Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

417 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      133
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Kao iz topa je bilo da ne valjaju dizne i da se to remontuje. E onda je bilo da skinem cip za pocetak posto je vrlo moguce i da je do njega. Pa ako to ne resi onda obavezno dizne da se skinu i srede i da se skine dpf da se pogleda. Veoma jeftini i precizni saveti. :D
I onda sam pozvao Gorana i on je kontaktirao nekoga ko radi ove Svabe i covek mi je rekao da je ili lose gorivo ili EGR pravi problem. Promenio pumpu i sve reseno.
Da sam slusao strucnjake ovde rasturili bismo pola auta.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar danas bas preuzeo audija od bosiste, remontovao sve dizne, raspitivao se malo o a4 b8 (iako je rekao da je zavrsio sa audijem) i dobijemo sledecu informaciju, da su na 143ks neke magnetne dizne i da za njih nema oem delova za reparaciju, a 170ks su piezo i tu ima.

 

Ali ostaje to sto kazes, svi bi odmah sve menjali, a dok sve zamenis mogao si uzeti nov auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad se setih da si mi vec rekao da nema remonta tih dizni, posto sam vec pisao prosle godine o ovome. Znaci kad ode dizna izvadis pare za novu i cao? Milina.
Niko, ali bukvalno niko, nije rekao daj da probamo drugo gorivo za pocetak. Nego daj da vadimo dizne odmah.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitah bas juce na mol pumpi prema Mracajevcima koje je gorivo,kazu uvozno.Bas jedno jutro cu obratiti pažnju na miris izduvnih gasova u garazi na prvom paljenju.Ne vidim neku razliku u vuci za sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/18/2021 at 8:40 AM, andreja.micovic said:

Nekako mi ovaj "nas" V-Power i od preko nije isti. Subjektivni osecaj... Evo vratio sam se na MOL posle nekog vremena pa cemo videti

Kakvi su utisci shell vs mol?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Subjektivno, mol bolje vuče. Sipao sam onaj aditivirani. Potrošnja tu negde identična. 

 

Juče sipao pun rezervoar, 9500 din 57l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vodim evidenciju preko fuelija. A bila plata pa bolje da sipam pun nego svake nedelje po 3000 dinara

IMG_20210403_085928.thumb.jpg.b47bc27b1fea4952831f77e1ad557fdd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, uvek bolje pun, nego sam se osvrnuo sto je kod tebe i kod mene pun stvarno pun, tj. skoro deklarisana maksimalna zapremina, ispraznili smo ga lepo, a ne ono padne na 1/2 pa trk na pumpu :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pikiram Zmaj cim padne na 3/8 goriva. Tu bude oko 35-40l do prepunjavanja iako deklarisano ima 50l rezervoara.

 

Ne zeza mi se bas sa rezervom, pogotovu sto se desi da mi se negde zuri pa da ne stignem da dospem gorivo po 100km

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac A to :) Bila je rezerva al nije bilo ono da  je pokazao i upozorenje na tabli, tipa mogao sam još 70-80km gradske vožnje

Imao sam jednom situaciju na pumpi kad sam sipao u službenog stila.  I lik sipa nešto 9l preko kapaciteta rezervoara, tipa skoro 70l. Ja pitao kako?! I počne tu rasprava, ima crevo, pa odušak pa... I ja onda ok, ajd da i razumem,  al crevo gde stane 9l, pa to je 6 flaša od 1.5l,  uzmi poređaj ih i reci gde to crevo stoji. I sipao si skoro 70l, a ja nisam došao sa praznim rezervoarom...

 

I onda skontam, šta se raspravljam, službeni auto, ovi iz firme imaju ugovor sa tom pumpom... Ma sipaj i 100l ako hoćeš ne zanima me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511 to mi zvuci kao tesko zezanje, tj. robovanje rezervoaru, da moras na 3/8 sipati, sta ako zuris negde 100km i nemas vremena da sipas, a imas lagano goriva za jos 300+km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@vagenovac pa to ispadne oko 800km predjenih mojom potrosnjom ili oko 2 nedelje tako da nije strasno 2 odlaska mesecno na pumpu.

Na toliko sam otrilike i sa Stilom sipao. 
 

I dalje pamtim dosipanja na Astri na oko 500km tako da mi je ovo sve skroz kul.

I motor otprilike dosipam na 600-700km s tim sto je to u slucaju motora i po 2 meseca razmaka :D 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prolazim danas pored Shell pumpe i vidim da imaju V-power od 100 oktana. Čini mi se da je i veći popust nego što je bio,da je oko 9 dinara po litru? Ima li neko ovaj info. Takođe me zanima ako neko zna odakle OMV dovozi gorivo? Shell se kunu da je iz Grčke ali meni je nekako prosto neisplativo vući iz Grčke gorivo za 5,6 pumpi na teritoriji Srbije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/3/2021 at 9:00 AM, andreja.micovic said:

Vodim evidenciju preko fuelija. A bila plata pa bolje da sipam pun nego svake nedelje po 3000 dinara

IMG_20210403_085928.thumb.jpg.b47bc27b1fea4952831f77e1ad557fdd.jpg

Evo ja, od poslednjih 5 sipanja, 3 su bila ~57 litara :)

 

Screenshot_2021-05-06-23-44-43-516_com.kajda.fuelio.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tek sad sad skapirao da su se cene benzina I dizela izjednačile skoro. Nekad je razlika bila 20-30 dinara a sada 4-5!

Послато са SM-A715F помоћу Тапатока


Nekad (pre 35-40 godina ) je dizel koštao tačno upola cene benzina.

Sent from my SM-G770F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...