Jump to content
FAS Goran
kole

Stilo 1.9 JTD - skakutavi PK kaiš / remenica klime

Recommended Posts

Zasta bre te cene?Platio sam remenicu Gates 20€,spaner Ina 50€ i ruke 20€ i tu ima posla ne vise od sat vremena.Nemoj da se gadjas sa tim ciframa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni takp zvecka lager na kompresoru klime. Moze bilo sta da zvecka iz tog pk kruga, mora detaljno da se proveri.

Ja s zamenu remenice alternatora platio 1500din, mogao sam i jeftinije da nadjem da sam hteo. Kakvih 50e to je dranje bez razloga. Otkaci se auspuh i skine alternator, odvije i zavije remenica i zdravo. Dosta je 2000din za taj posao i to u Bg-u. Pa ovlasceni servis naplacuje radni sat oko 1300din a tu nema dva radna sata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasta bre te cene?Platio sam remenicu Gates 20€,spaner Ina 50€ i ruke 20€ i tu ima posla ne vise od sat vremena.Nemoj da se gadjas sa tim ciframa.

To su cene u Beogradu! Remenica alternatora od 35-55eur. Za rad od 50eur. pa na više! Ista je priča kao da radiš veliki servis.

Ja ne držim servis,pa da zagovaram te cene,već sam se raspitao na više mesta upravo iz razloga što sam menjao tu remenicu! Kod mene se manifestovalo kuckanjem,kao da su ventili ili dizne,ili kao da je promašeno zupčenje! Skidanjem desnog točka,podkrila i zaštite motora,ustanovljeno da skakuće kaiš preko remenice(krenula da blokira).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ulazim u pricu kolika je cena, nego kako to kao za veliki servis kada je alternator na pk kaisu i nema nikakve veze sa velikim servisom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja greška, skidao sam i pumpu visokog pritiska,a na to sam potpuno zaboravio! Donji,od ona tri poklopca na pumpi je vlažio! Zbog toga je motor trebalo blokirati na fazi zupčenja,a iskoristio sam situaciju i uradio veliki servis. Kad sam se raspitivao koliko bi to koštalo cifra je bila od 50+ eur.

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Već nekih 20-tak dana mi remen skiči ko lud, čim upalim on razvaljuje...mislim na klinasti remen, ako ne griješim (valjda se tako zove)..njega nisam nikad mijenjao...

A onaj zupčasti koji se mijenja sa vodenom pumpom sam mijenjao nedavno, prije nekih 10.000 km..

Eh sad jedan mi veli da je to zbog silne vlage, kiše padaju neprestano danima..mada i kad je sunčano, npr.jučer on skiči...dal da ga mijenjam ili je nešto drugo problem...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno se pri svakom veliko sevisu menjaju i klinasti kais kao i svo remenje, jer moze da napravi poprilicno veliku havariju u motoru. Ako nisi zamenio, obavezno menjaj klinasti kais i remenje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da je zaminjen zupčasti remen, vodena pumpa, španeri...to imam na računu

A ostalo "remenje" koje ti spominješ, nemam pojma ni šta ima jbg...šta bi uopšte moglo da skiči???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo bio kod majstora, kaže da je 99% natezač zupčastog remena? Nisam htio da mi razmaka auto pola dana pa sam otišao, otiću kod nekog drugog...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas i rolere na koje ide klinasti kais, koji se takodje menjaju pri velikom servisu. Posto nisi menjao klinasti kais nisi menjao no rloere koji idu na njega. Lepo uzmi zameni klinasti kais i rolere i sve ce biti ok. Mislio sam ne pk rolere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako budes radio veliki servis, vidi da uzmes delove iz originala, nije velika razlika u ceni a u kvalitetu jeste, ja sam bas malopre kupio stabilizator iz originala za 1350 dinara, a drugi brendovi idu od 1150 pa do 1800.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene je pocelo da cvrkuce sve vise i sve cesce, tek kad zasolim bebi puderom cvrkutanje prestaje. i tako cuti par stotina kilometara. uradjen veliki servis sa delovima iz originala sa sve vodenom pumpom, sta moze da ne valja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi uradio sam veliki servis pre mesec i nesto, svi delovi su promeneti so Dayco (uzeo u AP Sportu).

 

Kad krenem u prvoj pri veci napor cuje se zvuk ko neko tropanje. Majstor kaze da ja popustio gumeni deo sta je u remenica alternatora ili od nekvalitetni PK kais.

 

Sta mislite sta moze da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to mora on da utvrdi, moze biti i remenica alternatora i radilice i kais i komp.klime ili neki roler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bar se ja ubih od price sta uzimati od delova ako hocete da auto prede, na osnovu mog skromnog sedmogodisnjeg iskustva sa JTD.

Ali valjda je ovako lakse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je PK jer svi uvoze jeftine kaise sa dosta plastike. Meni ni jedan stari nije se cuo dok nisam menjao. Sad ubijaju od cike, piske i skike tako da cim nadjem neke kvalitetnije menjacu opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

malo sam se raspitivao... zasto mnogima svrce kaisevi i to najcesce posle velikog servisa... tada u tom krugu spanela-zatezaca uvek nesto ostane staro sto se vise izlizalo od novog, i dok to nalegne na svoje mesto moze da prodje mnogo hiljada kilometara, ili da se menja sve redom, pa dok ne zacuti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnio bih alternator na popravak...sve sam otpojio, ali ne znam na koji način da ga izvadim van...jtd motor, ...trebam li nešto od podvozja pomaknuti da alt izađe vani?

 

Hvala.

Edited by lan_fan

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene pri kretanju zaskripi ujutro kad je automobil hladan, sto je napolju hladnije to jace zaskripi. kasnije kad se zagrije, u toku dana, ne skripi... plus sto sam primjetio da mi i na otprilike 2900 obrtaja pocne znacajno da trese i bruji auto, jel moguce da su to povezani kvarovi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...