Jump to content
FAS Goran
Guest 3917

1.9 JTD vs. 1.3 M-Jet

Recommended Posts

I ja vozim Stila i prelazim sličnu kilometražu i to 90 % po gradu. ALI, meni je registracija 15 000 din, mali servis 3000 din, nemam plivajući zamajac, nemam turbo, nemam problematične dizne, nemam DPF, nemam EGR.
Tek kad bih povećao kilometražu na 20 000 bih ramislio o dizelu.
 
Moj kum vozi GP 1.2 8V benzinac i prezadovoljan je. Koristi ga za odlazak na posao i vožnju porodice, slična kilometraža oko 10-15 000. Nikada nikakav problem na njemu.
 
Zato sam ti i rekao, sve mi se čini da si ti pogrešio motor i u Stilu a pogrešićeš i u Grandeu ako ga uzmeš.
Bas tako

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo sad gledam i razmisljam, jesi ti siguran da hoces da davis dizela po gradu na kratke relacije?

Po tvom opisu benzinac ti mnogo vise odgovara.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Smireni said:

Upravo sad gledam i razmisljam, jesi ti siguran da hoces da davis dizela po gradu na kratke relacije?

Po tvom opisu benzinac ti mnogo vise odgovara.

 

Pa za šta služi 1.3mjet nego da se davi po gradu? Ne znam koje su relacije u pitanju, ja od kuće do posla pređem 15km recimo, pa još po par kilometara u radno vreme, pa kući nazada, nakupi se tu dnevno 40km, nekada 50, sa recimo 5 do 10 startovanja motora u toku dana. Prosečna brzina mi je 20km/h za zadnjih recimo 3000km, potrošnja po bordu 5,8-5,9l (realno 6,5-6,7).

Ajde reci mi molim te šta bi radio da vozim na primer Ideu 1.2 16V? Potrošnja u mojim uslovima bi bila 10-11l, i baš me zabole za davljenje dizela po gradu, pa za to i služi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, vicent said:

Ma to samo liči na Stila ! Šarena laža !

Sent from my LG-G3 using Tapatalk
 

Dečkić, pazi šta pišeš, ja vozim tu šarenu lažu kako je ti zoveš. Nemaš pravo da vređaš ničiji auto, da ti ne bih uzvratio.

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, The Punisher said:

Dečkić, pazi šta pišeš, ja vozim tu šarenu lažu kako je ti zoveš. Nemaš pravo da vređaš ničiji auto, da ti ne bih uzvratio.

Dobro, izvini ! 

I hvala na onome "dečkić".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlakše je svađati se i pretiti čoveku koga ne poznaješ.
Nije pogrešno biti gospodin.

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini koji je preterao si ti. Tako možeš da komuniciraš sa svojim pijanim pajtosima u birtiji,ovo je forum i svaka napisana rečenica ostaje zapisana a ti se seti sledeći put da li imaš nešto pametno da napišeš pre nego se uhvatiš tastature. Lep pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam prilike da vozim taj stilo 1.2 i ono je bicikla u odnosu na automobile, nije sve u jeftinoj registraciji i jeftinom servisu, po Smederevskim brdima je ono neupotrebljivo 1.3 mjet je prava mera, sve preko toga je luksuz i uzivanje za sve pare :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jedini koji je preterao si ti. Tako možeš da komuniciraš sa svojim pijanim pajtosima u birtiji,ovo je forum i svaka napisana rečenica ostaje zapisana a ti se seti sledeći put da li imaš nešto pametno da napišeš pre nego se uhvatiš tastature. Lep pozdrav
E, sada ssi stvarno preterao! Hteo sam da budem fin, ničim te nisam uvredio a opet, uputio sam ti izvinjenje. Pri tom, ti meni pretiš i nazivaš me pijancem.
Postoje ustanove koje leče frustracije i psihološke probleme. Forumi i služe za razgovore i iznošenje različitih mišljenja.
Veliki auto sa malim motorom može da izazove frustracije i za mene, jeste šarena laža.
Srdačan pozdrav .

Sent from my LG-G3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prezadovoljan svojim Stilom, kod mene je već 4 godine. Pravio sam ture u inostranstvu po 1500 km u cugu bez ikakvih problema, bez zamora vozača ili motora.

Stilo 1.2 16V ima 6 brzina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam 2b 1.3mjet 51kw zadnjih 5 godina i unazad zadnjih par tjedana sam presao na 2b 1.9mjet 74kw i osjetna je razlika.
1.3 je stedljiviji i malo jeftiniji za odrzavati, ali sve ostalo ide u prednost 1.9. Komforniji je za voziti, pogotovo van grada. Nista mu ne fali ni po gradu, samo trosi vise od 1.3, ali se zato brze zagrije motor. Ono sto je mene zacudilo za 1.9 je da se pri zivljoj voznji vozi skoro identicno ko 1.3. Ocekivao sam da ce puno vise bjezati preko nosa zbog tezine motora, ali nista vise nego 1.3 :)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

sasvim suprotno razmisljanje , stila imam 5-6 god. karavana 1,9 jtd za duga putovaja je ekstra (koza , klima , i svi ostali gadzeti) , ali punto 1,3 multijet je po velikom gradu mnooooooooogo stedljiviji :thumbsup: , registracija upola manja , parkiras ga gde hoces itd, itd ......... imam ga od letos pa uporedjujem , za mene je mrtva trka. 

znaci po potrebi kupiti vozilo - ili imas jedan veci komforniji i jedan manji za svrckanje jbg. ................... ;)

 

 

IMG_20160514_142722.jpg

punto_sporting_felne_(3).jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala ........... bice tu jos nekih malih prepravljanja ali letos , sad nista. ja sam prezadovoljan sa njim , a ide sacuvaj me boze , poteze kao ovaj 1,9 uzbrdo .......... u sustini oba auta su ekstra pa kome sta treba ......... to je poenta cele price.

 

 

zz 001.jpg

bio je ovakav .............. :)

punto_sporting_felne_(5).jpg

a sada je ovakav .............. :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites
41 minutes ago, bole-stilo.jtd said:

sasvim suprotno razmisljanje , stila imam 5-6 god. karavana 1,9 jtd za duga putovaja je ekstra (koza , klima , i svi ostali gadzeti) , ali punto 1,3 multijet je po velikom gradu mnooooooooogo stedljiviji :thumbsup: , registracija upola manja , parkiras ga gde hoces itd, itd ......... imam ga od letos pa uporedjujem , za mene je mrtva trka. 

znaci po potrebi kupiti vozilo - ili imas jedan veci komforniji i jedan manji za svrckanje jbg. ................... ;)

 

 

IMG_20160514_142722.jpg

punto_sporting_felne_(3).jpg

pa najbolje da imas i dve zene,jednu za grad,a drugu za duza putovanja,pa koja bi manje trosila:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sto da ne , kako arapi i jos neki mogu da ih imaju po 10 .............. ma i od ove cu jedne da se otkacim posle 25 god. koj ce mi ............... :P

 

to bre nadjes gde hoces , ali dobar auto tesko .............. :rofl:

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...