reko aj da probam

Sam sam kriv, ali sad i nikad više

Nisam zbog jeftinijeg goriva stao jer me to ne zanima realno, koliko možeš uštedeti na rezervoar? Par stotina dinara, hebe mi se baš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam da nisi zbog toga svratio,samo kazem kakva im je "poslovna" strategija :D


Fora je sto sad kad bi ti prijavio sutra nadleznima to i rekao da im je lose izbazdaren pistojl,zakidaju i sl. kladim se da nista ne bi bilo.

 

Placamo tooolike akcize na to gorivo i sluzba koja treba svakodnevno da kontrolise i sprecava takve zloupotrebe nista ne radi.

Prodaju nam neke smesne price o markiranju goriva a kvalitet dno i jos te zakida ko stigne i gde stigne :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e stvarno nisu normalni :thumbdown: ,eto ja redovno sipam kod njih i nikakvih problema nisam do sad imao,sipao sam par puta kod kluza,a najvise sam sipao u dobanovcima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dante slažem se, i to markiranje je šarena laža da se opravda deo ove nenormalne cene verovatno.... ma veruj mi da mi je muka više od ovakvih jajarskih fora...

Na svakom hebenom ćošku te zakidaju, gde god da si ako ne zevaš kao retardiran u to što rade odmah koriste priliku da te lape...

Da sam se žalio nešto i da smo vadili gorivo iz rezervoara oni bi bili čisti jer bi smo realno izvukli više od tih 56l i ja ne bih mogao da dokažem da nisam bio na nuli pre nego što sam stao na pumpu....da sam bio u debeloj rezervi onda bi mi verovatno natankali 67~8l. E tu bi im se nahebao mame jer toliko nema gde da stane...

Ma nije ni bitno, sam sam kriv. Spomenuo sam samo da se neko drugi ne zahebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde lepo priznaj da te privuklo tih 1,99din popusta :)

Djura ce da ti oprosti sto te je tukao :)

Edited by @bane@

Share this post


Link to post
Share on other sites

U blizini kuce imam upravo jednu takvu "pumpu" koja redovno ima te akcije sa cenama. Dosta ljudi me pita zasto ne tocim tu kad mi je pod nosom, sve je to isto...

Uopste me ne mrzi da odem na drugi kraj grada da bih natankao pun rezervoar na pumpi sa kojom imam samo pozitivno iskustvo sa ED vec 7 godina, za razliku od prethodnih. Nema ih u mom kraju grada, nazalost.

Btw, gorivo je tu 10+ din skuplje od ove "akcijske" cene... Necu imenovati ni jedne ni druge, pisao sam vec po forumu pa da ne reklamiram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja moram da ponovim da me razlika u ceni goriva ne interesuje. Imam na 1km od kuće dve pumpe na kojima redovno sipam gorivo gde vikendom takođe ima popust od par dinara a ova je pumpa 15km od mene. Prolazio, video, setio se da je neko pisao na forumu da je dobro gorivo, reko aj baš da probam neznajući za cenu, dalje sam već objasbio šta je i kako bilo.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko NIS kompanijsku karticu?  

 

Kako proveravate stanje preko SMS-a?

 

Jel se samo posalje SMS na onaj broj, ili pre toga moras nesto da aktiviras?

 

Ja poslao SMS po ovom uputstvu, i nista... :smoke:

 

http://www.nispetrol.rs/sr-lat/kartica/sms-servis-i-govorni-automat

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...