Jump to content
FAS Goran
Guest 3917

1.9 JTD vs. 1.3 M-Jet

Recommended Posts

Ma ja sam imao neka druga ulaganja i na zalost nisam sredio nista moj. Planiram da se posvetim sledece godine da bude tip top estetski posto mehanicki jeste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
sasvim suprotno razmisljanje , stila imam 5-6 god. karavana 1,9 jtd za duga putovaja je ekstra (koza , klima , i svi ostali gadzeti) , ali punto 1,3 multijet je po velikom gradu mnooooooooogo stedljiviji dark_thumbsup.gif , registracija upola manja , parkiras ga gde hoces itd, itd ......... imam ga od letos pa uporedjujem , za mene je mrtva trka. 
znaci po potrebi kupiti vozilo - ili imas jedan veci komforniji i jedan manji za svrckanje jbg. ................... default_wink.png
 
 
IMG_20160514_142722.thumb.jpg.667059e7c698c90fe26b27815af47be3.jpg
punto_sporting_felne_(3).thumb.jpg.1908287c424ca7c5ae6e1a14e44e1490.jpg
Slazem se :)
Ali usporedjujes Stila karavana i Punta...ja usporedjujem isti auto s 2 razlicita motora. Meni je po gradu po boardu 1.3 trosi 5.5, a 1.9 - 6.3, otvorena (80-100) 1.3 - 4.5 , a 1.9 - 4.1 i autoput je u korist 1.9 koji je neusporedivo udobniji za otvorenu cestu i autoput

Btw Puntic izgleda odlicno

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj je mehanicki isto ok , kvacilo je malo hmmmm ali radi posao za sada ok , limarija je perfeks , motor dobar - lanac promenjen kod bivseg vlasnika i za sada pici - kocnice sve komplet novo i to ja prvo radim na svakim mojim kolima , nista me ne interesuje kako je i sta samo novo ide sve komplet. 

estetski samo prati oglase , imas ludaka koji traze npr. za 2 sporting branika 150e i normalnih ljudi koji to daju npr. za 80e , opremu sam mu svu ubacio unutra od sportinga -- kozni volan , sve konzole i to je ispalo smesno , sedista kozna od alfe 147 - 3 vrata i tako. klimu ni nema :lol: i to mu je jedina mana mada sam primetio da letos i na stilu kad sam je palio smetalo mi je kad sam posle izlazio napolje , valjda godine cine svoje ;) .............. znaci samo polako i prati oglase toga sto te interesuje.

 

 

to sam zaboravi reci dino da ja imam stila i ovog punta , a punto i punto su nesto drugo zbog lakse karoserije i ostalog .............. tvoj 1,3 mi je bio i uzor u nekim stvarima i moj na otvorenom ide ceo litar manje nego tvoj sto si gore napisao .... e sad , ali iskreno i koji ce mi dva auta sa istim motorom , o registraciji za 1,9 necu nista ................ ;)

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i nije neka razlika. Mene za 1.9 jtd izašla 22000 rsd.
Pre neki dan Fabia 1.2 44kw, 3 (i slovima TRI cilindra) izašla 15000rsd. 50-60 eur na godišnjem nivou !
Za svakojake gluposti dajemo mnogo više para.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa meni jeste , prosla reg. u maju za stila 1,9 jtd -a 2002 god. je bila 30.000 din. , a za punta 1,3 multijeta 2004 god. je 15.000 din.  -- a za gluposti si u pravu ............... :rolleyes:

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snaga motora ima veliku ulogu u povećanju cene. Osiguranje je sa porastom snage skuplje.
Naravno i takse za zapreminu motora vuku svoje ali mislim da više vuče polisa. Eto Stilo ima istu zapreminu kao i Punto ali 30ks više i to povlači dodatnih 8000 rsd.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bre Bole meni za 26500din bila, za stila 85kw '02

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene je u maju ove godine kostalo oko 29 i nesto - skoro 30 hilj. , jbm. li ga sad -- stilo 1,9 jtd , 2002 god. , 85 , 1910 , evro dizel - karavan ............. ;)

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi li vadio zeleni karton ujedno?. :) i moj je dizel i '02god i 85 i 1910 samo kupe

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je to, ti si tada kupio i saobracajnu i tablice i ostalo, to je kako bese 4-5000?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oko 4000 su nove tablice i saobracajna.

Treba imati u vidu snagu, dosta utice na iznos osiguranja koja je najveca stavka (sto cenjeni kolega @vicent vec rece). Takodje i od premijskog stepena za isto (ide po -5% za svaki stepen navise).

Tako da 1.9 80 KS izadje oko 22500 sa pocetnim premijskim stepenom (4), a oko 21000 sa najvisim stepenom 1.

1.9 115 KS je oko 28000 sa stepenom 4, a oko 25500 sa stepenom 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto, tu si na oko 25 i po soma registracije za ta godista i snagu, isti slucaj pa znam napamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa to je to, ti si tada kupio i saobracajnu i tablice i ostalo, to je kako bese 4-5000?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока


Saobracajnu sam uradio odma po kupovini auta, prenos itd. Tablice nisam uzimao.

Sent from my 3310

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako pricamo o ceni registracije, da ne brkamo sa tim prevode, zelene kartone i sl... ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moz bit al nemora da znaci :D
Znam koliko para dajem jos od zadnjeg poskupljenja :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu je covek: 1.9 115, '02, prvi premijski stepen, registracija 25.5 k dindzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedino ako ja nisam tada i stakla osigurao, jeb....li ga , a stepen ne znam koji mi je (nisam imao cuke) ali ne znam , videcu sad u maju ponovo koliko ce biti parica da ne pravimo pometnju ovde. ja se nadam manje ........... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...