Jump to content
FAS Goran
chikavili

Punto mk.2 - stop svetlo

Recommended Posts

Od pre par dana se desava nesto cudno - povremeno (cesto, ali ne uvek) mi se pri kocenju pali signalna lampica "sijalica" (koja obavestava da neka sijalica zadnje svetlosne grupe ili migavaca ne radi). Medjutim, sve sijalice rade, pa i stopaljke, jedino sto sam primetio da desna stopaljka nesto slabije svetli od leve (a koliko se secam, to nije bio ranije slucaj).

Sta bi moglo da bude i da li bi jednostavna promena sijalice resila problem ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promeni sijalicu. Meni je tako bilo jedno 15-20 dana, a onda je pomenuta sijalica crkla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo za masu je palo na pamet i meni. Promenicu sijalicu pa cu da vidim kako se ponasa.

Hvala u svakom slucaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

xa pa moj pacijent to radi od uvek, zameni sijalice na stopovima, kada nije potpuno ista sijalica hoce da pravi problem, hebiga fiat i elektronika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se desilo tako da mi desna apozicija slabije svetli...neko vreme, pa rikne sijalica... ja promenim sijalicu...i onda se ne secam, dal je i ta riknula pa sam promenio jos jednom ili je odmah bilo ok...Ali uglavnom vise nemam tih problema...lepo svetli, ko bozicna jelka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sijalicu (koja je malo pocrnela, ali radi, nesto slabije) i zasad je sve OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskrivi malo nozice na zenskom konektoru na muskom nekim srafcigerom malo oguli kontakt cisto da se vidi svez metal stavi neku mas i radice a ako i dalje zeza i neka zamena konektora..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako baš ništa ne uspe, a ne nađeš drugi konektor, poveži žice najmanjim luter klemama. Pažljivo žicu po žicu. Pošto ćeš da lemiš žice na štopaljku, možeš i da ih produžiš dovoljno da ubuduće ne moraš da razdvajaš pri promeni sijalice. Nije baš originalno ali je bar stabilno rešenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja imam isti problem vec nekoliko dana i vec je pocelo da mi ide na nerve.....moje pitanje je koji kljuc koristim da skinem zadnje svetlo...koliko sam ja saznao valjda neki cevasti....?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa imas u setu koji ti stoji u rezervnom tocku da kazem kljuc za stopaljke... onaj plasticni ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao, nemam u setu rezervnog tocka..moracu u trgovinu :)....hvala na brzim odgovorima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem sa levim stop svetlom...kad upalim levi zmigavac pocinje da mi radi naizmenicno stop svetlo, poziciono svetlo, a kad stanem na kocnicu sa upaljenim levim migavcem onda pocne tek da zmiga sijalica od migavca, cim pustim kocnicu poocinje opet naizmenicno da se pali gasi stop i poziciono.... :@ sta moze da bude to i kako da resiM? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene se desava povremeno paljene pomenute lampe.

Samo nisam primetio da neka stopaljka slabije svetli.Pogledacu veceras.

Kad ocistim kontakte(masa bila najgora),nategnem pinove na konektoru,miran sam par dana.

Zamenim sijalice,sve uredu. Al' oces,....Posle mesec dana evo je opet.

E da,zna i u toku voznje da blicne ponekad,al na kocenju retko omane.

Jel ima neko ideju sa kojim sijalicama da probam? Osram,Bosch,Wurth....vise nisam pametan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...