Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

418 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      134
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Aditivirani dizel bacanje para. Obican ED i gas. Sipao sam uvek taj aditivirani i na stilu i na bravu nikakve razlike u odnosu na obican. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvadi karticu za Europetrol i peglaj običan, kaki klinac lavovi, tigrEvi, aždaje, p materine.
Meni pretprošle zime, dok nisu imali to lavlje gorivo, lik na Europterolu reče da za razliku od Kneza oni imaju aditive u običnom ed.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dekirs said:

Aditivirani dizel bacanje para. Obican ED i gas. Sipao sam uvek taj aditivirani i na stilu i na bravu nikakve razlike u odnosu na obican. 

Znaš da ima onih kad sipaju to aditiviranio gorivo kažu da je razlika da auto bukvalno ne mogu da smire kako ubrzava i kako se ponaša. Naravno manju potrošnju da ne spominjem, to se podrazumeva. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znaci da je opet los, pokidase trapove ljudi :D:D

Koliko sam cuo jedino NIS pravi taj aditivirani u rafineriji ili ga tamo sredjuje sta vec.. Kod ostalih se svodi na dodavanje kante aditiva u cisternu, ako i toliko.

Inace u Mkd na Lukoil pumpi ista cena za aditivirani i obican ED :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste da je OFF,ali eto danas calova prijateljica iz Nemacke izkomentarisa cene goriva :Al je kod vas skupo gorivo,nije normal :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako cu da izmerim potrosnju, bas me zanima da li ce biti neke razlike. 

 

Sipao sam vec jedanput, al to je bilo pre nego sto sam uradio veliki i mali servis, menjao pletenicu auspuha i jos neke stvari. Sad svakako osecam da auto bolje ide, al bas me zanima da li sad uspeti da predjem vise km sa ovim V power :)

 

@djomlaImam tu karticu i uvek sipam tamo, al reko da vidim jos jedanput kako ce se pokazati ovaj shell-ov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene se vidi razlika kada se uporedi aditivirani i običan ED sa Mola. Naravno da ne ide bolje i ne troši manje, ali na potapanju gasa pozadi nema ni daška dima kod aditiviranog dok je kod običnog ED prisutna pojava dima u normalnim granicama.
Više puta upoređivao, zaključak uvek isti.
Ima i negativnih pojava kod aditiviranog a to je da moj JTD grublje radi u leru, veće su vibracije za bar 30%.
Uvek je bilo sipanje do čepa, 30-35 lit, i u više navrata ustanovljeno isto.

Послато са LG-G3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne vozim dizel,pa za to ne znam,a li benzin je isti...probao i na alfi i na puntu,više puta....


Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, dekirs said:

 

Koliko sam cuo jedino NIS pravi taj aditivirani u rafineriji ili ga tamo sredjuje sta vec.. Kod ostalih se svodi na dodavanje kante aditiva u cisternu, ako i toliko.

 

još pre par godima mi je vozač NIS cisterne pričao, sve je to iz iste cisterne. Kad istovari gorivo u rezervoar na pumpi, u jedan iz obične plastične flaše sipaju i aditive, nekad se desi da ga ostane samo na dnu flaše, jbg :) nekad se desi, da ne bi dolazio dva puta u kancelariju da popiše da je sipao a da zaboravi posle da ga sipa, i tako... kakva crna rafinerija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam čuo tu priču od pumpadžija...
INA-no gorivo bez aditiva je majka-mara za ovo neše "aditivirano"!

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran, ali Shell je franšiza koju je NIS uzeo? Ispravite me ako grešim, mislim da deda@totti bolje zna. (ipak je on stari mudrac)

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shell je i u Mađarskoj sličnog kvaliteta kao naš NIS...

U regionu jedino INA kako treba...

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel istina da na Shell-u imaju popusti jedan dan u nedelji? Nacuo sam nesto da je cetvrtak u pitanju..

Citao sam da su Shell otvorili Grci (Coral), oni su kao zvanicni uvoznici goriva(uvozi se kao iz Grcke) a Orbico je za ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shell kod nas šara sa nabavkama. U startu su dovlačili gorivo iz Grčke, pa su onda uzimali od NIS-a, da bi poslednje ture nabavljali od Mol-a.
Da se razumemo, tako rade i po belom svetu, kao i 90% ostalih.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da,ipak je profit najvažniji

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, Mel said:

još pre par godima mi je vozač NIS cisterne pričao, sve je to iz iste cisterne. Kad istovari gorivo u rezervoar na pumpi, u jedan iz obične plastične flaše sipaju i aditive, nekad se desi da ga ostane samo na dnu flaše, jbg :) nekad se desi, da ne bi dolazio dva puta u kancelariju da popiše da je sipao a da zaboravi posle da ga sipa, i tako... kakva crna rafinerija :D

Ovo sto sam ja preneo je meni i bivsem kolegi pricao covek koji uzima uzorke goriva i nosi na ispitivanje, testiranje itd... Mozda se promenilo, mozda nije ali kazem kako je covek koji se bavi time rekao. Isto je tako ispricao kako su tek pre par godina nabavili motor u lab-u gde mogu stvarno testirati gorivo itd.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zemlji gde su mito i korupcija način života,čisto sumnjam da će do promena doći u ovome veku...



Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@deki

verujem.. mada ne verujem da u posebnim cisternama prevoze aditivirano i obično. Verujem da i u rafineriji za potrebe testiranja malo zamešaju uzorak jednog i drugog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje kupiti wynnys oli würt ili nešto drugo i sipati sam

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gde je taj lokalni? Da menjam pumpu

Sent from my 3310




Ma svuda ih ima i da znas ja zadovoljan, novcanik takodje... Auto se isto ponasa kao sa gorivom sa pumpe...

Sent from my E2105 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...