Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

418 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      134
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Za Euro petrol znam da uvozi TNG, uglavnom iz Kirgistana i trebalo bi da je dobar, MOL uvozi svoj. Ne bi bilo lose da kada neki put budete na Euro petrolu trazite da vidite "potvrdu o usaglasenosti". Nemate pravo da je slikate ili kopirate, ali bi trebalo da vam je pokazu. Tu mozete da vidite zemlju porekla i prodavca tog dizela. Nisam siguran, ali mislim da ga kupuju od neke veleprodaje u Srbiji.
 
Da li je neko sipao na novoj Shell pumpi na autoputu kod Sida. Verovatno i oni kupuju ovde gorivo posto je potpuno neisplativo uvoziti gorivo za jednu pumpu.
Idem ja danas za Sid pa mogu da vidim/pitam odakle nabavljaju.

Pitacu za tu potvrdu ako budu hteli da mi je daju.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Otkud Shell u Srbiji? Prvi put čujem

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Jeste, na ulazu smer ka BG posle naplatne rampe 300m pjmpa. Novo otvorena.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam tu Shell pre dve nedelje prvi put, mislio sam da sam istripovao i da nismo ni ušli u Srbiju :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da video sam i ja tu shell pumpu  jos krajem oktobra tek otvorena,kad se udje u srbiju,pa malo dalje,tu je pre bila neka pumpa ne znam tacno koja

pa europetrol je firma iz subotice,imaju svoje cisterne,mozda cak i gorivo uzimaju od Mola,al i usluga i sve po ps je kod njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, samo "Petrol" plavo-crveni je slovenacki, a "Euro petrol" zeleno-zuti je iz Subotice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek samo ne kradu na pistolju. Licno sam bio svedok kada su drugaru na leonardo sipali 32l plina a boca je 28 i pri tome nije bila prazna.

20171216_002625.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas ostavim na NIS-u da napuni rezervoar, vracam se, imam sta da vidim... ceo taj deo oko rezervora, zadnje krilo i tocak okupani dizelom, i lokva ispod auta. Znaci, ne ono, 100-200ml prelilo, majstor je zalio jedno litar, litar i po najmanje.

Zatvorio cep uredno, i ostavio tako.... Ni da se izvini, ni da obrise auto, ni da je*eno pospe pesak po tom gorivu.... Samo se sklonio.

Reko' dodji de ovamo, objasni mi ovo...

 

Siže

Gde sipate gorivo? Ja, ocigledno, po betonu na nisovoj pumpi!

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazu da to sa plinom ima veze sa pritiskom... I meni se cesto desavalo da na različitim pumpama razlicito sipaju... Dok sam na plin terao.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zadovoljan sa euro petrol ,nikad manja potrosnja.Ne marim ni toliko za potrosnju,,magistralom ide do 140 i vise,jednom u 15 dana 180 da se ne ulenji motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MOL i NIS,nisam zadovoljan....poredim sa INA-om,blizu sam granice sa CRO, pa ponekad sipam,nije jeftino...
Sa hrvackim (INA)pređem za trećinu više,i više odgovara motoru u svakom smislu

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
MOL i NIS,nisam zadovoljan....poredim sa INA-om,blizu sam granice sa CRO, pa ponekad sipam,nije jeftino...
Sa hrvackim (INA)pređem za trećinu više,i više odgovara motoru u svakom smislu

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока


Gde sipas kod komsija?

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, Djuk85 said:

Kazu da to sa plinom ima veze sa pritiskom... I meni se cesto desavalo da na različitim pumpama razlicito sipaju... Dok sam na plin terao.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 

Ima veze sa pritiskom. Kao kad pumpas gumu, ne stane isto vazduha u gumu kad je napumpana na 1 bar i kad je na 2 bara. Takodje ima veze i od smese Tng-a. Ako ima vise propana vise staje jer ima manju specificnu gustinu. Takodje zavisi i od plovka u boci koji bi trebao da bude nastelovan tako da zatvara dotok na 80% od zapremine boce, ali se cesto rasteluje ili sam ventil nije dobar pa cesto ne zatvara dobro i dolazi do prepunjavanja preko 80%.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, DraganUS said:

Gde sipas kod komsija?

Sent from my SM-J710F using Tapatalk
 

Odzaci,a hrvatski u Erdutu,Osijeku i Borovu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao do vrha ED na Euro Petrol, ostalo mi jos mozda 50ak km sa gorivom koje sam sipao na EKO. Videcu kako se ponasa auto pa javljam utiske

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.telegraf.rs/vesti/srbija/2963098-dosao-na-nis-pumpu-rekao-sipajte-do-vrha-na-kasi-je-doziveo-fras

Dok se gorivo točilo, došlo je do neobjašnjive greške, pa je račun ispao 23.450 dinara. Kada je pogledao ponovo cene goriva na istaknutoj tabli, tamo je pisalo da je litar dizela 450 dinara!

Čitalac Telegrafa se šokirao i tražio objašnjenje, jer nije hteo da plati neobjašnjivo veliki račun, ali, kako je rekao za Telegraf, radnici pomenute pumpe nisu imali razumevanja za njegov prohtev. Tražili su da plati ceo račun.

Agonija je potrajala sat i po vremena, kada je besni mladić otišao sa pumpe.

Pošto smo dobili nesvakidašnje pitanje i opis situacije, kontaktirali smo NIS i dobili objašnjenje:

- Usled nenamerne softverske greške, preksinoć 29. maja, došlo je do pogrešnog prikazivanja cene na pumpnom aparatu dizel derivata. Kompanija NIS je odmah po uočavanju ovog problema reagovala i uklonila tehničku grešku u roku koji bio najkraći mogući. Važno je istaći da niko od potrošača ovom prilikom nije bio materijalno oštećen i nikome nije naplaćen pogrešan iznos cene ovog derivata. Kao kompanija kojoj su potrošači na prvom mestu, NIS ovom prilikom upućuje izvinjenje svim kupcima koji su usled ove tehničke greške imali neprijatnost prilikom kupovine derivata - rečeno je za Telegraf iz ove kompanije...






Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loša propaganda....

Samo sam se zamislio u toj situaciji sa sitnom decom u kolima...

 

Послато са LG-M250 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi gde sipate 95-icu? Gledam cene na euro petrolu su primamljive sa onom karticom za popuste al ne znam kakav je kvalitet.

Do sada sam sipao na NIS-u  kod steka, potrosnja bila ok (8 mesovito) al cini mi se da je radio motor kao traktor. Na OMV kod Calija sipao za iljadu, isparilo jako brzo. 

Citao sam da je MOL dobar al su im cene jace, kad bi imali neku karticu za nas smrtnike bilo bi sjajno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...