Jump to content
FAS Goran
kole

Stilo 1.9 JTD - skakutavi PK kaiš / remenica klime

Recommended Posts

Zamenio si i remenice i spaner :)

Na kombijima obavezno promenimo po 2 kaisa ( posto kuma ne interesuje sta kupuje) do 20-ak hkm. Zadnji mi je pukao za dan ipo i 450km i ostavio na putu :)

Probaj neki drugi, Dayco i sl. Najbolje bi bilo da pozajmis i neciji stari za probu. To sto prestane da pisti kad sipes vodu navodi na to da je kais, jer spaner nebi prestao a remenica je nova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Remenicu altenatora sam zamijenio, od radilice nisam jer se cini ok, spaner je zamijenjen isto. Ali cudno je da se ucijek pojavi problem kad je kisa i lokve i onda ne prestaje nikako dok se npr opet ne zamijeni pk kais.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve te razumem. Probaj drugog proizvodjaca i stavi obavezno sus pleh, makar tu desnu stranu. Mislim da je oko 15-ak eur a mnogo koristi, cuva spanere, alternator, kais, remenice..

Ovo sto sam ti pisao, sve su bili Continental kaisevi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav! Imam problem koji traje vec neko vrijeme, ne stizem da to rijesim. Naime, kad opteretim malo auto cuje se skriputanje. Kad poprskam vodom pk kais ne cuje se vise nikako neko vrijeme pa onda opet se cuje nakon izvjesne voznje. Pretpostavljam da je pk kais na osnovu vasih iskustava. Moze li mi neko reci koja je originalna dimenzija kajisa? Posto ovaj trgovac mi se ne cini bas strucan. Namjeravam kupiti kontinentalov kajis. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oce da piste ti pk inace na zupcaste se ne zali niko. Il aj ovako, ja sam imao losa iskustva sa konti pk kaisevima na kombiju par puta, a mozda su i bajati bili ne znam :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, ok, Konti je bio najskuplji set u radnji kada sam kupovao, i prodavac mi je rekao (kao i svaki prodavac za svaki proizvod) da nije bilo reklamacija. Kako god, sigurno je bolji od starog koji je skinut :)

 

Ceka me i zamena PK kruga, nemam problema ali idu kilometri...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, pa jedino da vidim sa njim da mi naruci neki drugi. U ranijim postovima sam vidio da neko koristio kontinental, nije bilo zalbi pa sam kontao i ja da je ok. Vidio sam da se zale na Dayco. Onda jedino Puli, al pitanje je moze li ga ovaj dobaviti...Je li tesko zamijeniti ovaj kajis da ne idem mehanicaru...imam svoju autodizalicu na kojoj bih radio? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sebi stavio continentalov remen i svi remeni su mi trenutno od continentala. Ne bi trebao imat problem ni Daycom, Contijem ili Gatesom jer sve su to top marke prve ugradnje.

Skarta svugdje moze biti al obicno vecina bude radi lose montaze ili isteka roka.

Npr. Na svakom zupcastom pise do kad se mora ugradit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao drugari, u zadnje vreme se javio zvuk zavijanja, nešto kao mačka kad mjauče. Najprimetnije je kad kočim motorom ili pustim/dajem gas.

Da li ste imali sličan problem?

Na 0:13 počinje da se čuje
 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzaba da pisemo, svaki lager moze tako da se cuje a ima ih tu dosta :D Da se skine pk kais pa redom da se gleda. U medjuvremenu nemoj na neki put takav da ides

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari imam jedan problem..upitanju je fiat stilo 1.9 jtd... vec dva puta mi ispada pk kais kupljen je novi spaner pk kaisa ali i dalje ispada ...vec mi je kao pocepao dva nova kaisa,nije ih pokidao? ako neko yna nek se javi??pozzz

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili je do neke remenice ili je ukosen alternator , roler..da nije mozda duzi kajs? Neka glupist ie svakako

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osetim da smrdi paljevina. Zaustavim auto kad ono kod suvozackog fara kulja dim. Otvorim haubu, a remenica koja se prva vidi od gore usijana-crvena, dimi kais topi se i puce i kais. Cekam drugara da me otslepa kuci. Koja je ta prva od gore remenica i kako moze da se usija? Jtd motor je u pitanju. 

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si izvukao pk kais i sad je sve sa pk kruga slobodno mozes i da ga odvezes, na kratkoj relaciji ce auto imati dovoljno struje. Samo proveri da nije neki deo kaisa ostao....
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...