Jump to content
FAS Goran
kole

Stilo 1.9 JTD - skakutavi PK kaiš / remenica klime

Recommended Posts

Nista nije bolja nova,veruj mi! Da je original pa ajde ali ja nesto ne verujem da ima puno original delova kod nas.

Posle skoro 7 godina baktanja sa delovima za Stila, tesko da mogu da ti poverujem ;) .

Originalnih delova itekako ima, samo se treba snaci... Najmanje ih ima tamo gde ih najvise reklamiraju.

A bez veze mi je stavljati polovan deo, kad vec za ruke dajes polovinu cene novog... Naravno, ako planiras da auto duze ostaje kod tebe. Da je nesto drugo u pitanju (limarija, far i sl.) to i razumem, ali takvu komponentu PK kruga (koji znas i sam kakve probleme moze da napravi u slucaju havarije)...

Cisto moje razmisljanje.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ti baksuz brate. Dok sam kupovao "original" delove i davao lupam za stabilizator 1400 din.isto "original" trajao mi je oko 7000km.posle sam kupio ovaj od 980din i traje mi skoro 13000km.U nemackoj je ta remenica 40e e za nju verujem da je origina. Mozda gresim ali moj su takva iskustva :/

Nemackoj* :)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao isti problem,preključe kupio Puly,za 3000din.,preko nekih veza,bez marže i poreza. Mislio da kupim Rolan (germany) za 3700 ili SKF za 4100din. Kaže drugar da ove skuplje imaju garanciju 1god., a Puly 3 god.  Rešenje se samo nametnulo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MilanStilo

Sto se stabilizatora tice, za nase kratere su mi se najbolje pokazali reparirani (kvalitet/cena), guraju i do 40 000 km...

Pretpostavljam gde si uzeo te "original" kad prolupaju na manje od intervala malog servisa :) ... Posto su kod ovlascenih oko 20 i kusur EUR, ali naravno to se nabavlja mnogo jeftinije. Izvinjavam se za off.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari treba mi vasa pomoc ,primetio sam da su leva strana suspleha suvozacova malo kao masnjikava izgleda kao vlazna tacno ispod kaiseva spanera....... kadpredjem maramicom ne ostaje nista kao da je od uljnih isparenja , jel to normalna kod still mtj ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošle godine sam promenio remenicu alternatora, i uzeo sam INA nemačku i kaže mi čovek da je to ekstra kvalitet, prešao sam 7000  km za sad nema nikakvih problema sa onim treskanjem, samo mi pk kaiš škripi kao lud, a sve ostalo je novo ispravno i isproveravano ostaje samo drugi kaiš, ali koji kaiš uzeti kog proizvođača, jel zna neko gde ima kod nas u Srbiji uzeti Gates kaiševe????

 

http://www.ina.de/content.ina.de/en/index.jsp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se svih zvukova konacno resio kupovinom originalnog PK kaisa i glavnog spanera kod ovlascenog distributera (tada u AK Vozdovac). Iako prodavci tvrde suprotno, dosta ovih zamenskih se razlikuje (za pocetak) vec u duzini ! Licno proveravao i poredio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam nedoumicu sa pk grupom.. malo skripi (na opterecenju, kretanje samo) i malo neki klikeri "cagrljaju", zvone (pretpostavljam cuvena remenica alternatora).

Razmisljam da li da cekam veliki servis jos 5 hiljada (ali svakako ove godine mora) ili ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mel

 

Ne znam koliko ti je remenica otisla ako kad podignes haubu i odozgo pogledas vizuelno vidis da se nakrivila mislim da bi u tom slucaju trebao da je zamenis jel puci ce pk kajis sigurno ako renenica stoji nakrivo tj. ako je odradila svoje. Ako ti sve deluje 'utegnuto' onda cepaj jos 5.000 samo nemoj na duza putovanja tako da ides. Ako planiras duzi put u skorije vreme definitivno bi trebao da zamenis to. Pozz!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svo glupavo škripanje, pištanje, lupkanje i civljenje kaiša bio on vruć ili hladan rešeno kupovinom novog kaiša!Sad radi kao singer  :guitar: Nisam hteo da uzmem Gates jer je 1000 dinara skuplji uzeo sam ovaj Continental Contitech jeste da je namenjen nama omraženim WV i Audi  ali kad pasuje ne interesuje me :smoke:..... Eto saveta drugari ne uzimajte kaiševe PK grupe firme DAYCO drug koji ima radionicu mi kaže da se mnogo vozača žali na kvalitet istih to jest na nesnosno škripanje i lupanje od početka kad su praktično novi  ovaj Continental  je celih 200 dinara skuplji ali kad sam hladan auto upalio i on radi bez ikakve škripe ma milina za uši. Ima i skupljih kaiševa na primer od firme Good Year ili Gates   ali su naravno malo skuplji, pa ko voli nek izvoli!

 

IMG_20140207_152947.jpg

Dimenzije kaiša su na slici pa i pod tim brojevima se mogu naći kaiševi različitih proizvođača! 6 pk 1836 

Edited by -Jovan-FF-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je lepo krenuti bez gasa ili mileti drugom bez ikakvih pratecih zvukova :) ?

Samo kvalitetan deo i nema zime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni apsolutno nista nije skripalo,remenica je vizuelno kontrolisana i sve je bilo ok,medjutim pre neki dan umalo havarija.Zaribala je remenica a veci lezaj na alternatoru se bukvalno prosuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel menjao neko skoro lezaj na remenici od kompresora klime? (tako mi je rekao majstor da se zove deo) Rec je o Stilu 1.9 jtd, i kolika je cena tog dela? Hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošlog leta drug,na Puntu, u "Beoafrici",na Novom Bgd-u,menjao ležaj na remenici kompresora klime. Obradili su mašinski ležište ležaja,ugradili veći (jači) ležaj,da ligaranciju dok traje auto. Obrazloženje: fabrički ležaj (zamenski),brzo strada!  Cifra 50eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad palim hladan motor ujutro, začuje se jako zveckanje nekih 5-6 sekundi, i onda prestane. Zvuk dolazi tamo negdje gdje pk remen, alternator i ostala čudesa. Kad palim zagrijani motor, tog zveckanja nema! Klima radi ok, nema nikakvih zvukova kod paljenja ili gašenja klime. Jel netko imao isti ili sličan problem?

sent from my HTC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem.Uzmi zameni spaner alternatora ako neces da ostanes bez alternator kaisa na putu.

Ali ja sam menjao u Italiji tj spaner je kostao 50 evra i ruke 20.Tako da predpostavljam da je u Srbiji jeftinije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remenica alteroatora,40eur. Ruke min. 50eur (kao kad se radi veliki servis)

Послато са ST15i уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...