Jump to content
FAS Goran
Guest 8643

Fiat Punto mk.2b 1.3 MJet - check engine lampica

Recommended Posts

Guest 8643

gx1yuae0.jpg

 

Pozdrav Forumasima ponovo !

Sad me vec zbrinjava ponasanje mog miljenika, pa sam opet prisiljen da potrazim pomoc od iskusnijih...!

Paraflu UP smo uspesno resili. Hvala! Sa dosta muke sam nabavio UP, i dolio sistemu.

Imao sam zimus probleme sa servo signalnom sijalicom. 2x sam bio kod majatora, resetovati, iako greska se nije manifestovala, i posle toga opet mi se povremeno palio signalna svetiljka. Ali, cim je stiglo lepo i toplo vreme, to sam zaboravio. Jednostavno vec 2 ili 3 mesec, a ta greska mi se nije pojavila. Ali zato....

Danas sam trebao da svratim do Novog Sada. To je otp. 110 km u jednom pravcu, i unapred je bio nazalost zakazano. I normalno, Murphy opet uradi svoje...! Posle inicijalizacije sve signalne svetiljke mi se ugase, jedino narandzasti motor ne. Ali cim upalim, gasi se i ta svetiljka. Odmah sam procitao uputstvo, ali na zalost put vec nisam mogao odgoditi. Na motoru ne primecujem nista, lepo radi (koliko se ja u to razumem!!!), snaga kao i prije. Jedino potrosnja mi se povecala sa 5.3 na 7.6. Zbog klime ne bi trebao, iako je celo vreme radio. 4 osobe sam nosio, pa mozda zbog toga?

Da, rec je o dizelasu FIAT PUNTO MultiJet 1,3 2004 godiste.

Sta preporucujete? Majstor, pa na kompjuter?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 4846
Posle inicijalizacije sve signalne svetiljke mi se ugase, jedino narandzasti motor ne. Ali cim upalim, gasi se i ta svetiljka.

zar ovo nije narnolmalnije ponasanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 8643

^^^ Par puta sam naglasio da se ne razumem u ovu temu, i tesko se snalazim. Ja zivim u "drugom" svetu, a moto mi je da svako ostane u svojoj struci!. Volim da vozim, da odrzavam vozilo, ali motoristika !? S'tim, da zelim da ucim. E sad, dal cu da naucim nesto...?

Ta signalna svetiljka mi se prije, posle inicijalizacije, sa ostalima se gasio. Sad mi se gasi tek kad upalim motor. Zato sam mislio da je neka greska, posto se drugacije ponasa. S'tim, da pri voznji sve je normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto se pali check lampica, t.j sto se ne gasi to nije nista cudno jer je to relativno normalna stvar. Trebalo bi da se zapitas tek ako krene da vergla malo duze ili krene da trokira(onda ce i ostati upaljena lampica), a ovako je sve ok.

Za sporadicno prijavljivanje kvara na upravljackom meh. je kriva losa instalacija, da li kompjutera ili ima neku masu koja se pojavljuje samo po hladnom vremenu (jer zice znaju da se skupljaju i sire, pa kad se skupe negde ima neki kontakt).

ZNACI RESETUJ BOARD I SVE CE BITI OK!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovek nema nikakav problem...

Jednostavno se lampica "check engine" ugasi kad startuje motor, a tako i treba da bude. Problem bi bio kad bi se lampica palila u toku vožnje ;)

Inače što se tiče uputstva za Z10, nemoj slepo da veruješ u sve što piše. Ima dosta grešaka... Meni je crkla sijalica zadnje desne pozicije. Otvorio uputstvo i pogledao kako se skida zadnja svetlosna grupa. Piše da je potreban specijalan ključ za odvrtanje zavrtnja. Uzeo sam ključ za "točkove" i - savršeno pasuje. Malo popustiš njime zavrtanj i odvrneš rukom. U uputstvu nigde ne piše da postoji i drugi zavrtanj koji drži svetlosnu grupu, a do njega se dolazi iz gepeka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha da, "specijalni kljuc" :D ... jeste, samo sto ga 19-ka cevasta ili gedora odvrce bez problema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenem do drugara sad, melo teze ga upalim, verglao je tipa malo duze, upali se i pojavi mi se greska engine failure i svetli zuta lampica motora, reko ajde mozda je akumulator, odvezem se do druga, tipa 20 minuta voznje, ugasim ga, upaalim iz prve na pola kljuca ali opet ista greska i ista lampica svetli, sta raditi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je ostala da svetli postoji mogucnost da imas neki problem .

Za to je diagnostika iz raja :innocent: izasla pa da vidis sta je problem

:cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers::band: :band: :band: :band: :band::guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :fun: :fun: :fun: :fun: :fun: :fun: :fun: :fun: :fun: :fun: :fun: :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nocas sam upalio auto posle 2 dana kada mi se pojavila check engine lampica, upalio ga na -1 bez problema, i nema vise engine failure greske i engine lampice da gori, moguce da se to desilo usled duzeg verglanja pre 2 dana na -10, sto verovatno apeluje na slab akumulator

Edited by pilauda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampica se ugasila jer je problem nestao i nije kritičan ali je ostao zapamćen u memoroji. Obavezno idi ne dijagnostiku da vidiš šta je bilo i obrišeš grešku(ili greške). Važno je da imaš uvid i obrišeš greške da bi kad nastanu druge, tačno znao koje su jer se ne beleže sa datumom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^ taj fazon što ti reče Bane, moguće da si u pravu što se tiče akumulatora, oće tako kad je slabiji ili ne pališ dva tri dana po zimi, kad ga upališ da ostane neka lampica...ali meni tako kad se desi (što je jednom u dve zime), sledeće paljenje već nema te lampice.

Na primer, dok me je zezao auto da oće da se ugasi, tri četiri puta kad mi se ugasio sam ga upalio dok je još kotrljao, znači na ler izbacim, kontakt skinem vratim, zaverglam a sve vreme auto kotrlja, tad bi mi uvek ostala da gori CODE lampica tj ključ, uvek uvek nema da omane :D Ostane i ako zaverglaš čim daš kontakt, ako ne čekaš da se pogase sve lampice.

Ponekad mi i ABS posle verglanja se upali, ali se ugasi odmah kad motor proradi, znači ni sekundu ne stoji upaljena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

U maju kupih punta 1.3 MJT 2003 godiste. Osim par sitnijih problema sa trapom nisam imao vecih problema sa njime ali mi se desava cudan stvar s' vremena na vreme. Jednom prilikom pri duzoj gradskoj relaciji je upalio check engine lampicu, odvezao u servis, majstor proverio kaze sve ok, egr je sjajan, dobro prima gas itd. Kao verovatno je kontakt i greska je resetovana. Sada se ponovo, posle par meseci pojavila identicna greska. Obzirom da nisam mogao tih dana u servis ostavio sam tako neko vreme i, kada sa majci dao auto da zavrsi nesto po gradu (nemam ideju kako ona vozi, ne zeli da me vozi :) ) nekako je resetovala gresku. Ista situacija se ponovila jos jednom par nedelja posle, opet je nekako resetovala... Obzirom da mi je jutros ponovo upalio lampicu za check engine a majka je na odmoru do daljnjeg molim za savet :)

Od elektronike jednom je servo pokusao da me ubije, dok je bio upaljen city servo, od tad ga ne diram osim kad parkiram a ne dira ni on mene :) Jednom ili dva puta je upalio gresku za volan koja je nestajala gasenjem i paljenjem automobila. A airbag failure svetli vec par nedelja, isto se nebulozno upalio prilikom malo zustrije voznje po ne bas toliko dobrom putu.

Hvala unapred.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova lampica ce da me izludi :) naime prije nekoliko mjeseci mi se upalila narandzasta lampica i motor mi cudno radi kada se tek upali auto.Ima nekako cudan rad,radi normalno pa onda naglo trzne pa opet normalno radi pa opet trzne. Kad se zagrije onda radi normalno. Do cega bi moglo da bude, ovo u pitanju je punto 1.3jtd 51kw 2006 god.?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

EGR ili neka dizna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

Vlasnik sam Punta 1.3 2004 god i imam problem sa motorom vec par dana.

Naime,pocelo je kad se uplila lampica check engine i auto nije hteo da vuce preko 3000 obrtaja gde sam odmah otisao kod majstora koji je prikljucio na dijagnostiku.Dijagnostika je konstantovala da je otisao protokomer.probao sa da zamenim 3 komada ali auto se isto ponasao.cak sam probao i da vozim bez protokomera,tj da skinem kablove sa njega ali auto i dalje isto.naravno vratio sam kablove na mesto.

 

Danas sa ga vozio i primetio da izlazi mnogo dima na auspuh.dim je bele boje.citajuci po forumima saznao sam da je to karakteristika kad ode protokomer.medjutim kad sam parkirao auto i posle nekog vremena hteo da ga upalim ponovo prvo jedna je upalio,okrenuo anlaser par puta pa stao pa opet par puta pa stane dok nije nekako upalio.kad je upalio primetio sam ne bas miran rad motora tacnije stucanje a i kad sam ga ugasio cuo sam da je povukao antifriz iz boce.Nivo antifriza sada je manje od minimuma.Takodje nivo ulja je normalan a i auto se ne pregreva.nisam primetio da ima neke promene u ulju,da je belo ili da je vodeno.

Molim za pomoc i da lije neko imao slicno iskustvo.

Hvala u napred

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemas nista od toga da te neko tesi,znam da nije mala investicija,ali to je to. Mora da se menja dihtung glave,jer je negde progoreo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...