Jump to content
FAS Goran
Guest 8643

Paraflu / Antifriz - osnove

Recommended Posts

Na sipanje cesmovace u akumulatore, hladnjake, pegle itd. tek nemam komentar :) .

Btw, demi voda (demineralizovana) se dobija procesom jonske razmene u odgovarajucim kolonoma demineralizacionog uredjaja (najcesce katjonska, anjonska, ponegde i mix kolona za dodatnu cistocu). Primena je uglavnom u industriji, hladnjacima, fotohemiji, akumulatorima... U Srba se cesto naziva i destilovana voda, sto je totalno pogresno, jer se destilovana voda dobija postupkom destilacije, koji je dosta zahtevniji u smislu bakterioloske cistoce vode (sto utice na cenu), a koristi se prilicno u farmaceutskoj industriji i sl... Koliko se secam (davno bese :)) destilovana voda se moze dobiti i procesom reverziosmoze (reverzne osmoze).

U sustini je demi voda hemijski, a destilovana voda bakterioloski cistija, otuda i razlicite oblasti najcesce primene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Macvanin, prosle nedelje sam kod mene dodao oko 200ml tecnosti. Nisam cist Pafaflu nego 100ml destilovane, 100ml antifriza, provozao auto da radne i sve je Ok. Ponovo stoji na MAX tako da slobodno dodaj koliko fali.

 

A ja opet to nikada ne radim, da ja sam mesam vodu i antifriz pa da to sipam u sistem.

 

Kupim lepo razblazen antifriz (50/50), sipam i ne mislim, a sada posle zamene antifriza imao potrebe za dodavanjem rashladne tecnosti, nije bio lepo odzracen pa je falilo 250ml rashladne tecnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cinjenica koliko je narod zaostavo ovde na KiM tj neobrazovan znaci imas vezu zaposlis se. odem u Marketu koji je na Kosovu najpoznatiji ETC Viva Fresh i td kao sto je C.Srbiji Mercator i td odem u odeljku za automobile, pitas radnika nesto tipa gde se nalaza gedore on ne zna o cemu je rec... deminerizovana voda ni ne postoji kod njih oni svugde furaju destilisanu koja je 3x skuplja od demineralizovane. cak ni auto shop-ovi nemaju demineralizovanu vodu svima prodaju destilisanu.
moj cika peko rakiju pre neki dan i ostala mu vatra ja uzeo oprao kazan sipao vodu i napravio zalihe za sebe :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako znas kako ide postupak destilacije onda je ok :thumbsup: ... poenta je izbaciti iz vode kamenac tj krecnjak ... a ne bacile  ... nece motor dobiti virus  :laughing: ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde sve razlicito i sad nista ne znam.Na zalost na mojoj boci ne pise koji je antifriz,vidim da je crvene boje i ne znam sad da li je G12 ili taj paraflu,ne znam koji da sipam trebam da menjam termostat sada....Inace je Fiat  Stilo 2004 godiste dinamik 5v

Edited by DaliborLazarevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde sve razlicito i sad nista ne znam.Na zalost na mojoj boci ne pise koji je antifriz,vidim da je crvene boje i ne znam sad da li je G12 ili taj paraflu,ne znam koji da sipam trebam da menjam termostat sada....Inace je Fiat Stilo 2004 godiste dinamik 5v

Nista nije razlicito i sve je jasno.

Ako je antifriz plave (zelene) boje onda je G11, a ako je crvene onda je G12. Kod tebe je G12, a proizvodjaca mozes da izaberes po volji.

Paraflu Up je G12.

Edited by paun ts

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumaši! Imam moguć problem, nigde na internetu nisam video da išta piše na ovu temu. Naime u Lybry 2.0 20v doliven je antifriz g12+ (crveni), u sistemu mi je bio paraflu g12 (crveni). Da li treba ispustit svu tečnost i sipati čist paraflu ili moze da se ostavi ovako?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispraviće me neko ako grešim ali koliko ja znam nema problema da se mešaju G12 i G12+.

Evo šta kažu na Škodinom forumu:
 

 

u g12 moze g12+, g12++ i g13
u g12+ moze g12++ i g13
u g12++ moze g13
u g13 moze g12++

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumaši! Imam moguć problem, nigde na internetu nisam video da išta piše na ovu temu. Naime u Lybry 2.0 20v doliven je antifriz g12+ (crveni), u sistemu mi je bio paraflu g12 (crveni). Da li treba ispustit svu tečnost i sipati čist paraflu ili moze da se ostavi ovako?

 

Ne moraš, mogu se mešati.

 

cxcv990973.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze da se sipa antifriz total, i ako moze jel se sipa samo on ili se mesa sa vodom i u kojoj proporciji?  

 

 

Edited by neshaoct
spojeno & skinut višak. Pitanja koja nemaju veze sa antifrizom idu u druge teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za antifriz marka nije bitna. Vec koji ide. Da li g11 ili g12. Koji auto je u pitanju. A mesas sa destilovanom vodom, naravno ako je 100% antifriz. I sipas vodu onoliko koliko zelis po semi tj do kog minusa da ti ne mrzne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna koliko treba da bude nivo antifriza u puntu? ... i koliko je od min do max u kolicini... ?

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako koliko da bude nivo? Pa od min do max pa gde ti volja :D Ko bi znao tacno, nije to ulje, mislim da nije ni litar. Sto ti to toliko bitno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa na velikom servisu pobeglom malo antifriza i ostalo malo preko min... pa se pitam dal da kupim litar anifriza ili dodam malo d.vode ako to nije puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne znam koliko ti je jak antifriz. Ako je dobar dodaj mu malo vode, ako je slabiji onda antifriz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mala je količina od min. do max. manja od pola litra možda 200-300ml.Jabih tu dodao vodu ako si vec prošle godine sipao nov antifriz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dimitrijus A sto ne bi kupio litar nekog G12 antifriza i litar destilovane vode pa to pomesas pola/pola i drzis u gepeku za ne daj Boze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...