Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

417 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      133
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Knez kao loš a ponekad vidjam cisternu Knez petrol koja istače gorivo na NIS pumpi. dark_whistle.gif
Knez vrsi distribuciju za njih svojim cisternama, uzme gorivo u rafineriji i prevozi do pumpe.
Znam vise ljudi koji rade u knezu, a i knez je iz mog mesta.....

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Verovali ili ne , meni auto najvise predje na knezovom gorivu, najmanje na luk oil. Ovo naravno ne mora da znaci nista, ima i do nacina voznje , uslova na putu i slicno ali knez mi se definitivno pokazao dobrim izborom. Na Nisu ne sipam iz principa, osim sto su monopolisti i sto je drzava poklonila to preduzece, poznajem njihovog vozaca koji je blaze receno u ozbiljnoj lovi, covek poceo da zida zgrade od voznje u nisu  Mogu misliti sta zavrsi na pumpi dok se svi istale.
Potpisujem ovaj deo za Luk oil, čak si im derivati i skuplji nego kod drugih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napunih auto na Knezu na Vozdovcu juce. Stigao sam na isparenjima, zadnjih 5 km mi je pisalo da mogu preci jos 0 km :) Namerno sam hteo tako da vidim koliko ce da stane, tacno na 62.0l je zastucao pistolj (to je i fabricki podatak za rezervoar), majstor sipao jos 0.5l da zaokruzi cifru. Pisao sam pre par meseci da mi je u slicnom slucaju (imao sam jos 13km do pumpe do bordu) na Nisu u Ugrinovackoj do stucanja stalo 64l (63.8 ili 9 tacnije). Doduse vidim da su promenili aparat sad novim...

 

Sad cu bas da istestiram potrosnju na Knezu, ali iz dosadasnjeg iskustva bolje nego na nisu (verovatno jer dobijes vise goriva, a isto je...).

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Markobgd said:

Samo nemoj na Art petrolu da testiraš... Staće 80l

:angry:

To bese iz iskustva?  :lol:

 

Ne znam da li ih jos uvek ima a bilo ih je ispred partizanovog stadiona i ispod poštanske štedionice.

Share this post


Link to post
Share on other sites
55 minutes ago, Axic said:

To bese iz iskustva?  :lol:

Da!

1 hour ago, silenci said:

postoji,al vidjao sam cisterne knez petrola da im doteravaju gorivo,pre sam sipao kod njih al nikad vise,samo europetrol

To ko kome vozi gorivo svojim cisternama nema veze da kvalitetom a još manje sa krađom na količinama koje prikaže brojčanik. 

Art sam spomenuo zato što sam se uverio lično da ne kraduckaju (što kaže Velja) već otimaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam u materiji sto se tice goriva cisto da objasnim par stvari ljudima koji nisu upoznati. Filtrabilnost dizela nije ista tokom cele godine. Ako je neko sipao gorivo poslednji put u septembru i ocekuje da mu ne zaledi na minusu u velikoj je zabludi. Filtrabilnost se povecava kako se vise priblizavamo zimskim mesecima, ali postoje benzinske pumpe sa slabim prometom ili ogromnim tankovima od po 100.000 - 150.000 litara i treba vremena da bi se dizel doveo do zeljenog nivoa filtrabilnosti. Sve vece kompanije vode racuna da im filtrabilnost u udarnim zimskim mesecima bude preko -25C. Takodje, sto je ovde i na drugim temama dosta puta pomenuto, vodite racuna o filterima za gorivo. Deo vode koji se pojavljuje u filterima je usled kondenzovanja iz vazduha koji se nalazi u rezervoaru automobila. Moderne pumpe imaju sisteme za merenje nivoa vode u tankovima, voda kao gusca od goriva je na dnu tanka i korpe (usisi) goriva koji idu do tocionih mesta su uvek na odredjenoj visini tako da ne moze da povuce tu vodu koja je na dnu.

E sad treba izbegavati stare, sklepane pumpe. Danas sam imao priliku da vidim sta je covek izvukao iz filtera 1.3mjet posle tocenja na jednoj pumpi. Ponekad jeftinije gorivo na kraju bude dosta skuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno ali zar ne bi trebao eurodizel i onaj najstariji najobicniji da bude otporan na smrzavanje do koliko bese, -15 ,- 20c? Tako da mi to o zimskom i lrtnjem gorivu nije bas najjasnije iako znam da se dodaju aditivi zimi

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije, razlikuje se u zimskim i letnjim uslovima. Ne znam sad napamet, ali mislim da po pravilniku od 01.09. - 31.03. propisan zimski kvalitet i mora da bude najmanje -9C. Za letni period je drugacije. Naravno svi veliki proizvodjaci daleko premasuju ovaj zakonski minimum pa su u decembru obicno preko -20C.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Top said:

Deo vode koji se pojavljuje u filterima je usled kondenzovanja iz vazduha koji se nalazi u rezervoaru automobila.

Upravo tako, a onda se ovde jave oni koji konstantno voze maltene na rezervi i kazu da to nema veze... Sto puniji rezervoar, uz kvalitetno gorivo i kvalitetan filter koji se redovno menja i zimi nema zime :) . Razlika u ceni je minimalna, u odnosu na potroseno zivce i vreme u slucaju da na zescem minusu krene naopako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo još da dodam da je ista situacija i sa inostranim gorivom. Ima i kod njih te razlike letnji/zimski i znaju i ona da zalede, a pogotovo na vozilima (Opel ponajviše) kojima su filteri nafte izloženiji spoljnim uticajima, tj nisu ušuškana negde u motornom prostoru.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od pre par dana presao na euro petrol.Auto manje trosi i bolje se ponasa. Potrosnja na omv i gazpromu 6.7 kombinovana,grad,selo i otvoreno.Ista voznja potrosnja 6l sa gorivom od euto petrola.Jos i zimski pneumatici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas nahvalise taj euro petrol.. Sipacu i ja kad potrosim ovo NIS gorivo da vidim da li ima razlike. Mislim da svi oni od NIS-a uzimaju gorivo a samo Mol uvozi koliko sam skapirao ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi ovako.Par drugara sipa,jedan sipa plin i kaze da mu se tamo najbolje auto sipa.U firmi smo imali 3 kartice,euro petrol ,lukoil i leonardo.Najbolje se pokazao opet euro petrol.Probaj i vidii da li ce i tebi manje da trosi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dekirs said:

Bas nahvalise taj euro petrol.. Sipacu i ja kad potrosim ovo NIS gorivo da vidim da li ima razlike. Mislim da svi oni od NIS-a uzimaju gorivo a samo Mol uvozi koliko sam skapirao ?

MOL ima i veleprodaju tako da ima pumpi koje prodaju njihovo gorivo.

2 hours ago, danijel55 said:

Pa pazi ovako.Par drugara sipa,jedan sipa plin i kaze da mu se tamo najbolje auto sipa.U firmi smo imali 3 kartice,euro petrol ,lukoil i leonardo.Najbolje se pokazao opet euro petrol.Probaj i vidii da li ce i tebi manje da trosi.

Za Euro petrol znam da uvozi TNG, uglavnom iz Kirgistana i trebalo bi da je dobar, MOL uvozi svoj. Ne bi bilo lose da kada neki put budete na Euro petrolu trazite da vidite "potvrdu o usaglasenosti". Nemate pravo da je slikate ili kopirate, ali bi trebalo da vam je pokazu. Tu mozete da vidite zemlju porekla i prodavca tog dizela. Nisam siguran, ali mislim da ga kupuju od neke veleprodaje u Srbiji.

 

Da li je neko sipao na novoj Shell pumpi na autoputu kod Sida. Verovatno i oni kupuju ovde gorivo posto je potpuno neisplativo uvoziti gorivo za jednu pumpu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...