Jump to content
FAS Goran
Guest 8275

Najbolji servis za zamenu sijalica / Menjanje sijalica

Recommended Posts

Vama sa Stilicima bi trebalo da se branik skida na rajsferslus :lool: :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažu da se na novom Polu za neki od farova mora vaditi klima? Ne znam je'l istina ili ne, ali onda ovo uopšte nije strašno.

BTW, da je na faru samo poklopac drugačije isprojektovan, ne bi bilo nikakvih problema. Mesta za ruku na oba fara ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sta ja da radim ako mi crkne sijalica u Grckoj gde je svetlo obavezno i po danu?

imamo srece za grcku!

tamo nije potrebn svetlo po danu vec samo u Makedoniji!

provereno od prosle godine! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nidzo bio si u pravu, crkla je sijalica...

trebalo mi je nekuh 30 min da zamenim, ima malo gimnastike ali nije nemoguce

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao sam sinoc na x3 xenon sijalice, jedna malo poplavela, pa da se osvezi sa dve nove philips d1s.

Nikad u zivotu nisam lakse zamenio sijalicu kratkog svetla u faru, secam se da sam na bmw5 e60 morao skidati farove.

Bukvalno za 2-3 minuta da zamenis obe xenon sijalice, nerealno.

Na alfi 147 sam se napatio kad je crklo dugo svetlo dal sa vozacke ili suvozacke strane, ne mozes prici nikako.

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, vagenovac said:
Nikad u zivotu nisam lakse zamenio sijalicu kratkog svetla u faru

Očigledno nisi nikad menjao na Golfu 5


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao sam na passatu b5.5, tamo je dosta pristupacno i lagano, ima mesta itd. generalno dosta lagano.

 

Veruj mi da sam se bas iznenadio, prvo sam otvor fara je ogroman i pristupacan, drugo nemas onaj limeni osigurac kao na halogenoj sijalici koji moras vratiti, to zna nekad da bude malo pipavo i kada je sve ostalo odlicno.

Sijalica se samo zakrene u stranu, izvadis, ubacis drugu, zakrenes i vratis poklopce, nema osiguraca itd. a kuciste sijalice je dosta veliko i kvadratnog oblika, pa je bas lagano i uhvatiti i zakrenuti, ma sve.

 

HID-PH-D1S-SL-WS1.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i kod G5, zato i kažem

Čak i sa halogenom sijalicom. Nema osigurača, sijalica se ubode u fasung.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, vagenovac said:
Menjao sam na passatu b5.5, tamo je dosta pristupacno i lagano, ima mesta itd. generalno dosta lagano.

Ne znam kako si uspeo tako lagano na b5.5...ja sam skoro menjao xenone i morao je branik dole i vadjenje fara...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, andreja.micovic said:
Kad se izvestis, na Delti se zamene za 20 minuta. Branik dole, far dole, zamena i vracanje  

Zašto mora branik dole? Vozačeva strana je malo komplikovanija ali sam menjao obe bez skidanja branika.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suvozacev moze bez, a vozacev je brze sa branikom dole (ne ceo vec samo vozaceva strana da se izvuce). Mislim da je brze nego akumulator pomerati/demontirati. I opet, onaj osigurac sto drzi sijalicu nekako mi je sigurnije namestiti lepo sa farom u ruci nego da nabadam na slepo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja upravo zamenih sijalice na Delti. Desna je boza, ide bez diranja iceg osim fara.

 

A za levu sam skinuo ovu zastitnu gredicu, akumulator i prvi deo cevi za pranje stakala.  Moze i bez pomeranja akumulatora, ali ovako je puni uzitak cackanja fara sa obe ruke :lol:

 

 

7BE97920-61E8-4DB2-9348-98E68B9E6761.jpeg

7771BDF3-2FF6-43E7-B673-8873A040C20E.jpeg

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...