Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

417 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      133
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

6 hours ago, ISV_01 said:

Samo ne vuci ručnu i ako možeš ostavi ga van brzine da ne zalede sajle. 

Opet kazem - ako je sve ispravno, nema sta da zaledi :) . Vlaga se pojavi ako su ispucali buziri, a problem pravi i ako se kupe krs i najjeftinije sajle bez plasticne obloge (oko same sajle). Ako je auto tek kupljen, pa jos cvikas i ispitujes, onda OK.

Sto Mica kaze - kvalitetno gorivo (ko zenta moze i aditiv), pun rezervoar, silikonom podmazani kederi, brave i kvake... I za redovno odrzavan auto nema brige.

A ko se seca normalnih zima, ovo zadnjih par godina je bukvalno smejurija. Jedva da bude neki ledeni dan i odmah kukamo i brinemo :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, Ivan said:

Opet kazem - ako je sve ispravno, nema sta da zaledi

Bem ga, ako pre toga nije vozen po mokrom, nemam pojma da li ima veze. Meni jutros opet zaledila rucna, a zna se vreme kako je bilo juce (ofc morao sam auto poterati) a i pored toga sve ok. Sve u svemu - predlog dat, pa da ne padne u ocajanje kada treba mrdnuti kola a rucna zablindirala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se ja secam ako rucna ledi onda treba zameniti sajle rucne kocnice, jer navodno napuknu buziri i onda tu udje vlaga/voda i kad se stane onda zaledi.

 

Mislim da sam menjao to na puntu 2 nekad davno, bilo mozda 2-3 hiljade i vise se nije desavalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako ,da ne bi saznali da su bužiti pukli ,kada ne treba,bolje izbegavajte ručnu...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.78 dizel na BPP Petric na sepku, sto mu dodje 108din po litru - ako nekog zanima :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, neshtry said:

Tako ,da ne bi saznali da su bužiti pukli ,kada ne treba,bolje izbegavajte ručnu

Pa valjda bar entuzijasti ovde treba da poprave i odrzavaju auto utegnutim, a ne da izbegavaju ili lece posledice ;) .

Odmah rekoh da ni na -20 i kusur nisam imao problema i da postoji problem sa vlagom u buzirima.

Takodje, ako se kupuju sajle, izbegavati one najjeftinije od 'ljadu kinti po komadu, koje nemaju plastifikaciju sajle unutar buzira.

3 hours ago, ISV_01 said:

Meni jutros opet zaledila rucna

Samo potvrda vise da to imas u planu za zamenu ;) . Malo nategni i pogledaj da buzir nije ispucao oko onih drzaca ispred zadnjeg tocka, obicno tu na prelomu bude problem. Za prvu pomoc mozes bar tu da zacepis zivom gumom, da te ne ostavi negde dok to ne zamenis.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, neshtry said:

Tako ,da ne bi saznali da su bužiti pukli ,kada ne treba,bolje izbegavajte ručnu...

Sent from my motorola one macro using Tapatalk
 

Meni je ručna na svakom autu koji vozim uvek podignuta kad se parkiram, nikad problem sa zamrzavanjem ručne kočnice zimi nije bilo. Kakve su sajle i bužiri nikad pogledao nisam. 

 

Inače za gorivo i poslednje vreme stignem gde sipam. Eko i Petrol pumpa su mi na 300m,  NIS i OMV na 2km a stanem na onoj koja mi je usput ili gde nema gužve. Razliku u radu motora, potrošnje nisam primetio jer su uvek razliciti uslovi vožnje, nekad bude gužve, nekad ne, ima kratkih, ima duzih relacija pa je sve relativno. 

 

Što se tiče dizela, nikad nisam sipao aditivirano gorivo niti imao problema prethodnih zima da nafta zamrzne i da auto neće da upali. Uvek ista prica, upalim auto, vezem pojas, palim svetla, puštam muziku i krećem i sve to traje nepunih 30 sekundi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovaj ga pretera bas :lol: a i ovde bi trebao u rikverc da ubaci, obzirom kako je nagnut teren

 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj ostavljati auto u brzini visi na zamajcu/menjacu, nemoj auto ostavljati na rucnoj blokirace, pa na cemu da ga ostavim bre :D  

 

Samo treba jos time da se opterecujemo, srecom sajle rucne nisu skupe i zamenis i mozes povlaciti rucnu na severnom polu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čemu onda služi ručna tj parkirna kočnica ako se ne povlači? Ja uvek povlačim kada sam na nagibu i uvek ubacim u prvu.Ne kontam šta moze da se pokvari?:D

Edited by kreator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rucna da bi trajala treba stalno da se koristi. Ako pocne da zeza iz nekog razloga onda mora da se servisira i to je to. Nije lose to ako si tako u nekim extremnim uslovima van kuce, eto na planini, pa i ne moras mozda da je povuces cisto da te ne iznenadi za tih par dana ali ako je sve ispravno ne bi trebalo da bude problema :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, andreja.micovic said:

Rekli mu da ne diže ručnu da sajla ne zaledi. A i da ne ubaci u prvu...

Dobro je da mu i volan ne ledi :D , pa je bar po PS-u namotao na nagibu. Jedino sto je pametnjakovic zaboravio da je parkiran izmedju 2 vozila.

Srecom po ove pored, pa se nije otkotrljao jos metar-dva unazad, naslonio bi se na njih ni krive ni duzne.

Tipicno lecenje posledica, a to je isti mentalitet kao i oni sa koka-zraka farovima koje non stop pominjem.

 

36 minutes ago, vagenovac said:

Nemoj ostavljati auto u brzini visi na zamajcu/menjacu, nemoj auto ostavljati na rucnoj blokirace, pa na cemu da ga ostavim bre :D  

Na klocni :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vojvodino,Vojvodino,što si tako ravna...



Sent from my motorola one macro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ja povucem rucnu ako znam da cu stojati minut na semaforu a pritom je blaga nizbrdica ili uzbrdica. mislim lakse je da povuces rucnu nego da svo vreme drzis nogu na kocnici, ne? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...