Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

418 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      134
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Kao što je već pisano, OMV pumpe su franšize, vlasnici su pojedinci a franšiza izgleda nalaže samo opremu, izgled, sendviče a gorivo ko *ebe, prekrsti ga kako mu se dopadne, jedan sa vodom, drugi sa lož uljem, treći sa biodizelom....Kao u rakiju, sve može da se ubaci, promuljaš, ono lepo provri i sipaj bato, nema glava da boli (dizna?).Državu baš briga, ni ne pomišlja da angažuje laboratoriju za kontrolu kvaliteta goriva, najpre kod uvoznika, veleprodaja, pa i na pumpama. Čekaju valjda Oli Ren da dođe da ih ukori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo na OMV na Ibarskoj...i možda 1 u 10 puta kada naletim na cisternu kod njih, odem do Eco pumpe na Vidikovcu... :thumbup:

Možda kupim i onaj dres... :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja stvarno više nemam ideju gde da sipam :S Poslednjih par puta sam iz neke za*ebancije sipao na EKO pumpama pošto sam išao u CG a oni imaju mahom EKO pumpe pa neka interna fora sa putnicima... stvarno nemam više nikakvu ideju ni gde ni koliko :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eurodizel....Iskljucivo samo i samo MBG ispod Transporta u Kumodraskoj...cena spic niska,plus vrh kvalitet ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide cena na MBGu jos dole, na MOLu u Jerkovicu 104,9/l, nesto se desava - privatnici se popickali opasno, najava za malu dorcolsku pumpu 101 din :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U švabiji litar čorbe evro i po... Kako sam istresao 50ice svaki drugi dan, da ne poveruje čovek...

Ja sipam samo na MOL, sem kad putujem i prinuđen sam da sipam negde drugde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide cena na MBGu jos dole, na MOLu u Jerkovicu 104,9/l, nesto se desava - privatnici se popickali opasno, najava za malu dorcolsku pumpu 101 din :thumbsup:

Šta ima novo sa cenama ED kod vas? Ako je istina da je MOL 104,9 eto nas iz unutrašnjosti i spoljašnosti da točimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mirko Alvirko i Republička Inspekcija su radili test EVRODIZELA 5 na domaćim pumpama(NIS, MOL, OMV, EKO, LUKOil). Kvalitet je bio u granicama propisanog standarda. Ni jedna pumpa nije imala izrazito bolje ili lošije gorivo od druge. Mala odstupanja u kvalitetu, količini vode, viskozitetu i sl. su postojala i prema rezultatima najčistije je bilo na MOL pumpi i motor je razvijao najveću snagu sa tim gorivom (skoro 1,3 KS više od poslednjeg na listi). Opet da ponovim razlike su bile male. Imajući u vidu da Alvirko forsira OMV koji se na testu našao na začelju tabele sa LUK oil-om, tada objavljeni rezultati mogu da se smatraju verodostojnim. Inače NIS se pokazao kao prilično dobar (Zmaj) i zauzeo je drugo mesto, EKO sa svojim avio dizelom nije ništa bolji nego što je bio.

Edited by BaneJ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo citam - ocekivano, naravno, s tim sto sam samo cekao da cujem brojke:

"Srbija je za prvih šest meseci ove godine izgubila čak 200 miliona evra od akciza i poreza na gorivo jer je prodaja benzina i dizela opala čak za 30 odsto. Tome su doprineli kriza i smanjena kupovna moć, ali i znatno niže cene goriva u nekim susednim državama, u kojima su naši vozači masovno punili rezervoare. Od početka godine na pumpama okolnih država, pre svih BiH, Makedonije, Bugarske i Rumunije, naši vozači ostavili su na desetine miliona evra. Uz pad prometa zbog krize, to je dovelo do smanjenja prodaje goriva kod nas od 355 miliona evra, u odnosu na isti period prošle godine. Budžet Srbije tako je uskraćen za oko 200 miliona evra, koliko bi od nameta država naplatila da se prodaja zadržala na lanjskom nivou."

Radna grupa koja je bila oformljena u cilju analize smanjenja akciza verovatno jos mozga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ide cena na MBGu jos dole, na MOLu u Jerkovicu 104,9/l, nesto se desava - privatnici se popickali opasno, najava za malu dorcolsku pumpu 101 din :thumbsup:

Šta ima novo sa cenama ED kod vas? Ako je istina da je MOL 104,9 eto nas iz unutrašnjosti i spoljašnosti da točimo

Kratko je potrajalo :thumbdown:

Mol na dve pumpe 107,9 a na ostalim svojim pumpama 115,9

MBG i mali dorcol jos drze 104,9

Bagra je to...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trudim se da uvek sipam na MOL-u.

Pre par nedelja sam bio nesto u guzvi i zurbi i sipao sam evro dizel na EKO pumpi kod YUBC-a i u narednom periodu sam osetio cudno ponasanje automobila, odnosno motora...

Elem, u pocetku je sve delovalo normalno, ali pocelo je da mi se pricinjava da na uzbrdicama malo slabije vuce, da se glasnije cuje motor i generalno imao sam osecaj da to nije to. Cak nisam uopste sumnjao na gorivo, vec na motor - uplasio sam se da mu se blizi neka polugeneralka ili nesto slicno.

Kada sam posle 10-tak dana ponovo sipao gorivo na MOL-u, auto je poleteo, ali bukvalno... potpuno drugi osecaj. Vuce odlicno, tiho radi i sve se vratilo u normalu :)

Vec sam prosle godine imao slican problem na EKO pumpi kod bogoslovije, samo sto sam tada primetio po blago povecanoj potrosnji.

Zato NIKADA VISE NA EKO PUMPI!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je OMV najpouzdaniji.

Sipao sam na mnogim pumpama, cisto da probam, ali uvijek se vracam na OMV.

Iskreno, znam da svi lazu, svi ili sipaju manje, ili doljevaju vodu - ali mislim da su ovi najposteniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo na MOL pumpi na Karaburmi, pored Nissan salona.

Po svemi mi je bolji eurodizel u poredjenju sa NBG OMV-om, Zmaj 1/2, Eko ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do pre 10 dana sipao sam samo na Molu ali sam presao na MBG u Djure Djakovica, najvise zbog cene, 105,9 din i za sada ne vidim razliku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili Mol u Visnjickoj ili pumpa u sklopu auto centra Boban , vidim sipaju i taksisti tamo redovno i to sa finim masinama , a i nikakav problem zimus nisam imala :) a na NIS pumpama ne sipam jos od kad sam golfa vozila a taj je mogao da ide i na jestivo ulje :)

Edited by Irokanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni omv pumpe najbolje.. sve ostale previse kradu (i omv sipa vodu, provjereno, ali ni blizu koliko ostali). U zadnjih 6 mjeseci nigdje drugo nisam natocio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih Vas zamolio da se manete te vode u gorivu. Uzmite casu i sipajte do pola ulje, a oatatak naspite vodu pa mi recite gde ode voda...

Vode moze da bude u tragovima sto sigurno nece smetati (recimo 10 lit. vode na 30000lit goriva)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, ulje je lakse od vode.

Pretpostavljam da je isto i sa gorivom. Da ostane na povrsini, pod uslovom da ne muckas. Samo kako da to izvedes sa rezervoarom? I kako onda smrzne voda u filteru goriva ?

A u gorivu ne treba biti vode. To sto smo mi navikli na koje kakva sranja od goriva je druga prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vode moze biti recimo 10,20 pa i 50 litara na rezervoar od 20000-30000lit. Gorivo se u rezervoaru jedino "mucka" prilikom istakanja goriva iz cisterne u rezervoar. Zato bi trebalo uvek sacekati (stoi se uglavnom i odradi) nekih 10-15min posle istakanja goriva da se isto slegne.

Da ima mnogo vise vode pri dnu pumpa bi povukla tu vodu i sve bi zavrsilo u nasim rezervoarima. Gorivo jeste lose i ima, ako sto rekoh, tragova vode koja zavrsi u nasim filterima.

Nemoj da mislite da sad branim nekog nego 3 posta iznad su mi malo zasmetala "i omv sipa vodu" Nije to bas tako jednostavno. postoje druge stvari sa kojima se "krsti" gorivo, ali to nije voda

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

I u plin sipaju vodu ... provereno , pa sta ce nam isparivachi ako ne da ispare vodu iz plina hahahahahahahahahah :rofl: :rofl: :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vode moze biti recimo 10,20 pa i 50 litara na rezervoar od 20000-30000lit. Gorivo se u rezervoaru jedino "mucka" prilikom istakanja goriva iz cisterne u rezervoar. Zato bi trebalo uvek sacekati (stoi se uglavnom i odradi) nekih 10-15min posle istakanja goriva da se isto slegne.

Da ima mnogo vise vode pri dnu pumpa bi povukla tu vodu i sve bi zavrsilo u nasim rezervoarima. Gorivo jeste lose i ima, ako sto rekoh, tragova vode koja zavrsi u nasim filterima.

Nemoj da mislite da sad branim nekog nego 3 posta iznad su mi malo zasmetala "i omv sipa vodu" Nije to bas tako jednostavno. postoje druge stvari sa kojima se "krsti" gorivo, ali to nije voda

MOL! Slazem se sa tobom u potpunosti,ali dobro ljudi su manje upucemi u to ,pa ostala ona stara sipaju vodu! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se ovo danas desava na pumpama ?!!!

Obisao sam u kosjericu nisovu kao i avia pumpu i nisam ni na jednoj mogao natociti euro dizela.

Kazu nema vise u rafineriji i da ne mogu da im ispruce i da se ne zna do daljenjeg sta ce biti.

Da li je ovo samo u kosjericu ili ima jos negde ista situacija ? :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...