Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Lepo.Nego moram da vas pitam,koliko je moguce da su klosari krenuli da ispijaju antifriz iz vozila? :lool: Elem,Provalim juce da mi je prelivna posuda prazna???Dospem dva litra pa danas kod drugara na kanal.I tako,sedimo i cesemo se po glavi.Razvalili pola auta,a nigde ni traga curenju,ni u hladnom ni u toplom stanju.Gledasmo u ulju,na auspuhu,crevs od plina,radijator grejanja,ma svudaDva litra nestala bez traga,ko da je neko posrko na slamku.Sad dodjoh kuci pa cu ujutro da vidim dal mi je ostao nivo tecnosti.Bas mi je enigma kud je mogla da ode tecnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ ...zenin shugic isto tako ostajao bez vode a ja nikako da provalim gdi curi i tako do majstora

i odradio glavu i sad je sve ok!

necu da te plasim ali mislim da je do glave obzirom da i ti imas plin a to je boljka! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma poenta je da sa ovim zimama i ko vozi po gradu i okolini moze da prodje i bez zimskih guma ukoliko pred zimu ima dobre gume na kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bem li ga,na izduvu nema tragova,ulje je OK.Kud se dede taj antifriz? :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma koja zima?

prosle zime sam vozio 4 Eagle F1 gume bez ruba, 4 dana se nisam usudio da izvezem auto, ostatak zime sam se vozio, ne kazem da je to pametno i pohvalno, treba imati zimske gume, ali i sa letnjim moze da se vozi ako mora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema.Ima na firewall-u gde creva izlaze iz kabine ozraka.al je problem sto vazduh nece da napusti grejac.Samo zubori ;) sreca da imam dobru petlju.kapiram kako da nagnem auto da bi olaksao vazduhu da krene kroz sistem prema ostaloj inastalaciji.jer onda bi se ozracio preko posude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj da mu das casu koka kole mozda podrigne ;) ,jesi li ti to zatamnio zadnja stakla?cini mi se da sam te danas video u jerkovicu :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jok,samo je kaljav.Inace svaki dan mozes da me vidis tu.Izlidi me ujutro kad ga upalim a on zubori,odma me potera na pipi.Gledajuci slike grejaca,reko bi da bi morao da ga dignem napred pod bar 45 stepeni ne bi li uspeo da podrigne.Sutra cu da trazim neki pogodan navoz pa cemo da vidimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, tako deluje samo ne znam da li će naginjanje auta rešiti baš problem... :? a ako se već krećeš po Jerkoviću trebalo bi do sada da je sam od sebe rešio jer tamo ima tih uzbrdo nizbrdo ulica :) Mada nigde ih nema kao na Karaburmi... ufff ono ja ne znam kako su ljudi koračali kad je bila ona poledica :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni meni nije jasno kako nece da izvuce vazduh iz gornje zone?Trebalo bi.Ugao je otprilike 45.Kao da pumpa nema snagu.Medjupim kad gurnem crevce u ozraku ispred firewall-a on nagura tecnost pola metra iznad nivoa prelivne posude...

Pq4MwfA.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da ti njemu napraviš negde malo lufta da curi... možda ne može pod pritiskom da potisne vazduh ka posudi... ili da ga ostaviš neko vreme da radi sa odvrnutim čepom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma probao.Zato hocu da pokusam da dobijem nagib da ona tacka na slici koju pokazuje srafciger bude sto niza u odnosu na cevi koje ulaze u firewall.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@loodilo,vidis na slici da je grejac pod nagibom,i nece da ozraci.Ostane mu u gornjoj zoni vazduh i pretace.Kad je ladan cuje se vise,posle se malo smanji jer poraste pritisak.E sad,ako pogledas sliku dodjes do zakljucka da ako nagnes auto pod nekim extremnijim uglom,trebalo bi da mu pomognes da taj vazduh protera u sistem i da ga ozraci preko posude.@Bane,truba mi da ga istacem jer je sistem ispran i sipan nov antifriz.Pa verovatno se ne bi nista dobilo ni kad bi ponovio ceo postupak.Postoje ozrake na crevima kod firewalla,ali treba zasrafiti umesto cepova suplje srafove 5mm navoj sa crevom u nastavku da bi ozracio.Opet problem ostaje,jer je vrh grejaca kabine visi od ozrake pa ne moze da potera vazduh ka njoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:(:(:( Pobedili ste,sutra spustam auto...Naravno necu staviti nove opruge,vec spustace iz Volvoa 740 :lool: Pre neki dan rondajuci po garazi mog drugara naletimo na par zvucnika za Volvo,valjda su za Volvo jer se zovu Volvo HT-161 :lool: Kako sam se iznenadio kad sam shvatio da su livene kutije od metala :shock: i da svaka ima po 5 kila.Djavo mi nije dao mira dok nisam smislio kako da ih uguram u moj auto.Malopre zavrsih naum,pa cu sutra da ih stavim na mesto.Posto su kutije dihtovane,morao sam da ih otvorim a onda isecem nesto manju rupu u dascida bi kad ih ponovo spojim kroz dasku ukrutili istu da ne popusti pod tezinom.Naravno spojeve sam namazao silikonom.Daska je sad toliko kruta da bi i ja mogao da sednem na nju.Evo par fotki.Zaboravio sam da ih slikam otvorene.

gxlD6MA.jpg

PqJiY8S.jpg

aVLOCMi.jpg

PqJjjB9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
:shock: Ufff,mislis da je iz tog Volvoa ova muzika?Znaci odatle mi i tockovi :lool: ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

na drugoj slici sto si okacio vide se zvucnici odozdole tj sa nalicja

a ono pored njih sa desne strane je boca od NITRA? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neee,to je PP aparat kad se auto upali od preopterecenja zbog ovih gvozdenih djunti.Veruj mi,posle ovog Rusi su mala deca.Kad ga Shvedja opravi,to bi slomilo i Moskvicha :lool: Nisam neki audiofil i nije mi jasno cemu sluzi metalna livena kutija za zvucnike,al morao sam da je imam :mrgreen: Kad ih grunem pozadi ima Bravac da se spusti do zemlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
:shock: Draga,spustio sam auto :lool: :lool: Prvi utisci su :? sviraju,onako,normalno.Al sto sad auto lezi u krivini,zaj..balo vek.Dakle,i dalje mi nije jasno sto su pravili kutije od odlivka?Jedino znam da sam sad tezi jedno 12-15 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znas sta !

svedi znaju da oprave zvucnike.

Bang i Olafson i ostali nema zezanja.

Mora da zvuce lepo i mekano veruj mi.

Ja natrcao na kucne stare AR6.Za dz. tedose da bace kilo zlata a ja im nisam dao

vec zaplenio i odneo.Nisu ni znali sta su hteli da rashoduju. ;) :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eee,zato pre svake voznje stresem bar pet piva,da mi se nadje :mrgreen: Nisam ih jos testirao,onako za pravo.Inace su 30W 4ohm i imaju dosta mekan zvuk.

tako sam i mislio za mekan zvuk.

bas bi voleo da ih cujem na skupu ako budes dosao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...