Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

417 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      133
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Šta bi bilo da se E10 benzin sipa u normalan benzinski motor koje troši benzin od "preko 95 oktana"?


4111049906064aa1c9fa2349340a9549.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/4/2018 at 3:18 PM, neshtry said:

Šta bi bilo da se E10 benzin sipa u normalan benzinski motor koje troši benzin od "preko 95 oktana"?

 

4111049906064aa1c9fa2349340a9549.jpg

Drzi se obicnog BMB 95 i ne testiraj nista. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam,hoće u EU da pređu sa E5 na E10,čitam na e novinama,biće obavezno po novom EU zakonu...a ovi naši su copy-paste...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/4/2018 at 5:06 PM, djomla said:
Djuk samo najskuplje gorivo fura

Ja sipam gasno ulje trenutno cak predjem neki km vise sa njim.... Ne puno 10-20 na 3000din ali opet probao bih i biodizel ali ga ne nadjoh jos...

 

Proci ce vremena dosta dok se predje na druga goriva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da po EU propisima u dizelu mora biti neki postotak bio dizela i da ce se taj postotak povecavati. 

Kod nas ima malo veci postotak Bog zna cega!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipam na Euro Petrolu vec duze vreme i evo sad sam merio, presao sam 655km sa punim rezervoarom, ostalo nesto malo u rezervi, prosecna brzina 21km/h. Uglavnom Novi Beograd i ponekad otvoren put.

 

Sada sam sipao na Shell-u onaj njihov V-Power Diesel da vidim kako ce se pokazati, iskoristio akciju ponedeljkom kada umesto 169,9din kosta 162,9din. Na pumpi naravno kazu da je bolji od obicnog, but let's see.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sipam 95cu na Shell-u vec mesec dana..ista mi je potrosnja. Nikakve razlike nema,kupio sam 1lit HX7 10-40w (780 din). Sad im je akcija na V-Power cetvrtkom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima plina, a za akcije nisam siguran jer su rekli da ce menjati. Akcija je bila ponedeljkom i sredom ali mislim da je sada samo jedan dan u nedelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo sa V Power Diesel-om sa Shell-a: isto kao i sve drugo. Nit sam vise presao, cak sam presao i manje nego sa onim sa Euro Petrola mada to je zato sto nisam uopste isao na otvoren put pa je bila malo veca prosecna potrosnja, ali u svakom slucaju, nisam osetio nikakvo poboljsanje u vidu snage, tako da nastavljam da sipam na Euro Petrol jer imam popust 6din/l.

 

Pritom je cena za V Power Diesel 169,3 ako se ne varam, jedino se na akciji isplati sipati ga, ko veruje da je bolje. Pocinjem da mislim da uopste nemaju svoje gorivo, vec da su isti kao i svi ostali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam stekao utisak da je uglavnom isto gorivo,čast izuzecima...INA ume da iznenadi!
Fazon ko sa deterdžentima, čokoladama i sl. ...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/7/2018 at 6:54 PM, neshaoct said:

Od svih derivata koji se sipaju u Srbiji, oko 75% je iz rafinerije u Pančevu, bez obzira da li se sipa na NIS/Gazprom pumpi, ili nekoj drugoj pumpi:

 

Screenshot_34.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dizelu sam i primećivao neku razliku između aditiviranog i običnog, na benzinu ne vidim razliku između 95 i 98 oktanskog!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto svi...
Čak sam sipao jednom u Hercegszántó-vu(sa druge strane granice od Bačkog Brega) na Shellu isti đavo...
U Osijeku često sipam extra gorivo...Mada i oni šaraju
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 19.8.2018. at 4:55 PM, cuore_sportivo said:

...kupio sam 1lit HX7 10-40w (780 din).

Uh al deru, svugde je oko 600-650 za litar mada pumpa je pa mi i nije čudno.

Inače gorivo uzimaju od NIS-a tako da ti je isto kao da si na NIS pumpi sipao. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam primecivao razliku izmedju 95 ili 98,ali u potrosnji haaha 98 mi je srkao..mooozzdaaa malo bolje vukao. Ali mislim da je to placebo efekat. @Axic bila je nedelja a ja sam morao da dolivam, i bio sam do srede po ceo dan na poslu tj do 20h pa nisam mogao da cekam :) sad sipam aditivirani 95. I to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla mi poruka jutros od Euro Petrol-a. Izbacili su "pametno" gorivo sa nekim nemačkim multi-extra-mega-giga aditivima. 

http://www.euro-petrol.com/novosti/gorivo-koje-misli-na-euro-petrol-pumpama 

 

Primetio sam jednu stvar kod njih.. Cena goriva im se razlikuje od pumpe do pumpe, ustvari pumpa na NBG-u u Jurija Gagarina ima jeftiniji benzin od ostalih u BG-u. Dal zbog prometa ili neceg drugog pojma nemam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel sipao neko Lion Expert Dizel (kakvo ime...) na Euro Petrolu? Ima li razlike u odnosu na obican?

 

Dvoumim se dal da sipam taj ili V Power Shell koji ce biti na snizenju posle 00:00.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brt taj mora da bude dobar, vidis da ima i ime i orezime i srednje ime Samo obican ed i gas

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...