Jump to content
FAS Goran
Guest 10757

Gde sipate gorivo?

  

417 members have voted

  1. 1. Gde najčešće sipate gorivo?

    • NIS
      133
    • EKO
      54
    • MOL
      99
    • OMV
      39
    • LUKOIL
      34
    • ELP
      5
    • Neka druga pumpa
      49


Recommended Posts

Vec godinama samo tamo sipam, osim kad sam na putu pa koja naidje pumpa, nikada nikakav problem.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao godinama gotovo isključivo na Petrolu. Odlično gorivo bilo tada a verujem i sada. 

Sada već par godina sipam isključivo na Nis i Gasprom pumpama (to je isto) i takođe nikada nikakvih problema. 

Uvek i isključivo sipam i sipao sam običan ED. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos uvek sipam na OMV i uvek obican BMB 95 za benzinca i obican ED za dizela. Nikakvih problema i uvek iskoristim par dinara popusta pri sipanju uz njihovu karticu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe na OMV obican bezolovni vec dugo godina, ponekad doduse sipam i na Gaspromu jer su jedna preko puta druge, nikad problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci dobar je Euro? Pitam jer mi je blizu, imam njihovu karticu ali sam eto, ipak sipao na EKO pumpi, bila mi usput.

 

Nadam se da nece biti problema zbog hladnoce, a sto se tice tih goriva sa aditivima, ja mislim da je to sve isto s**** drugo pakovanje sto bi rekli.

 

Inace, cuo sam da svo gorivo ide preko NIS-a, sto me i ne bi cudilo. Drzavni monopol...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ED pisano vec X puta odakle sta stize, dovoljno je malo prelistati temu da ne ponavljamo i ne "favorizujemo" bilo koga.

Inace, interesantno da niko nema primedbe na gorivo koje sipa, samo ne znam otkud onda kuku-lele na zimskim temama cim malo zazimi na -10, -15 C :lol: .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, Ivan said:

interesantno da niko nema primedbe na gorivo koje sipa

Što da imam primedbu, Alvirko dokazao da  je ED na NISu bolji/kvalitetniji neko ED na Shellu u Mađarskoj. 

Sve u nezavisnim laboratorijama :whistle:

 

Ko Klarkson kad mora da hvali Dačiju celu epizodu TG, kako nema boljeg auta u toj klasi na svetu :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao bih na Mol-u da ima ovde negde u blizini mene, posto nema ostaje mi NIS koji je pored zgrade :D

Mislim da nema tu nikakve razlike bar ja nisam primetio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sipam ovaj sa aditivima na NIS-u, koristim onu njihovu karticu.

Sporta radi, pitam momka koji radi do koliko stepeni ne ledi.

Optimisticno mi rece: Do -40! :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa smrzavanjima "goriva" zimi je u ogromnoj ako ne i u potpunoj vezi sa neredovnim menjanjem filtera goriva. Odnosno smrzavanjem odvojene vlage u njemu koja se razumljivo na niskim temperaturama zaledi i onemogući protok nafte kroz isti. 

Kao dokaz toga je masovno omogućavanje rada auta nakon polivanja filtera goriva vrelom vodom ili nekom sličnom metodom otapanja istog. Da je zaista problem u nafti ista bi se ledila prevashodno u cevima i crevima instalacije koja ide po patosu vozila jer je prečnih istih najmanji u instalaciji a ukupna dodirna površina omotača u odnosu na količinu goriva najveća u celom sistemu. 

Tako da gotovo da sam siguran da je gore pomenut uzrok leđenja "nafte" zapravo prljav/zasićen filter a ne sama nafta.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno tacno, kvalitetan i proveren filter goriva je izuzetno bitna stavka. Mada prilicno ljudi to "tera", kao sto apsolutno nema potrebe da se proveri ili promeni ni kociono ulje, antifriz, manje-vise menjacko ulje...

Mada, serija primedbi na gorivo prethodnih godina kod istog provajdera :) nece biti da je bas svuda do filtera, u pitanju su bili cak i novi automobili...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam nameru ni da favorizujem bilo koga, a ni obrnuto ;) - tu su teme o gorivu, tehnicke "zimske" teme, pa svako moze da procita brojna iskustva koja su ljudi pisali prethodnih 8 godina.

Pogotovo za ED, ciji su vlasnici brojni i na ovom forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije favorizovanje ako znas gde su se najvise zalili :D
Mnogo postova za 8 godina, nema se bas toliko vremena.. Verujem da sve treba iznositi direktno na forumu, svakako ljudi na kraju sami odlucuju gde ce sipati.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima nas i očigledno sa istih distributera goriva koji su imali i koji nisu imali problema sa gorivom zimi. Tako da kontam da je pre do vozila ili različitih stanica gde se sipa.

Svakako bih izbegao pumpe tipa Mika petrol, Laki oil, Đole gas i njima slične. 

Kod ovih velikih i zvučnih kapiram da su manje šanse za ikakve problem a na novijim (renoviranim) stanicama naročito.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja redovno sipam na NISu, imam onu njihovu karticu pa kada se skupi dovoljno sipam sa kartice. Ono sto sam primetio, Puntu sa JTDom mi je nekako vise odgovarao aditivirani dizel, dok CDTi-u cini mi se vise prija obican. Mozda je sve samo trip, ali juce sam napunio obican dizel, dobio popust, dobio energetsko pice (koje ne konzumiram), skupio nesto parica na njihovu karticu i dobio kupone za neke nozeve, tako da cu kupiti i odlican kuhinjski noz za 500 din.

 

Sta znam, sipam na NIS-u zato sto mi je blizu i usput, nekoliko puta sam sipao na Eko pumpi i nikakvu razliku nisam osetio. A u poslednjih 6 godina, od kada vozim Common Rail motore, ni jednom mi nije zaledilo gorivo, ali nikada nisam sipao kod malih privatnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja preporucujem Euro Petrol, dugo vec sipam ED samo na njihovim pumpama i zadovoljan sam kilometrazom koju predjem i radom motora. Nije mi blizu ali tamo odem jednom nedeljno i sipam, imam njihovu karticu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovali ili ne , meni auto najvise predje na knezovom gorivu, najmanje na luk oil. Ovo naravno ne mora da znaci nista, ima i do nacina voznje , uslova na putu i slicno ali knez mi se definitivno pokazao dobrim izborom. Na Nisu ne sipam iz principa, osim sto su monopolisti i sto je drzava poklonila to preduzece, poznajem njihovog vozaca koji je blaze receno u ozbiljnoj lovi, covek poceo da zida zgrade od voznje u nisu ;) Mogu misliti sta zavrsi na pumpi dok se svi istale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si prvi koji je ikada rekao nesto dobro za tu pumpu...
Vidim da uvek ima ljudi koji sipaju ali generalno sve koje poznajem izbegavaju knez, i znam za vise havarija koje su se desile od njihovog goriva.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burazer moj ceo svoj vozački staž (dok ga nisam skoro napokon ubedio da pređe na jtd:D) vozio benzince i koliko sam upoznat gotovo uvek je sipao na Knez petrolu gorivo. Koliko znam nikada nije imao problema. 

E sad, od kad je prešao na dizel dal slušajući mene ili iz nekog drugog razloga tamo je sipao samo par puta a sada konstantno na NIS-u tako da info za njihovu naftu nemam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Knez kao loš a ponekad vidjam cisternu Knez petrol koja istače gorivo na NIS pumpi. :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...