Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

417 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      133
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Samo NIS G drive dizel zadnjih godinu dana bez primedbi, i Mol se pokvario dosta.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam od kuma da preprodaju ovde gorivo iz Bosne, treba još da mi javi cenu. A sa druge strane imam i ponudu za lož ulje, 100l min, mislim da je 120din za litar bilo prošle godine, sad je verovatno 125-130 :D Nema, vratile se 90te, sreća pa je ćale sačuvao kanistere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sada razmišljam o tome,imam onaj položeni tank od 40L,dobro da ga nisam otuđio...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/1/2018 at 11:24 PM, neshaoct said:

@TeaseR

 

Oni uzimaju gorivo od NIS-a. :thumbup:

Iskreno, cisto sumnjam jer imam informaciju od coveka koji radi u Shell-u, tj u Coral-u, kompaniji koja je njihov zastupnik na ovim prostorima.

 

Kompanija je iz Grcke i imaju Shellove pumpe odavno postoje u Bugarskoj na primer, sada su dosli kod nas i po najavama, trebalo bi da otvore jos dosta pumpi u Srbiji.

Edited by TeaseR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po njegovim recima, gorivo se dovozi trajektima i odatle se distribuira dalje. Ne znam za Madjarsku jer sam pitao za Srbiju, ali ne verujem da tamo moze biti losije. Ima akcija ponedeljkom i sredom za njihovo V-Power gorivo, bude mozda dinar skuplje od regularnog dizela, pa ko hoce, nek proba. Svakako nece sipati losije gorivo nego sto sad sipa. Iskreno, ja i dalje ne verujem da je to 100% Shell, al ako je i mesavina, bolje je od ovog sranja sto sipamo.

 

Video sam i par njihovih cisterni, jedna je stajala kod pumpe u Jurija Gagarina. Ja sam do sada sipao na Euro Petrolu, za koji su mi rekli da imaju jedno od boljih goriva kod nas na trzistu, sto se tice dizela. Pored njih, dobar je i Mol i Lukoil, a najgore sam cuo o Nisu/Gazpromu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jedno vreme sipao na Petrolu, slovenačkom, i bio u rezervi a zadesio se pored Nis-a pa sipao GDrive i ne tripujem se nego stvarno mi lepše radi auto i spustio mi je prosek ispod 7l, a sa Petrol ovim je bio nešto preko 7.

Ono gde sam primetio razliku jeste kada pustim gas, nije toliko izraženo kocenje motorom i kada stanem na semaforu jedva da čujem motor. 

Definitivno ima razlike u radu, a boga mi i u ceni

Edited by milan-jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni manje troši NISovog benzina od OMVovog...i bolje radi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, TeaseR said:

...jer imam informaciju od coveka koji radi u Shell-u, tj u Coral-u, kompaniji koja je njihov zastupnik na ovim prostorima.

Nisam ni ja rekao napamet. ;)

Pitaj ga gde to onda pretaču gorivo koje rečnim putem (kako kažeš trajektima) stigne u Srbiju.

Svakako je dobra stvar ta njihova akcijska cena dva puta nedeljno za aditivirane derivate. :thumbup: 

 

Od svih derivata koji se sipaju u Srbiji, oko 75% je iz rafinerije u Pančevu, bez obzira da li se sipa na NIS/Gazprom pumpi, ili nekoj drugoj pumpi:

 

Screenshot_34.jpg

 

Učešće u maloprodaji:

 

Screenshot_35.jpg

 

Svi podaci su za prvi kvartal 2018. godine.

 

Bilo je istraživanje kvaliteta goriva koje je radio SAT u saradnji sa SGS Srbija, NIS derivati (naročito G Drive) su imali dobre ocene. Rađena je i još jedna velika kontrola od strane akreditovane laboratorije "Jugoinspekt Beograd", koju je naručio ''Zaštitnik potrošača'', i po toj kontroli:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/75031-kvalitet-goriva-srbija-vs-inostranstvo/&do=findComment&comment=1439285

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/7/2018 at 6:54 PM, neshaoct said:
Pitaj ga gde to onda pretaču gorivo koje rečnim putem (kako kažeš trajektima) stigne u Srbiju.

U Smederevu su pretakali.
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao sinoc na MOL pumpi. Mogu reci da sam osetio da bolje vuce auto, e sad videcemo koliko ce da srce.

Mozda bitnija informacija. Uveli su karticu kojom se skupljaju poeni koji mogu da se trose kako na proizvode na pumpi tako i na gorivo. Po recima kasira za sada nije moguc nekakav popust posto su krenuli pre nedelju dana(za sad samo skupljanje poena) ali ce biti 1 din za obican i 2 din za "pojacane" verzije. Pitao ga jel ima razlike, rekao je da je bolji aditiv u pojacanim verzijama. Karticu dobijate odmah na pumpi po popuni nekog formulara. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako im sa zove ta kartica,tražim je na netu i nema je

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je da su se konacno "setili", vecina to vec odavno ima.

Sipao sam maltene iskljucivo kod njih dizel skoro 10 godina, po standardnim cenama.

Za benzin jos uvek saram i isprobavam :) .

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu loši što se 95 benzina tiče,celu sam zimu sipao kod njih i bilo ok.
Potrošnja po bordu zimus bila oko 8l kombinovane,zimske vožnje,sa više gradske vožnje.
Sada testiram NISov 95,potrošnja 5,68l kombinovane,letnje vožnje,sa više međugradske vožnje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije još moguće registrovati se na sajtu,moći će za mesec dana,korisnički tel ne radi...

Ajd sačekaćemo..

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na EKO skupljam poene, na 1l daju 2poena za sva goriva I 4 poena za 98 racing! Davali I duplo kad su nasi igrali na SP. Hteli da daju I 3x vise za svaku pobedu! 

Uglavnom kupujem grcko maslinovo ulje za te poene, taman dok potrosim skupim za novo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...