Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
oktopod

Fiat Punto mk.2a - anlaser?

Recommended Posts

Desava mi se u zadnje vreme da jednom od tri paljenja recimo kad zaverglam nakon sto pustim kljuc cuje se kao da ga nisam pustio ako me razumete, kao da sam zadrzao duze pa nastavi da vrti i cuje sa taj "lepi" kranch zvuk :D

ovo je pocelo da mi se desava cini mi se od kad sam kupio mp3 fm modulator sto se gura u rupu za upaljac, pa da nije mozda to, u pocetku sam palio auto tako da mi je ovo cudo vec bocnuto, tj imao sam upaljenog potrosaca pri verglanju?

i sta to moze da bude, alnaser? i sta mu je? koliko para? ako me ne daj boze ostavi na putu, gurka i te fore rade jel? :D znam da palim na gurku i znam da treba izbegavati, cisto da prekinem polemiku koja bi krenula u off :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po svoj prilici ti je prljav bendiks.Ako umes sam da skines i ocistis dzabe te izadje u protivnom ne gine ti servisiranje komplet alansera jer se ne isplati platiti skidanje samo zbog ciscenja.Nema veze sa MP3 plejerom osim ako ne slusas toliko groznu muziko da alanser oce da ti otpadne :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala, a koliko je hica ocistiti ga, tj jel oce da ubije alnaser brzo il sta vec, posto treba da idem na more, zadnja stavka mi je sad da prckam oko kola :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostecuje se zupcanik alansera i zamajca.Takodje moze ubrzano da srubi cetkice i na kraju ceo alanser.Ukoliko nije pukla viljuska bendiksa,treba ga samo skinuti i celog rasklopiti,oprati naftom,dobro obrisati i pazljivo sklopiti.Trazi se samo strpljenje i majstorska ruka,neko znanje nije nuzno,ali treba dobro sagledati situaciju da li je nesto istroseno.Ali to redje biva.Obicno se radi o prljavstini koja od masnog motora na vruce moze da prodre svuda.Lagano uz pivo treba ti oko cetiri piva... ;) ovaj,sata,dosta krpe jedna cetka i malo nafte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znao sam, sitan poso za skinuti a cim ocistiti, mislim jednom majstoru, a male pare...peeeh...uradio bi sam al ima nesto da zeznem a i ne znam da proverim stanje alnasera kad otvorim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bih da kupim remontovani anlaser, medjutim ne razumem se pa rekoh da pitam vas. moj auto je 1.2 16v 2002god sa klimom isto punto 2

E sad, covek koji prodaje kaze da njegov anlaser  za 1.2 16v i ima 8 zubaca na bendiksu, da li ce pasovati na moju makinu? :lol: Hvalaaa

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u mom kraju malo majstora ima, anlaser koji planiram da kupim je otvoren, zamenjeno sta je potroseno bilo i podmazan, mislim da mu dodje na isto.  Anlaser je sa 1.2 8v, koliko znam pase i na 16v? Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel neko skidao anlaser na FIRE 1,2 8V? Valjao bi savjet neki, gledao juce pod haubu, dosta je nepristupacan.

Zaglavljuje mi se bendiks, vrti u prazno... pa iz treceg verglanja se uglavi u zamajac.

Moram da ga skinem, podmazem.. jos Panda ima onaj pleh od 50kila, bice grdna rabota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...