Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

417 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      133
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Sta 5, daj 10kg, kad je bal nek se piju tablete. Ne zaboraviti vinjak. 

 

On topic:

NIS pumpa blok 45 puna kola, OMV kod bloka 70 standardno, nema neku guzvu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vlast se nije oglašavala. Ili jeste. – nezvanično. Pojedini mediji su preneli poruku vlasti da goriva ima dovoljno i da je stvorena veštačka nestašica.

 

Nije poznato šta to vlasnici benzinskih pumpi znaju, što građanima nije saopšteno. Jedino logično objašnjenje dao je počasni predsednik Unije poslodavaca Srbije Nebojša Atanacković.

 

On je, kako je preneo N1, rekao da privatni vlasnici pumpi naftne derivate nabavljaju uglavnom od Naftne industrije Srbije (NIS) i od kompanije MOL i da je od juče NIS ograničio isporuke po jednoj transakciji dnevno na 1.000 litara goriva.

 

– U NIS-u je najavljena nova cena sa sledećom isporukom i to će značiti da će se nabavna i prodajna cena izjednačiti i da vlasnici pumpi neće imati nikakvu zaradu pa je pitanje i da li će nabavljati gorivo – rekao je Atanacković koji je i vlasnik pumpi

https://luftika.rs/guzve-na-pumpama-prazni-rafovi/?utm_medium=Novi-Sad&utm_campaign=Echobox&utm_source=Facebook#Echobox=1646380734

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad slusam vesti na radiu, kaznjavaju pumpe koje su istakle ogranicenja za sipanje goriva, Nis kaze da kod njih nema ogranicenja i da je snabdevenost redovna :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovi sto ogranicavaju kolicinu koja se moze natociti - ogranicavaju to za standardna goriva. Aditivirana, skuplja po 15-20 din, mozes da dodjes i tocis cisternom. 

Pametnom dovoljno. Ali jbg, treba napregnuti eventualno 2 mozdane vijuge. Zato, trk na pumpu, u brazdu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sumnjam da je to istina,ali vreme će pokazati…Nešto su privatnicima šunuli,šta saznaćemo..

 @Ivan

Teško da se poljoprivrednicima isplati aditivarano gorivo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam to ni mislio, naravno. Nego zasto neki ogranicavaju prodaju standardnih goriva. Vise je nego ocigledno, nasa posla :thumbdown: .

A narod ne malim delom krene kao stado, takodje standardno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, ISV_01 said:

Onda ce i toplije vreme nadam se, pa na bajk ko kolega @moron

Za bicikl nije problem u spoljnoj temperaturi, već najviše "u glavi". Sinoć kasno na kratko bijah u NS ( bilo je napolju "oko nule") i za oko 15-ak minuta "brojač bicikala" kod Sajma je evidentirao 19 biciklista pored brojača ...

Gledao sam bicikliste i bez kapa, rukavica, kratkih nogavica, stare i mlade, muške i ženske, pa i cele porodice ( rekao bih ). Sve je samo u glavi ... U BG ti 19 biciklista neće za 15 minuta proći ni leti. Jer, ljudima u BG za vožnju bicikla smeta vrućina, a smeta im hladnoća, kao što im smeta i vetar, ali i sunce. Kišu da i ne pominjem.

Ima jedna narodna poslovica o tom "smetanju" ( svega i svačega ), koju je bolje da prećutim :)

 

A gorivo sam nasuo kad sam se vratio, na "Zmaj" pumpi u BG, oko ponoći, žive duše nije bilo ...

 

NS1.jpg NS2.jpg NS3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas tip sipao za 500€, traktor i prikolice...njih kontam život im od toga zavisi...

Kod mene su i inače u ovo doba godine krenu gužve...

Kod mene dizela, neaditiviranog,nema.bilo jutros od 10h do 13h

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda čovek ima traktore ili druge mašine, ko zna. Ja sam sa službenim Caddy-jem i van ovakvih stvari dolazio i tankao 100-200L benzina za avion pa me belo gledali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas na NIS koleginica sipala običan ED u sluzbeni 38L, toliko stalo. Niko joj ništa rekao nije da ima nekog limita i da može samo aditivirani. 

 

5 hours ago, Ivan said:

Menjam zabarsko gov*o od benzinca za 206 1.4 HDi, uz moju doplatu.

Ima i 1.3 multijet ako si još uvek zainteresovan :secret:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...