Jump to content
FAS Goran
Guest 8275

Najbolji servis za zamenu sijalica / Menjanje sijalica

Recommended Posts

Guest 8275

Posto vecina nas sa Stilom muci muku oko zamene sijalica u farovima,hajde da razmenimo iskustva,sa kojim ste majstorom najzadovoljniji sto se tice brzine menjanja sijalica i kome je to najmanji problem :mrgreen:

Isto tako,zanima me da li neki od tih drzi Osramov program sa svojom ugradnjom ili ste vi donosili sijalice (koliko kosta zamena sa vasim sijalicama) ?

Do sada sam menjao sijalice u Belanovicu na Novom Naselju,veoma su brzi i korektni,jedina zamerka je sto oni drze samo Heline sijalice i njihov program,izadje sijalica H7 sa ugradnjom oko 500 din.Drugi put sam menjao u Bosch electronic service na Telepu,zamenili su je za 3 min,takodje Hela i njihov program,cena isto oko 500 din.

Sada bih uzeo Osramove Nightbreaker-e,i super bi mi bilo kada bi to neko i prodavao a ujedno i menjao :mrgreen: da ne petljam ceo dan oko dve sijalice :mrgreen:

 

 

Edited by neshaoct
update naslova

Share this post


Link to post
Share on other sites

...koliko vidim, ti vec znas u kojim servisima menjaju brzo sijalice na Stilu...isao si, i kazes da je za 3 min... ;)

Tebi se ne svidja sto tamo ne stavljaju sijalice koje bi ti hteo...

Kupi onda sam Nightbreaker-e, a njima samo odnesi da ti ugrade, i plati im tu uslugu... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8275

He he,slazem se ja sa tobom,ali ta usluga kosta skuplje nego sijalice pa jos puta dva :) Lik mi je danas trazio 3 hiljade,jer kao mora da skida ceo branik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora da se skida branik. Ja sam menjao sijalice za kratka svetla H7. Trebalo mi je 10 minuta za obe. A koliko sam video moze da se zamene i H1 za duga svetla i to bez skidanja branika. Mada je mnoooogo lakse menjati sa skidanjem fara, ali treba skinuti branik, sto je veliki smor...

Jedino sto je malo teze da se dobro nasteluje posle far bez "aparata"...

Pozzz...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde da iskoristim priliku (da ne otvaram novu temu), kad se vec prica o sijalicama, da pitam nesto. Imam problem (bar mislim da jeste) - sijalica mi crkava mnogo cesto! Znaci, ne traje mi duze od mesec-mesec i po i da napomenem da retko kad danju vozim sa upaljenim svetlima! Kupujem nightbreaker stalno, ne verujem da je problem u sijalici. Zna li neko sta moze da bude?

Ako Moderator smatra da je ovo pogresno mesto za moje pitanje, moze i da ga obrise, a moze i da zakljuca celu temu! :lool: :lool: :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preterivanje je 3000 dinara, skidanje branika je prosta stvar. Ja sam sve lepo organizovao, sem što su nam torexi bili na pogrešnom mestu pa smo na kraju improvizovali. Desno se lako menja oboreno svetlo, levo je problem vratiti poklopac.

Cela priča može da se završi za 15 minuta, tako da je ta cifra načisto nerealna. Bez brige, naučiće i cifre će otići dole, neće nam se isplatiti da sami menjamo sijalice uskoro. Stila ima sve više, eksploatacija tog auta je već sad poprilično povoljna, a biće još bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8275

Iskreno se nadam da ce cene zaista pasti dole,makar za takve banalne stvari.Nemamo mi svi,pogotovo ljudi poput mene koji zive u stanu,svoje dvoriste,kanal,garazu sa svim priborom i alatom pa u kucnoj radinosti natenane majstorisu.Onda je sve lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam, cena sata rada je oko 2.000 dinara. Neka mu treba pola sata za zamenu, to je crvena. Meni je i to mnogo, dao bih 500, iako Stilo ima lose reseno menjanje sijalica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skroz korektna računica. Ako može za svoje radno vreme da zameni 20 pari sijalica ili dve lamele, ruke moraju adekvatno da koštaju. Ako su 100e ruke za lamelu, 10e puna kapa za sijalice - može samo manje od tog.

Kakvih crnih 3000 dinara. Neka nauči da mu se isplati za 500 i moćiće samo od sijalica da živi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8275

Upravo sam ih zamenio u servisu Auto start (to je taj isti Bosch service sto sam napisao u pocetku da sam menjao) na Telepu. Zamena me je izasla 900 dinara za obe.Desnu je zamenio veoma brzo i lako,dok se sa levom namucio,iako nije skidao ni akumulator ni branik,uspeo je da je zameni,operacija je trajala oko sat i po vremena.Naravno,cena je sa mojim sijalicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ima dokonih mozete sami da zamenite!

sve sa skidanjem branika i fara trebalo mi je 30 minuta na parkingu.

od alata samo srafciger sa dodatcima krstas i toreks!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10335

gx_ZRqS.jpg

aVVFbNA.jpg

gx__fni.jpg

Što bi moj BračkoNe rekao looooool

3 i slovima tri sata mi (pazi) elektro i to samo elektro servis koji je kao na glasu (lepa radionica, puno majstora, čisto i sl. su mi radili, doduše svih šest (4xh1 i 2xh7) prednjih sijalica, dve (jedna napred i jedna nazad) žute - žmigavac sijalice... Ugrađene su night brakeri (ili kako već), ali mislim da to nije isprika za tako nešto dugotrajno i mukotrpno. Baška što mi je jedan klijent otišao i ja posle servisa morao kod njega kući da rešavam ono što sam trebao u mojoj kancelariji. U pravu čovek, ja reko za sat, kad ono, međutim...

Cena nije nešto bila velika ( ugradnja 8 sijalica, popravka zadnje prskalice, kontakt jedne zadnje maglenke i jedna sijalica nb h1 (koja mi je falila kada sam došao)) 1.800,00 našije dindži...

Šta reći !!! :o

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 i slovima tri sata mi...su mi radili...ugradnja 8 sijalica, popravka zadnje prskalice, kontakt jedne zadnje maglenke i jedna sijalica nb h1 (koja mi je falila kada sam došao) 1.800,00 našije dindži...

Šta reći !!! :o

Ništa drugo se nema reći osim da su ti dzabe sve to uradili... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8275

Sa cekicem ne treba vise od 1 minuta da se dodje do sijalica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci su stvarno radoznali,sad znaju sta sve ima u Stilu :lool: :lool: Ma bolje i tri sata al pedantno nego za pola i posle da gubis delove po ulici,a cena je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i to sto kazes !

samo nijedan majstor nije picajzla kao JA! :roll: :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10335

Ma jes, u pravu ste momci, još uvek rade sve sijalice, lepo su podesili snopove, ništa ne ispada...

Ali, brate, tri sata... :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bracko,jesi li kojim slucajem posle toga probao da dignes i spistis farove

iz kabine?

jednom su meni menjali sijalicu i zeznuli kontakt na motoru za dizanje i spustanje fara ,pa sam morao opet da idem do njih da im reklamoram posao!

od tada sam menjam sijalice bez obzira na cenu ruku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na upozorenju, ali začudo radi. Naime, na kraju za štelovanje je došao neki "master yoda" nanišanio spravu, rekao "učeniku džedaju" da postavi na nulu i podesio snopove !!!

Što se toga tiče ispali su baš profi, ali to je sve trajalo nekih 5-10 minuta. Kao da se neko igrao ili učio na mom autu, ali začudo sve radi i funkcioniše na najbolji moguči način !!!

U potpisu BračkoDa

(izvinjavam se svima, odgovorio sam se sa drugog računara)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...U potpisu BračkoDa

(izvinjavam se svima, odgovorio sam se sa drugog računara)

Sa bilo kog kompa da se povezuješ, ukucaj svoj nick i šifru, i naravno da će sve da radi... ;)

Jedino ako si već zaboravio šifru...pa komp. pamti umesto tebe..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10335

Ama znaš li ti koliko ja imam godina???

Izvinjavam se svima na offtopic, ali zato sam se i potpiso...

Dobro da ne čekam Bračkonea da se vrati sa faksa da mi uključi računar ili ne nestane struje...

Ma bitno je da meni sve sijalice na stilu rade...

Ćao svima

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ama znaš li ti koliko ja imam godina???

tri upitnika ?

Izvinjavam se svima na offtopic, ali zato sam se i potpiso...

Dobro da ne čekam Bračkonea da se vrati sa faksa da mi uključi računar ili ne nestane struje...

?

Jel' sam to nešto pogrešno shvatio tvoje pisanje, ili šta... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav narode...

evo dosao je red i na mena da verovatno menjam sijalice.

Kazem verovatno jer nisam siguran da je do sijalica. Naime, levo kratko mi ne radi, ali mi nigde ne ispisuje gresku (bulb failure ili kako vec) pa nisam siguram u cemu je zapravo problem.

Ima li neko ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkla ti je sijalica.

Desna se relativno lako menja, leva je pakao. Skidaš branik ili far, ili vadiš akumulator da bi mogao da se vrati poklopac fara. Inače, sijalica može da se zameni bez skidanja bilo čega, problem je vraćanje poklopca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...