Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

417 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      133
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/216282/Uhapseno-dvadesetak-radnika-NIS-i-funkcioner-Ministarstva-ekonomije

"Krađa je, kako saznaje “Blic”, izvođena instaliranjem specijalnih ploča u benzinske stanice, koje su brojačem evidentirale količinu goriva koju su građani tražili i plaćali, dok je u rezervoar automobila ulazila količina manja za petinu."

Share this post


Link to post
Share on other sites

I posle se cudim kad sipam 5 puta na NIS-u i cuju se ventili svaki put...A gorivo ode nikad brze...A na ostalim pupmama ne.... :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde kad već kudimo NIS i pošto dolazi hladnoća da ponovim još jednom da u čuvenoj temi na ski forumu "šta kad zaledi dizel" jedini smrznuti prijavljeni dizelaši su točili na NIS ili anonimnim privatnim pumpama. Nijedan se nije javio da se smrzao od mol, eko, omv i sličnih. Pitajte nisovce kakva im je smeša eurodizela kad budete sipali, do koje temperature garantuju kvalitet, to je vaše pravo. Inače, u Zrenjaninu na novoj NIS pumpi kod avale je meni pumpaš sam nudio krađu da podelimo na dva dela, kada sam sipao u službeni auto 2000rsd bonova, ostalo 400 da ne može stati u rezervoar... Lopurde su najgore i sramota je što ih nisu raščistili pre prodaje rusima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ako se secate, ja sam o ovome pisao pre pola godine i vise, bas za NIS u Lazarevcu, gde su mi sipali vise nego sto moze da stane i polomili poklopac rezervoara kad sam popiz.... i hteo sve da im razlupam, a dokazivanje njihove nemarnosti i krivice bi me kostalo 30 puta vise nego sto su mi zakinuli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo npr. bajker je na ovu temu pricao u nedelju na skupu, kad je spomenuo da mu sve kolege beze s pumpi, jer nema para sa strane... izgleda da se bajker malo zajebao jer su begali da ih ne uvate!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se seća neko kad su mi u Mirijevu sipali 45.5 litara u rezervoar u koji mi staje 47, a prilikom sipanja sam imao čitavu crticu iznad rezerve tj falilo je 30 do 35 litara?

Pa sam ih prijavio interno, išao pričao sa šefom, ubeđivao me u neke priče...

Tada račun nisam ni dobio, ove pumpe nema na ovom spisku, šta mi je činiti?

Inače, gorivo će kao da vraćaju

http://www.njuz.net/nis-refundira-ukradenu-razliku/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ce ovde opet da zarade isti ti radnici sa tih pumpi, koji su i sacuvali najveci broj fiskalnih racuna koje ljudi vecinom nisu uzimali :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gde ce da vracaju, ja sam o ovome pisao na forumu pre vise od pola godine, i koji mi je dokaz osim pisanja po forumu... Gde sam cuvao sve racune, mozda imam neke koji su zavrsili kod knjigovodja, ali vecinu nemam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja se smejao mom ocu koji ima sve ''bitne'' račune još od '88 godine :)

Inače, vredi pokušati i varijantom bio sam tad-i-tad pa na osnovu snimka sa kamera (na pumpama koje ih imaju) da vide u koje vreme ste sipali, a u kompjuterima sigurno imaju podatke o vremenu svih fiskalnih računa... bar bi morali da imaju... pitanje je samo koliko će biti spremni da sopstveni materijal upotrebe protiv sebe samih, ali kao što rekoh - vredi pokušati.

A inače komentar na celu priču - kretenizam. Ne zato što su se bavili krađom goriva, već zato što su se time bavili pre svega u vreme kada je cena goriva sve veća i veća, a onda što nisu krali na sitno po par % nego čak 20%. Ehhh mero zašto te nemaju svi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj da ne bude samo NIS, meni su na OMV cini mi se, tek otvorenoj u gradu sipali 35l gasa u rezervoar od 32 koji nije bio prazan, tek uslo u crveno, bilo oko 5-6l po slobodnoj proceni!

nikada vise nisam otisao na tu pumpu. poslao sam im mejl zahvalnicu..... i nikom nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel dozvoljeno da se toci gorivo u kante?Sad sam prolazio pored pumpe i vidim kako jednom liku toci u metalni kanister a drugom u plasticnu kantu.Da nije opet neko poskupljenje goriva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do pre par dana sam radio na pumpi i 90% goriva sam sipao u kante!

Kad dodje lik i za 100e sipa naftu u kante da popizdis jer nafta peni pa moras polako i to trajeeeeee

A benzin je isao u flase od borovnice,koka kole, sirceta.....

neke ljude su vracali sa drugih pumpi jer su im rekli da ne mogu da sipaju u plasticne kante osim ako nisu kupljene kod njih na pumpi! a covek doneo kantu na kojoj pise freza ili testera koje su starije od mene, u njima pravi mesavinu decenijama!

A o tome gde i kako ljudi sipaju gas i kako voze ne zelim ni da pocinjem! a meni frka sto nemam atest a sve ok sem papira!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno je da je dozvoljeno na kante, baš kao što kaže kolega, ja sebi za frezu i za traktor moram u kante i buriće, neću valjda da donosim frezu kolima ili je vozim na pumpu da bih sipao smrdljivih 5, 10 litara koliko staje u rezervoar tj za dva sata rada :thumbdown: a pre svega, treba da se napravi mešavina, pa tek onda sipa, a ne da se sipa pa odoka doda ulje :D

A šta da radim ja kome račun nije izdat, sipano 45.5 od mogućih 35 litara, ali je postojala prijava internoj kontroli? Da se pozovem na to i kod koga?

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

OMV na Banjici sipa u juga u kome se jos nije upalila lampica za rezervu (znaci nekih 8l bilo u rezervoaru), nasuli su do punog 31,3l, a jugov kapacitet je 32l.

Nije im dobro koliko kradu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio za freze i Varburge i ostale dvotaktne masine vec u vezi lopovluka na pumpama.Kad ti sipa u kantu nemoze da ti manje sipa.

A taj fazon, ja sipam u auto i u kante na OMV na Partizanskom putu kod Karaburme i na OMV kod Ade, nekad sipam u auto na MOL na Višnjičkom vencu, do sad mi se nikad nije desilo da mi je cifra sumnjiva ni na jednoj od navedenih...

Edited by Oktopod

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednjih 2 godine na Lukoil-u, ponekad OMV kod Ade i skoro na MBG u Djure Djakovica (2-3 rezervoara kad je bila prilicna razlika u ceni) i nikad nisam imao tih problema. Na NIS se ne secam kad sam poslednji put stao da natocim corbu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

OMV na Banjici sipa u juga u kome se jos nije upalila lampica za rezervu (znaci nekih 8l bilo u rezervoaru), nasuli su do punog 31,3l, a jugov kapacitet je 32l.

Nije im dobro koliko kradu...

Za juga ima dva tipa rezervoara. Stari tip je 32, a novi koliko se secam 42

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...