Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

417 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      133
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Gdrive benzin na NIS pumpama, simpa gorivo ali mislim da mora to mnogo bolje i kvalitetnije biti.

Edited by nemanja84bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva su vam generalno iskustva sa pumpama u poslednje vreme, gde se najzadovoljniji, gde smatrate da je najbolje gorivo? Meni par drugara forsira NIS, jedan koji je tamo radio tvrdi da svi drugi prakticno uzimaju od NIS-a gorivo, tako da posle uglavnom bude losijeg kvaliteta. Ja se ne vodim onim da sipam u onoj koja mi je najbliza, ali do sada sam uglavnom sipao MOL dizel i nisam imao nekih problema, a par puta sam i NIS tocio, i nisam primetio da ima bilo kakve razlike. Koliko vidim, i kod nas se uglavnom sipa NIS ili MOL (ako je verovati i anketi sa teme), ima onih koji hvale i jedne i druge, ali nadje se i nekih koji kazu da MOL nije bas sjajan (eto jedan bas par postova unazad), pa rekoh da cujem i vase misljenje.

Edited by Misha87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam do sada uglavnom na MOL i to obican dizel, jednom onu skuplju varijantu jer su ostali bez obicnog,, ali nisam osetio razliku. Jbm ga, nisam ni sa NIS osetio neku razliku na bolje, ali rekoh, hajde da vidim iskustva drugih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce bio u Bijeljini ,tj isli u Stanišice.Sipao kod Neškovica benzin,49 litara za 8400 dinara i to mu dodje oko 171 dinar za litar,dizel je u Bosni i jeftiniji,negde oko 160 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre puta za CG sipao dizel za 170RSD/L... Za poslednjih 10ak god daj Boze da sam 10ak puta sipao na pumpi... Do skoro je bio 160...

I klincu sipah 20L benzina po istoj ceni ali njega nema bas u u uvek...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko preporuku za gorivo u Bugarskoj pre granice sa Grckom? Idem prvi put tamo pa bi mi preporuka dobro dosla :)

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Nikola 1.6 said:

Jel ima neko preporuku za gorivo u Bugarskoj pre granice sa Grckom?

Isplativija ti je standardna procedura za inostranstvo :D - izlaz iz Srbije sa sto praznijim rezervoarom.

Cim predjes granicu iza Dimitrovgrada (prelaz Kalotina), bar kada sam zadnji put isao su bile Shell i Gazprom pumpe. Cene primetno manje nego kod nas, otprilike reda velicine kao u Bosni. Sipao sam na Shell vise puta, bez ikakvih problema. Tu "nakokas" pun pa posle gledaj sta dalje, ne znam dokle planiras u Grckoj i koliko ces svrljati u lokalu.

Koliko se secam, jedan Shell imas nekih 15 km pre Kulate (za taj smer) i jedan Lukoil i OMV bas pred granicu sa Grckom.

Za ulaz u Srbiju, suprotna procedura :) - opet pun rezervoar pre prelaska nase granice na Kalotini. I isplatis lep procenat puta. Sto se tice kilometraze, samo kroz Bugarsku tuda imas oko 220 km.

Kroz Bugarsku sam isao i za Tursku, ispred GP Kapitan Andreevo su takodje pumpe na izlazu. S tim sto je tamo mnogo povoljnije sipati kad predjes u Tursku, cene su kod njih bukvalno smesne.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan

Znaci Shell da lovim. Hvala za info :) . Idem do Tasosa, tamo cu obrnuti osrtvo celo. Citao sam da ima dosta malverzacija u Bugarskoj sto se tice goriva pa reko da proverim. Sipao bih pre granice sa Grckom svakako. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, Nikola 1.6 said:

Znaci Shell da lovim. Hvala za info :) .

Ja sam sipao benzin kod njih par puta i nisam imao nikakvih problema. Samo prenosim licno iskustvo, a ti naravno kako mislis da je pametno ;) . Nema na cemu, naravno.

Od Kalotine do Keramotija imas oko 400 km (a nepunih 200 km od grcke granice do Keramotija), racunaj krug oko Tasosa 100 km pa sta vec planiras... Mislim da ti je najbolja opcija koju sam ti predlozio (cepovanje na ulazu u Bugarsku, cepovanje na izlazu iz Bugarske i u povratku isto). Bez punjenja skupog goriva u Grckoj i dodjes sa poprilicno punim rezervoarem jeftinijeg goriva koje ces ovde sprziti.

Cena goriva u Bugarskoj je, kao sto rekoh, reda velicine kao u Bosni.

Trenutno bi trebalo da je okvirno 1.373 EUR ili malo jace od 160 dinara (po https://www.globalpetrolprices.com/gasoline_prices/):

 

Untitled.png.2da70e4fd820dc9bb4c15eced03bc96e.png (573×147)

 

Kod nas je benzin trenutno 1.61 EUR ili 189 din, u Grckoj po istom izvoru skoro 2 EUR, pa racunaj razliku.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bugari su EU, ides autoputem tj jednim delom se ide magistralom, gde vidis guzvu na pumpi tu stani i sipaj i nema greske. Sumnjam da se smeju tek tako sprdati sa gorivom kao sto bi se nasi sprdali ili sto se makedonci sprdaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam review-ove za neke pumpe.. kazu da ima vode u gorivu, da kradu na pistolju, kradu na kursu :dizzy: ne znam, probacu ove godine ovako :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja skoro sipao na Eko i to onaj avio ultra giga mega dizel i poludela mi lampica za obavestenje za vodu u gorivu! Istog momenta posle sipanja. Auto normalno radio.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

99,9% sipam na Nis-u oduvek, nekada sam radio tamo par meseci i posle toga nastavio tu da sipam :D Ne kazem da je bilo vode u gorivu sad kada sam sipao na Eko ali eto tako je bilo. Generalno nikad nisam bio zadovoljan sa njihovim gorivom, pre je vise nas sa komercijalnim vozilima primetilo vecu potrosnju i vise dima npr. Znam da masa ljudi koristi njihova goriva i ne cujem sada da se neko zali nesto ali ja ih izbegavam.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sve ti je to isto, sem mozda MOL koji kao treba da imaju dizel gorivo kvalitetnije u odnosu na ostale mada i u to sumnjam jer sve to dolazi sa iste cesme :) vlage svuda ima pa kako ti se zalomi sa kog tanka sipas i kolko je ustajalo u istom i kolko je pre tocenja nocilo u cisterni itd. previse varijabli , u benzin dodaju neki aditiv na nitro bazi pa kad ustoji u kolima bude kao da si sipao obican i gore od istog...  iliti mora odma da trosis punim gasom ;) Isto sipam na nisu i to onaj jaci benzin , na pun gas da se vozi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene Mol ima najgore gorivo,viśe puta zbog marketinga pisustanem i odem da sipam i brže troši i auto se cima…. kontam,malo mesto pa dovoze neko đubre od goriva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskljucivo na NIS-u sipam i ako sam u situaciji na istoj pumpi, u Rakovici u Vareskoj. 

Nekako sam stekao utisak da mi se sa njihovim gorivom najlepse ponasa auto i najvaznije nemam problem sa paljenjem lampice za vodu u gorivu sto mi se desavalo na nekim ostalim NIS pumpama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre sam sipao na NIS-u, ali presao sam na Shell jer cetvrtkom daju "popust" na "bolji" benzin. Generalno nema razlike izmedju njega i G-Drive ali me izadje jeftinije. Dal je 8 ili 9 din jeftinije, svkako bolje nego na NIS-u i njihovih 6.5 din kad potrosim 20+ hiljada mesecno.

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, MiloshBg said:

i ako sam u situaciji na istoj pumpi, u Rakovici u Vareskoj

FLCS okupljanje u Vareskoj u najavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I dalje kanister varijanta posle nekih 10ak godina... Ali proverena... Cena kao u BiH...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uglavnom na Knez petrolu, imam karticu pogodnosti pa mi izadje za 10-ak dinara jeftinije za litar goriva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...