Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Realno najmanje zagađuješ, tako da ako misliš da pirkaš iz auspuha i dalje, definitivno ćeš najduže da živiš sa plinjarom, mada možeš da pređeš i na dizele - ko nije isekao katalizator. Benzince ne preporučujem.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebo si danas da vidis ekolosku katastrofu na 402-ci,Seat,posle kojeg zatvaraju stazu dok se dim ne razidje.Semi je za njega malja deca :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle rasprava na temu plocica i paknova,koje su dobre a koje ne,evo malo trash-a :lool: Stavio napred neke Wolf diskove i plocice.Pozadi nesto u crvenoj kutiji i naravno nove dobose opet ne mogu da se setim proizvodjaca.Elem,Sve je to lepo leglo,ne cvili i ne garavi tockove i naravno dobro koci.Koliko dugo,to cemo da vidimo.Cena cele akcije,oko 7500 dindzi.Naravno,ostavio sam stare diskove i dobose,dao sam ih ortaku da obradi pa cemo da vidimo sta ce ostati od njih na kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj auto je voziti isto kao i juga, a ovaj moj možda malo skuplje. Prosto se zgrozim kad vidim nove zastave na ulicama, i pitam se da li su ti ljudi normalni.

Verovatno će ti biti okej, ako odmah nisi primetio neki problem. U svakom slučaju potrebno je neko vreme da legnu, tako da može da koči samo znatno bolje nego što je situacija sad.

Šta Bravo uopšte ima od elektronike na kočionom sistemu? Da li ima bar električni balans (EBD), ili ABS?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja Boki kad sam ti pricao nisi ko ja hteo da stavis plin e koliko bi sad ustedeo i koliko bi jos mogao vise da se vozis da si me onomad jos poslusao ali ne pa dobro covek se uci dok je ziv, evo ja vec dve godine sa plinom na tom istom motoru kao sto vec znas i nema problema.

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas podvuko crtu na plinu.722 km sa 65 l plina sto dodje 9 l na 100 km gradske voznje sa tvrdom nogom na gasu.Znate ono?Ma dzaba je plin vavavrm-brmbrm :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček, to je kao da troši 4 litre benzina po gradu? Baš loše. ;) Ja traktor u poslednje vreme ne mogu da spustim ispod 7 litara dizela, š'a bi hteo? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je to...Ja,koji sam bio anti-protivan plinu,sam zadovoljan.Uz to ide ko na benzinu,nema razlike.Samo jos da naucim da vozim opet normalno.Smejao sam se Banetu alfisti sto divlja sa onim njegovim autom,a sad ja ne mogu da skinem osmeh s lica i nogu sa gasa :lool: Nije meni sto cu da potrosim vise plina,nego sto cu da izdrndam ono malo auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Smejao sam se Banetu alfisti sto divlja sa onim njegovim autom,a sad ja ne mogu da skinem osmeh s lica i nogu sa gasa

El da sad nema dalekog odredista za vozanje???????

Nego jesi li ti spustio taj auto vec ili nisi????

Nemoj da se vratim sa odmora a da auto i dalje izgleda ko dzip :fight_twak: :fight_twak: :fight_twak:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno,kad ti sipas u tank cele dinosaure ne procedjene :lool: Steta sto se mast steze inace bi vozili i na cvarke hahaha .

Share this post


Link to post
Share on other sites

I Bokija kad spustas auto? Ako nisi pri parama trenutno..mozes i da ubacis dva dzaka cementa u gepek (100kg) i eto.... :mrgreen: :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam neke zezanjcije na leru,posto nikako da utvrdimo odakle poticu,resili smo da privremeno skinemo chip...Elem,stvar se nije popravila ali sam tek sad shvatio koliko sam dobio na chipu.Totalno drugi auto,ne primecuje se kad ides sa standarda na chip ali kad se vratis na standard,to je pedu i oko :shock: Sve u sve u svemu tek sad vidim koliko chip znaci,ida tih desetak konjica nisu uopste beznacajni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponovo radi bioskop :applause: :applause: :applause: Malopre sam bio da mi vrate Chip na auto.Osecam se ko da sam se oslobodio tesnih gaca bulja Ljudi su genijalci,bez reci i ikakve naknade su mi raschipovali i ponovo chipovali auto,toliko sam sretan da cu sutra da im odnesem ves masinu na chip :lool: :lool: Naravnoipak nije besplatno.Naime u radnji imaju izlozbu muzike,xenona i sportskih filtera,pa dok sam cekao borio sam se sa porivom za trosenje para.Muziku sam najlakse preboleo,ali xenone po 150e sa ugradnjom nisam.Od kako sam video Bravo sa svih 6 xenona ne mogu da spavam :shock: Tako da sam resio da skupim parice za farove a valda ce budali na kraju pokloniti K&N filter da me utese :mrgreen: Uglavnom chip mi je vracen na auto i sad idemda pokidam neke egipcane sa frezom cisto da overim chip :lool: :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da si cito temu video bi i zasto.Na kraju imam vrlo zivahan i stedljiv auto.Nije za potezanje al izmami osmeh na lice za vreme voznje ;) koliko god to tebi bilo smesno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...chip tuning nije uvek nesto za trkanje naokolo, već ustvari uzimas nazad ono sto su proizvodjaci zakinuli u ime ekologije ili da bi formirali vecu cenu za drugi model sa vise snage.

Voziti chipovan auto u normalnim uslovima je pravo uzivanje, i bez potezanja u neke extremne uslove exploatacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa,i nisam.Evidentno je da sam dobio nesto snage i obrtnog momenta i da to pruza sasvim drugaciji auto.U sta sam se i uverio kad sam skinuo chip na par dana.Inace maximalna snaga me ne zanima kao i maximalina brzina,to su extremne stvari od kojih nema uzivanja na duze staze.Tako da me maximumi na autu ne zanimaju,vec ono sto moze konstantno da pruza bez zloupotrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde bi sa ovim... :? Danas registrovo auto i osto kratak za 16000rsd ko ima da registruje mesec dana u napred nek pozuri,bice mnogo skuplja registracija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veceras sam imao test za moje Big Foot-ove :lool: Kad sam krenuo oko 17h iz Zeleznika sve ulice su bile prevucene slojem zaledjene vlage.Znaci ne kompaktan led,ali prilicno klizava poledica.Uprkos mom strahu zbog sirine gume ,trakcija se pokazala zadovoljavajucom.Auto je slusao komande i sa prilicnom sigurnoscu isao bas onamo kud sam i namerio ;) E sad,kako ce biti kad padne sneg,to je neka druga prica.U svakom slucaju ovo ce mi biti zimske gume,i do iduce zime.A onda opet nova guma kroz zimu pa do sledece...Trebalo bi da funkcionise. :mrgreen: U glavnom,po prvim rezultatima Toyo Proxi 4 195/45 16 se pokazao sasvim upotrebljivom za gradske i prigradske uslove zimske voznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala Bogu :lool: :lool:

sem ove jedne niz koju se spustam 3put dnevno :mrgreen: ali ova ima 3 trake i po snegu se spustam kroz bar dve :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ja sam još ranije, negde oko 16.00 probao...

Druga brzina, jak gas sa 2.000 rpm-a, i već na oko 3.000 se pali ASR jer klizaju točkovi...

A, onda vidim nekog lika na TV-u iz Beograd puta kako se hvali da su posuli so gde god postoji i najmanja mogućnost da bude problema... :roll:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...