Jump to content
FAS Goran
kole

Podešavanje visine pedale kvačila

Recommended Posts

Ja sam pre mesec i po dana imao isti problem i zavrsio sam sa zamenom kompleta kvacila i plivajucim zamajcem. :crybaby:

Naravno kostalo je ko svetog petra kajgana

koliko te izaslo otprilike sve sa rukama majstora :rtfm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima od skoro vozim bravu pa moram da pitam, papuca kvacila mi je visoka, recimo vislja je od papuce kocnice za 1.5-2 cm, moze li se to stelovato i kako. hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nekih sat vremena sam stelovao kvacilo posto je radjen set kvacila nedavno i nije mi odgovaralo ovako. Po PS-u hod papucice kvacila kod auta u pitanju koji je i moj model je 170mm  + - 10mm.

Majstor koji mi je radio set kvacila je nastelovao 170mm ali meni nije odgovaralo i sad sam nastelovao na 165mm i razlika je velika na bolje.

 

Izvadis akumulator, ispod njega ima malo prozorce kroz koju pruzis ruku a drugu pored tacne akumulatora, otpustis kontra maticu i mozes sa prstima nastelovati sajlu kako treba.

 

Ps. Malo je tesno to prozorce, barem za moju saku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz zamenio sam set kvacila stavio sam LUK is sad visoko hvata ne svidja mi se da bi promenio lepo moram da je zakovim do poda, majstor mi 2 puta stelovao i meni se i dalje ne svidja, i onako slabo gura nogu zasto tako? papucica malo vislja od kocione, da l je komplikovano i kako mogu sam to odraditi po mojoj volji? i da l zbog toga menac teze nekad ulazi u rikverc iz trece u drugu i nekad u prvu?
molim vas za pomoc

Share this post


Link to post
Share on other sites

je l ce posle lepo, da hvata na malo vise od poda? i kako da ima lufta moze malo jasnije? za sada mi to ne treba predstavljati problem inace ima li neko podatak koliko je fabricki pedala podesena po visini, i da l ovako sto mi odvaja na pola da brze strada korpa i druk?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

i koja je duzina sajle za njega, posto ova moja ko da ima 1.5m ovrcena tamo stezana sa zicu kvacilo je meko ali pitam se mozda mi ona pravi problem jer mozda nije orig

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dužinu sajle ali ako ne smeta i ne zapinje nije nikakav problem.

Bitan je hod. Steži/zavrći maticu dok ne bude lepo ubacivao u brzine na leru. Nakon toga proveri luft u papučici kako ne bi pritiskao druk ležaj.

Ae BRE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I proveri lozu na sajli. Da nije zaribala slucajno, pa je u tom slucaju podmazi da bi lakse islo.i slusaj kolegu Mijailovica, neces pogresiti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci kad je pusteno kvacilo moram da pazim da poluga tj kvacilo ne gura/lepi druk na korpu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

12380420_1985845028307682_1487962041_n.j
je l treba vako da bude? inace pritego sam za 2 kruga i mnogo bolje se ponasa, planirao sam mozda za jos 1 do 2 kruga da pritegnem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako mislis da ti treba jos 1-2kruga slobodno okreni. Vidi kako se ponasa i gde je papucica. Ako ne valja vrati kako jeste sada i uzivaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ciju li su sajlu stavili vidim da je orig 87cm a ova moja ima vise od toga i ova orig se izglleda ne savija nigde moja savijena i viditie kako je postavljena mozda zato i vraca onako mucki 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteh na ovu temu pa cu i ja pokusat naci pravi odgovor na moj problem,i kod mene je slican problem sa lamelom samo sto kod mene hvata pri dnu a to po vasoj prici znaci da lamela nije pri kraju ali to mi i nije problem vec sto mi menjac tesko ide u brzine a tek kad hocu u rikverc e onda se cuje bas fino menjac.Najvise mi to smeta pri gradskoj voznji,medjutim jos nesto sam primetio a to je da sve ide kao po loju dok je motor hladan znaci nemam tih problema sa ubacivanjem u brzine dok se motor ne zagreje valjda dok je ulje u menjacu jos gusto nemam problema sa saltanjem.Razmisljao sam i to da li mozda ne fali ulja u menjacu ali nije ni to e onda mi ne gine zamena lamele ako moj model nema kakvo stelovanje a mislim da nisam taj srecnik,radi se o autu Fiat 500 1,3 mjet 75 KS (2008 god.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

je l ti krci kad menjas brzine?

Edited by nemanja1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Marinko69 said:

Naleteh na ovu temu pa cu i ja pokusat naci pravi odgovor na moj problem,i kod mene je slican problem sa lamelom samo sto kod mene hvata pri dnu a to po vasoj prici znaci da lamela nije pri kraju ali to mi i nije problem vec sto mi menjac tesko ide u brzine a tek kad hocu u rikverc e onda se cuje bas fino menjac.Najvise mi to smeta pri gradskoj voznji,medjutim jos nesto sam primetio a to je da sve ide kao po loju dok je motor hladan znaci nemam tih problema sa ubacivanjem u brzine dok se motor ne zagreje valjda dok je ulje u menjacu jos gusto nemam problema sa saltanjem.Razmisljao sam i to da li mozda ne fali ulja u menjacu ali nije ni to e onda mi ne gine zamena lamele ako moj model nema kakvo stelovanje a mislim da nisam taj srecnik,radi se o autu Fiat 500 1,3 mjet 75 KS (2008 god.)

 

mislim da bi trebao da pogledas sajle menjaca, da je tu moguci problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kamo srece da na mom modelu ima sajla ali nema,a krci u menjacu samo u rikverc kad ubacujem a prva,druga.... ne vec samo jako tesko se ubacuje ito kako sam rekao kad se zagereje dok je hladan motor nemam taj problem.Takodje sam primetio kad je auto ugasen a ostao u brzini jako tesko ga mogu izbacit iz brzine ili skoro da i nemogu a imam naviku da posle gasenja uvek mi ostaje u brzini,kao da mu nedstaje mesta da samo malo jos pritisnem pedalu kvacila mislim da bi bilo ok ,ali neverujem da ima ikakvog stelovanja pedale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...