Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

i ja bi uzimao njih, sad sam u dilemi da li da se camam sad pred zimu ili da cekam prolece, jbg kako mi doje kesh verovatno, znas mozda tacnu cenu za eibach? i u pravu si za -35, skoro se ne vidi, problem sa eibachom je shto je 40 pozadi mnogo :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno cu i amorte, videcemo ;)

Koji ti je ET kad ti kaci? Skini distance pa nece :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto, sa kvalitetnim -5cm spustanjem Form don't follow the function? ja mislim da prati, samo bude jos malo vise Form-a :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece da bude...Malo ste preterali sa "patos filozofijom". Sve vreme pricate kako treba auto da izgleda, a ne "sta treba da radi".

Ne volim da pricam o estetici jer je to mahom subjektivni dozivljaj, ali jace spustanje na visokim i uskim kolima (kao sto su Punto, Focus, Polo...) je krajnje diskutabilno. Kod takvih autmobila osnovno su amortizeri i opruge, spustanje je manje bitno. Pogledaj kako izgleda Focus RS prethodne generacije ili Civic Type R takodje prethodne generacije.

Da bi estetski i funkcionalno sve to izgledalo kako bi ti zeleo na takvim kolima trebalo bi staviti prosirena plasticna krila, ali to je vec neka druga prica.

"Patos" kod Yuga i "patos" kod Punta nisu iste stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se. Ipak ce biti -3cm ;) estetski izgled mi je ipak na 2 ako ne i 3 mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto ti je ukusno i s merom sredjen, a sa -30 dobices na dinamici, malo ces vise paziti na put sto ti nece biti tesko, a estetika ce biti malkice bolja. -30 je i granica izmedju jos neke sportske udobnosti i "masaze bubrega", a to veruj mi smori posle nekog vremena.

Bitno je da stavis opruge i amortizere, da se auto ukruti. Dobro ih biraj - kod visokih i uskih kola bitno je lepo to upariti jer ako nesto nije kako treba, onda se sve odslikava na voznji mnogo vise nego kod sirih i nizih kola. Recimo, ako uzmes mekse opruge, pomislices da treba da jos spustis auto (pa ces mi se naj... keve :lool: ), a stvar nece uopste biti u tome...itd, itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koni sigurno nije bolji od Eibach-a ili od K&Wa... Sto ti i cena govori. Ali je dobar odnos kvaliteta i cene! U svakom slucaju coilover je najbolja opcija :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjeni svi diskovi i plocice, okacicu sutra slike starih... na sta je ono licilo... :|

Uzimam sutra foliju za muski vizir, vreme je...

Evo jedna HDR slika s novim fotoaparatom :cool

th_DC.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vili prilicno je brzo uradjeno, (15min) i leva (iz ovog ugla desna) guma je malo secnuta... Sredicu to samo za sebe, necu ponovo da kacim :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

e moram da priznam i uradio sam mali bad look samo se ne izvaljuje tako lako... poceo sam i o tome da razmisljam.. jedno 1-2 cm, kao na slici... bruka... i ova fora sa belim migavcima, Vuce moracemo da provalimo to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al' ne mogu da verujem kakve ste titiz... ladno niste zvali na fotkanje :p

Za bad look (i spustanje) sam provalio, dobro je uradjeno pa nisam komentarisao. Ja sam odavno resio otprilike tako nesto, samo da hauba dodje na red za farbanje (citaj: da navatam para ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...