Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

417 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      133
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Guest 10757

Moram da vam kazem da bezite sto dalje od NIS-a, i ja sam izbegavao NIS ali evo danas sam sipao 50l bezolovnog na pympi u Zarkovu ( ibarska )...

Nisam presao ni 500 metara, a auto je vec poceo da trokira, u leru da se trese kao da ima groznicu... U prvoj brzini kada stisnem gas do kraja on nista, uopste ga ne prima, ide do 2000 obrataja i to je max. , vuce se kao puz, gas do kraja on nista... Celo vreme je svetlila crvena lampica za brizgaljke/ainspric ( nisam tacno sigran sta ta lampica oznacava ) lici na ainspric pumpu.... Gasio sam i palio auto, ali nije pomoglo.

I tako je bilo nekih 15 min. , nakog cega se vratio u normalu... Ne znam da li ce se to ponoviti , ali znam da je je rezervoar pun.. :( I da je velika sansa da se dizne zapuse ili skroz odu....

STO DALJE OD NIS-A! :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 202

Em si sipao na NIS-u koji iako ga sam proizvodi valja najnekvalitetnije gorivo koje mu izadje iz pogona, a i sipao si na ubedljivo najlopovskijoj od SVIH njihovih pumpi. Te dve pumpe, pogotovo ona prema gradu, vaze za najgore po kvalitetu, a tek sto udaraju po usima, to je vec nadaleko poznato...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10793

Ja na Jugopretolu ne sipam 5 godina, od kako vozim bukvalno ali generalno su sve pumpe isto djubre, vozimo na 88 oktana max!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 4846

a mozda se auto iznenadio iznenadnim visokim kvalitetom goriva, pa mu je trebalo 15min da dodje sebi! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7047

I ima onaj fenomen da 80% ljudi sipa na donjoj. Dok sam ranije sipao tamo, redovno je bilo 65 litara koji stanu u rezervoar od 60l u kom ima bar 5-10l :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na NIS-u ne sipam vec 6 meseci najveci olos i najgore gorivo kad god sam sipao kod njih auto se vuce kao puz i u leru igra svoju igru, evo sad samo na Eko pumpi sipam i em sto ide dobro a u leru ne igra vec normalno stoji, steta sto postoje!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 1062

ima li neko neki info gde se do sada pokazalo gorivo kao najbolje ili najpribliznije onim datim vrednostima a pumpi?ja na primer kada sipam u Sapcu na OMV pumpama auto mi slabije ide nego kada sipam na NIS-u izmedju Sapca i Platiceva(kafana Shumar)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zivim na Jerkovicu i sipam na Mol-u ali nisam primetio da je bolji kvalitet od drugih.Izgleda da sam imao srece da do sad nisam naletao na te lose pa ne znam da procenim sta je dobro :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam sipao na EKO i dobio sam flajer "Evodizel made in EU" gde se hvale da se njhov evrodizel proizvodi po najstrozim standardima EU i da ima sedam puta manju koncentraciju sumpora od "starog" evrodizela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Famozne dve pumpe u Zarkovu :D

Secam se da smo pre par godina ostali bez corbe blizu te dve pumpe... fora je to sto se tada ova donja renovirala i nije radila... jedino je bila ova gornja u opticaju... a u steku smo imali onu plasticnu bocu od 5 lit... za svaki slucaj.

I sta je bilo... kazemo pumpadziji sipaj 5 litara... sipao on 5 litara po aparatu ali je u boci imalo mesta za vise od litar :D

Mi ga pitamo sta je ovo ?

Pumpadzija rekao... nista ne pitajte i vrati nam pare za tih litar sto je falilo :D

Od dva zla birajte manje zlo... ako vec morate... a to je ova donja pumpa ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj ortak radio pre mnogo godina honorarno na pupmi preko leta. Za tri meseca, on, koji je bio prakticno potrcko, ukupno je inkasirao 4.000 tadasnjih maraka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja vec duze vrene sipam na AVIA pumpi na auto putu pre plavog mosta,cak i plin kad sipam na njoj mislim da je ok,da li je neko imao losa iskustva sa AVIA pumpama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta pumpa je jedno 200 metara od moje zgrade i sipam tu, na EKO i MOL.

I ja sam cuo da im je dobro gorivo na Petrolu , imas ti neke pouzdanije informacije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U dizelu D-2 koji se prodaje u Srbiji, a "koji se u Evropi zove 'šumski dizel'", ima 20 puta više sumpora nego u EU, dok eko-dizel 3 ima šest puta više sumpora od evropskog.

Kada je reč o benzinima, situacija je malo bolja jer se domaći benzin od evropskog razlikuje po prisustvu aromata, kojih u Srbiji ima oko pet odsto po litru a u Evropi oko jedan odsto, a nadležni u Naftnoj industriji Srbije tvrde da aromati ne štete radu motora, ali su kancerogeni.

Nadležni u NIS-u tvrde da se gorivo redovno uzorkuje i da ne može da napusti punilište dok nema sertifikat i napominju da gorivo natočeno u cisterne ispunjava propisane norme kvaliteta.

Istraživanje pokazalo je da je kvalitet bezolovnog benzina BMB 95 na pumpama pet naftnih kompanija ujednačen i da odgovara srpskim standardima, ali je daleko ispod evropskih standarda.

Benzin sadrži od 340 do 360 miligrama sumpora po litru, odnosno oko sedam puta više nego što je dozvoljeno u Evropskoj uniji, U Srbiji je gornji limit za sumpor 650 miligrama po litru a u EU 50 miligrama.

Prema toj analizi, evropski standard propisuje da je dozvoljena količina olova pet miligrama po litru, dok je gornja granica u Srbiji 13 miligrama.

"Osnovni razlog što su ova dva elementa zabranjena u benzinu koji se prodaje u Evropi jeste zato što su otrovni, naročito kada se udišu u većim količinama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah,secate li se mirisa i kvaliteta Shellovog crvenog supera iz Madjarske :? dodje ti da se parfimises sa njim.A auto je isao kako nisi ni znao da moze da ide :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo sam pronasao na netu,lik kaze da mu je ovako izgledala svecica posle jednog rezervoara sa jugopetrola

Pq1SzAFJ.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slika je loseg kvaliteta ali mi tu smrdi to sto ima tragove ciscenja u dnu navoja i sto naslage lice na naslage auta koji trosi ulje a ne los benzin.Jako mala rezolucija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte ni gume da pumpate!!!! Ovo NIJE ZA ZEZANJE!!!!

Napumpam ti ja (ima i post o tome) jednom na Jugopetrolu u Mirijevu gume na 2.4, a cale posle par dana na 2.1

Vidim ja tvrde jesu al toliko....odem kod vulkanizera...kako koja al su isle neverovatno od 3.2 do 3.8 bara!!! Da izginem covece!!!

Cale ode kod vulkanishe....2.5

Ja sve ocu da kupim manometar pa lepo na pumpi naduvas, proveris, doduvas ili ispustis i cao, vulkanizer mi ne trazi pare, al glupo da mu ne dam bar 100 kinti, 5 puta odem i eto manometra...a i treba pogodti kad nije zauzet dza bu

Pre neki dan cekam ortaka tu i vidim neki kinez vozi santa fe, stao da napumpa a kisa pljusti...pazi kad me nije mrzelo nit blam da otrcim do coveka i rukama mu objasnim da ne ide preko 1.9 a i to je ko zna koliko, zamisli da je napumpo na 3 bara dzipa na kisno vreme, a jos kinez :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj...nije mi bas najjasnije...

Kazes sipao si 50l bezolovnog ...a vidim da vozis: Alfa Romeo 166 2.4 JTD (2005)

I jos se bunis da ti lose ide auto :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A sad ljudi ozbiljno... i ja sam izbegavao NIS jer sam se bojao loseg kvaliteta!

Medjutim resio sam da im dam priliku :lool: ....I uopste se nisam pokajao...

Sasvim lepo "vuce" auto u gradskoj voznji...ne oseca se razlika...

A sto se tice vecih brzina ... ovaj snimak sam napravio bas sa bezolovnim sa NIS-ove pumpe....

Doduse u rezervoaru je vec imao nesto malo goriva sa LUKOIL-ove pumpe..ali je 70% goriva bilo sa NIS-a! Ako je ovaj motor (1.1 SPI 55ks) ovoliko izvukao sa NIS-ovim bezolovnim....sta bi bilo da sam sipao na nekoj "boljoj" pumpi za koju se veruje da ima kvalitetniji benzin vishe oktanske vrednosti?!?! :mrgreen: :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leta 2006. vozio sam službenog Punta mk2 1,9d i firma je uplaćivala lovu na račun NISa i davali mi bonove i prosto morao sam da sipam tamo. Pošto sam tada prvi put vozio takav auto bio sam oduševljen njegovom snagom s obzirom da je imao SAMO 60KS. Međutim, provoza se jedan lik koji je malo bolje poznavao materiju i kaže da on mora da ide još bolje i da je verovatno do goriva. I sad pošto smo ga vozili do rezerve pa sipali pun, odem ja tako na NIS, unovčim bonove i odem na OMV da naspem i auto je POLETEO!!! I onda sam stalno menjao bonove za keš dok mi jednom lik nije rekao da ja "perem pare" (svih 3500rsd) :roll: Tada sam napravio kompletnu administrativnu pometnju u firmi i tražio da se lova uplaćuje direktno na moj račun.

U međuvremenu ta pumpa se renovira (inače pričam o NISu iliti tzv plinari u Pančevu) i tako jednom mene mrzelo da idem na OMV (pošto je na izlazu iz grada i nezgodno je okretanje) svratim ja na NIS kontajući da sad imaju nove tankove, da nema taloga i da možda imaju bolje gorivo... Ovog puta sam išao sa A4 1,9TDI isto bio prazan i napunio ga do vrha... znači posle 200m auto počinje da dimi na bilo kakvo dodavanje gasa :shock: ja reko' crk'o, gotovo generalna... međutim ide on... ja mu stisnem gas, a on ide kao blesav, ali dimi nenormalno :? U svakom slučaju potrošio se taj rezervoar, nasulo se regularno na OMVu i sve je bilo ok...

Takođe, kada sam sipao ovo u A4 tražim im gotovinski račun za firmu i kako sam ja tu nešto plaćao, uzimao nekakve grickalice. žvake i čudesa oni meni ne daju ni fiskalni ni gotovinski... i ja uđem u auto, skontam da nisam uzeo račun i vratim se (znači nisam ni upalio auto) i daju oni meni neku kutiju sa fiskalnim računima da ja nađem svoj račun... i tako ja tražim 5-6min i gledam, a ono sve benzin, plin, benzin, plin... reko' sipa li iko na ovoj pumpi dizel :? i odjednom se moj račun STVORIO ispod pulta... šta je bilo? Pa bilo je to da njima poljoprivrednici daju procenat za te račune jer oni posle naplate od države nešto ne znam ni ja tačno uglavnom ima neka fora... a moj račun je bio oko 5000rsd tako da im je to bio sevap smotati...

Rekao sam, neće više moj točak na njihovu pumpu pa makar ostao negde bez goriva i to bila najbliža pumpa... guraću ga 2km dalje...

Inače, sipam uglavnom na OMVu i zadovoqan sam. Kada sam u RS onda sipam na Petrolu, Avia ili EKO (pošto nema OMVa na mom potezu) i uglavnom sam zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7638

Ja redovno sipam na NIS pumpama i sasvim sam zadovojlan. Vozim Citroena Xantiu 2.0HDI, 110PS, karavan. Potrosnja mi je često i ispod deklarisane (5,7l-- Evro D), a nikada nije presla preko 6l. Pričam normalno o prosečnoj potroćnji. Rezervoar mi je od 65l, dakle pređem preko 1000km pa sipam. Inace nemam bas "laku nogu", a sa vucom sam sasvim zadovoljan. Što se tiče privatnih pumpi, kvalitet njihovog goriva me ne zanima od onda kada su cisternama blokirali rafineriju u Pančevu, radi iznude više cene goriva. :fight_twak: ps. Ovde bih stavijo neki smajli koji asocira na "Molotovljev koktel", ali ne nađoh nista odgovarajuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoć ja da sipam gorivo u Mirijevu na NIS pumpi, ne volim ih nešto al iskreno do sad nisam primetio problem neki sa autom zbog goriva, i sinoć se zeznem poslednji put u životu.

Tek mi se upalila bila rezerva, i to ne full nego ono blicne ponekad kako ideš uzbrdo nizbrdo i ja kao da sipam, legla plata, sipaj do kraja, 45.5 litara :shock:

Znači u životu u punta nisam sipao preko 45 i to kad je leš do crte za nulu. Koliko znam staje 47 ili 48. Ja sam u tom trenu po fabrici imao od 5 do 7 litara, realno sam proverio vožnjom, toliko i ima, 7 litara kda krene da blica tu i tamo....znači meni je stalo 52 litre po pumpi. Mene lik na pumpi počeo da radi da vam ne dužim pola sata kao pandurski puntići sipaju 52 litre, kao ima tu račune neke, reko mani me ti sipaju 5 kila za frezu na selu u kanticu, pa neka žena kupila Micru, piše 35 litara oni sipali 45, dovodila kontrolu, ispraznili rezervoar, stvarno 45 litara, reko buraz neću da platim lik kao dobro evo plati koliko misliš da je stalo realno, ja kao aj 40, on kao aj i ćao :shock: Uverio me dodatno da krade, šta bi inače njega bilo briga kao običnog radnika, zovi kontrolu smaraj se druže celu noć i ćao, nego zna nadoknadiće za 5 min...Sad kapiram i zašto jedino na toj pumpi možeš da platiš u ruke pumpadžiji ako ti ne treba račun

Znači nikad više NIS sem kad moram, tamo sam i gume pumpao na 2.2 pa ispalo da su bile na 3.8 bara

Elem, ja bio ovo pisao u off topic al imam pitanje, kolilko staje stvarno u punta, 1.2 16V, naglašavam jer mislim da u jtd ide više

Plašim se da možda čovek ima pravo jer ova igla mi nekad mnogo brzo padne na min sa rezerve, nekad ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...