Jump to content
FAS Goran
Guest 10581

Stilo - OCS, rear fog...

Recommended Posts

Folija je problematicna i izbacena od 2004 godine. To i ti uradi i neces imati problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam resio problem sa "airbag failure" tako sto sam isekao zice na narandzastom konektoru i spojio ih direktno. To nije nista novo, ali ono sto sam hteo da podelim sa vama je da postoji tvrdnja kod mnogih "majstora" da je u pitanju samo suvozacko sediste. Spojio sam prvo zice kod suvozackog sedista i greska je i dalje bila tu. Kad sam to isto uradio kod vozackog greska je nestala. Cisto da znate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

resio sam problem ,.. momci su mi softverski ugasili tu foliju !!! www.rschiptuning.com

Ako dobro shvatam...ništa nisi rešio jer ako slučajno zatreba taj vaz, jastuk se neće otvoriti. Nije rešenje u eliminisanju folije, nego u tome da ona stalno detektuje da neko sedi na suvozačevom sedištu. :thumbup:

@ Nesha

Nije samo suvozačko sedište, meni je problem pravio i konektor u gepeku, pa su isto tako direktno spojene žice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratiš se jednu stranu ili više unazad. Prvo proveri džek i žice ispod sedišta (svaki čas u krivinama pali) a ako nije to čitaj šta su ljudi radili sa folijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, interesuje me mogu li ja kako da izgasim lampicu od airbega i ako je neispravan, ovdje u CG nema niko pojma o tome a i jedan sto zna mjesecima me vrti kao narucio je dio....izludje me pistanje!!!! :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da provjerim da li moj Stilo (1.9 JTD 2004.g.) uopste ima OCS senzor?

Nekgdje pise da ga od 2004. ne ugradjuju, a negdje sam procitao da ipak moze biti ugradjen i u to godiste.

Jel moram otvarati sjediste ili postoji i neki drugi nacin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko razumem, ti nemaš nikakav problem, ali eto...hteo bi malo da gledaš po kolima šta imaš ili nemaš? :D Kad već nemate problem, uživajte. :thumbup:

Možda po broju konektora ispod sedišta. Trebalo bi da ima na sedištu i kao malu etiketu da ima OCS, kao što stoji sa strane na naslonu...ono za AirBag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehe...pa volio bih da si me skuzio, ali nije tako.

U protekle 2 godine mi se povremeno javljala poruka za airbag gresku, i rjesavao sam je tako sto malo prodrmam kontakte ispod suvozacevog sjedista ili pomjerim pa vratim sjedište.... I kada mi je na kraju dojadilo, onda sam iskopcao zice iz narandzastog konektora i direktno ih spojio preko redne stezaljke. Isto sam uradio i sa konektorima ispod vozacevog sjedista. I bilo je ok jedno vrijeme, al se greska nedavno opet pojavila. E sada ne mogu da je ukinem, jer kako god da iskopcam, pa spoijim zice, greska ostaje. Zato sam pomislio da mozda ipak imam OCS... :)

Edited by Starday

Share this post


Link to post
Share on other sites
U protekle 2 godine mi se povremeno javljala poruka za airbag gresku...

Kad povežeš na dijagnostiku i očitaš grešku pisaće koji airbag pravi problem. Pisaće da li vozačev, ili bočni, ili suvozačev. Ako napiše suvozačev, sve ti je jasno, tj. imaš OCS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci nema sigurnog pokazatelja po pitanju godista automobila...

A kako se problem sa konektorima ispod sjedista (suvozacevog) manifestuje na dijagnostici? Da li dijagnostika razlicito prikazuje gresku sa OCS-om i sa losim kontaktima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad povežeš na dijagnostiku i očitaš grešku pisaće koji airbag pravi problem. Pisaće da li vozačev, ili bočni, ili suvozačev. Ako napiše suvozačev, sve ti je jasno, tj. imaš OCS.

Ne, nego će da ti prijavi koji airbag, ništa dalje od toga.

Znaci, ako prijavi suvozacev airbag, problem je sa OCS-om, a ako prijavi bocni airbag, problem je sa konektorima ispod sjedista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, konektori za bočne jastuke su u gepeku. Stvarno jesu.

Joooj bre, napravi ti nauku od ovoga. :D Poveži. Vidi šta piše, tj. koji airbag. Ako je suvozačev, mrdaj konektore, vidi ima li promene. Ako nema, OCS je.

Možeš bre i da napipaš foliju (OCS) u sedalnom delu suvozačevog sedišta. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neso, ispravite me ako me secanje vara, davno mi je ugradjen simulator OCS senzora. Radio sam kod Mikija u TIM servisu (valjda 2008. mrzi me da silazim po knjizicu) i nesto mi se cini da je Examiner izbacio bas gresku OCS senzora...

Znam da su neke od mogucih poruka na FES:

32 Front passenger weight sensor - Unknown / Internal error - Intermittent / Present , ako je neispravan.

Ili ako ga otkacis:

32 Front passenger weight sensor - Open circuit / Short circuit at +V batt - Present

@ Starday

Kao sto su ti rekli, ako imas taj fuckin' senzor, sediste ima usivenu oznaku "OCS" na sedalnom delu. Kada predjes rukom preko sedalnog dela, osetices izbocine (foliju) ispod povrsine. Sivi konektor ispod sedista je za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prijavljivao dosta puta. Onda stavljen simulator, a onda posle nekog vremena opet počeo da prijavljuje, i to radio milion puta narednih bar godinu dana. Ali, na Examineru uvek pisalo bočni jastuci. Samo to.

Dobio savet da otvorim gepek, sa vozačeve (leve) strane otvorim onu kao malu pregradu, ispod tapacirunga je narandžasti konektor (katakteristična boja za airbag), iskopčam, ukopčam i sve ok...par dana...ili manje. Onda opet neko oštrije kočenje ili skretanje i on se valjda tad malo pomeri i eto ga...pišti. Počeo bre da se ponaša kao svojevrsni ESP senzor :D :D , tačno znam da sam preterao sa nekim prolazom ako mi se upali airbag lampica. :D

E, onda lepo sve to zalemljeno, direktno spojene žice, izolovano sve kako treba, tj. eliminisan taj konektor u gepeku i više nije bilo pištanja. :thumbup:

Da li izbacuje i posebno OCS...na Examineru možda i izbaci, ne znam da li ide toliko u detalje na onim univerzalnim dijagnostikama. U svakom slučaju nije problem oko kojeg se lupa glava 100 godina. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, konektori za bočne jastuke su u gepeku. Stvarno jesu.

Joooj bre, napravi ti nauku od ovoga. :D Poveži. Vidi šta piše, tj. koji airbag. Ako je suvozačev, mrdaj konektore, vidi ima li promene. Ako nema, OCS je.

Možeš bre i da napipaš foliju (OCS) u sedalnom delu suvozačevog sedišta. :)

A zbunio si me recenicom da imam OCS ako dijagnostika prijavi gresku na suvozacevom sjedistu. :)

Nekoliko dana prije zadnjeg pojavljivanja greske sam bio na dijagnostici (zbog drugog problema, al da vas ne davim :) i nije bilo problema sa airbagom. Malo je nezgodno ponovo platiti 15 eura za dijagnostiku sada kada imam problem sa airbagom...a mozda s emoze lako rijesiti...zato sam ovdje i pokusao dobiti savjet.

A evo i kakvo je stanje sa zicama ispod suvozacevog sjedista.

cxca5800.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konektor od airbaga (narandzasti) ti je direktno prevezan (tako sam i ja kod mene uradio da eliminisem eventualnu gresku bag-a kod pomeranja sedista).

Ne vidim dobro sta je sa linijama sivog konektora, on je za OCS? Ako ih nema, onda nemas ni OCS senzor, sudeci po ovome. Pregledaj i sedalni deo sedista kao sto smo ti rekli, da li mozes da napipas senzor.

Ili dijagnostika, sve ce ti se samo kasti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sve pricam po secanju. Kod mene postoji OCS (tj. naknadno ugradjen simulator) i ovaj njegov sivi konektor ispod sedista je popunjen sa par linija. Ne secam se tacno koliko, ako ti treba info, nece mi biti tesko da sutra zaronim, pogledam i prebrojim ili slikam ako treba - pa da uporedimo sa situacijom kod tebe. A mozemo i da pogledamo neku sliku tog konektora na netu.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da pitam nesto, auto mi je 2004. god, nemam nikakvu gresku, nista ne pisti i ne svetli, konektori ispod sedista su prevezani, ali....

kad sam uzeo auto, pistao je za pojas kad neko sedi na desnom sedistu, a sad vise ne. Suvozac se moze voziti raskopcan i nista ne pisti. Sve se desilo kada je zena sa prednjeg sedista davala detetu vodu pozadi, klekla je na sediste i prestalo je da pisti. Ali nema nikakve greske.

sad se pitam da li bi se uopste otvorio airbag za suvozaca? Jer komp ocigledno pojma nema dal ima nekog na sedistu ili ne...

i ako tu nema ocs senzora, sta ima onda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam napokon na dijagnostici danas. Izbacilo je nekolicinu gresaka vezano za airbag-ove, kako za vozacev, tako za suvozacev. Vjerovatno zato jer sam (trazeci uzrok paljenja lampice) direktno spojio zice na konektorima i ispod vozacevog i suvozacevog sjedista, kao i na desnoj strani u gepeku, pa je zabiljezio sva ta odspajanja konekrota. Majstor je obrisao sve greske osim ove:

cxca5801.jpg

Ovo bi trebalo da znaci da onaj u gepeku nisam dobro spojio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...