Jump to content
FAS Goran
kole

Podešavanje visine pedale kvačila

Recommended Posts

Na mome Stilu pedala kvacila hvata jako nisko, rekao bih 1-2cm od poda.
Kako ovo hidraulicko kvacilo ne moze da se steluje je li vreme za zamenu seta lamele?, ili je logika da je kvacilo istroseno ako hvata gore (kako me neki ubedjuju)? Ako je tako kako da ga malo podignem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, što je lamela tanja pedala hvata sve višlje. To je blisko mojoj logici. Pokušali su da me ubede u suprotno. Ja bih ipak malo da je podignem samo ne znam kako. Neki pot kada ga jače peglam imam utisak da pedala razdvaja bukvalno na patosu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...uzivaj dok je pedala tako nisko... ;)

Svi zele da im kvacilo nisko hvata...jedino bi ti da podignes...

Samo ce ono otici gore...malo po malo... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

eeeee pa jbg furate hidrauliku :lool:

shalim ali na zalost tvoj problem je neozlechiv, ne moze da se shteluje :?

kod mene je tvrdo kvachilo mnogo, kad sednem u caletovu skodu roomster propadne mi noga kroz kvachilo :shock::shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lamela ti je odlična, to su simptomi dobre lamele. Ja sam moju menjao, i veruj mi, kad sam stavio novi set papučica je ostala potpuno iste tvrdoće i na istoj visini (zapravo je ekstra mekana i relativno niska).

U svakom slučaju, i ako rikne, ne menja se teško, a ceo set je oko 10 hiljada za 80KS i oko 12 hiljada za 115KS (Valeo).

Moja je proklizavala. Očigledno je bila pri kraju kad sam kupio auto, a šlepao sam drugara koji definitivno nije dorastao tom zadatku, pa je lamela riknula načisto. Na kraju nam je i pukla sajla koliko je preterao sa kočenjem, ali srećom vrlo blizu servisa pa smo uspeli da se snađemo.

Prema tome, bez brige i ćuti i vozi dok ne trese ili proklizava. Krajnji stadijum je bio u 5-oj na oko 90, stisneš gas do poda samo obrtaji odlete u vis, a auto ne ubrzava.

Share this post


Link to post
Share on other sites
eeeee pa jbg furate hidrauliku :lool:

shalim ali na zalost tvoj problem je neozlechiv, ne moze da se shteluje :?

kod mene je tvrdo kvachilo mnogo, kad sednem u caletovu skodu roomster propadne mi noga kroz kvachilo :shock::shock:

ja sam mislio da mi je na Puntu bas meko kvacilo dok nisam opet seo kod caleta u golfa i shvatio da mi je kvacilo "kamen"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje je tvrdo i nisko kvacilo sa malim hodom papucice, jer je mnogo preciznije od npr. wagenovih koji vataju na samom vrhu i opustanje kvacila deluje kao mucenje po vozaca i motor...ali sve dok se ne naviknes. Fiati imaju taj sportski fazon iliti kvacilo kao trkacki automobili(da na semaforu ne bi drzao kvacilo ko sivonja :D ) sa kratkim hodom. Sta bi mnogi da lida voze fiata :D :D :D :D :D :D :D

VIVA LA KVACHILO!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buraz nisi skapirao, ja bas i drzim kvacilo ko sivonja, al ne pritisnuto sve vreme, nego kad duze vozim pa se umorim pocnem vec iz kuka da ga drzim stisnuto pre neg krenem

p.s. za one sto ce da krenu odma sa pametovanjem, auto mi je u leru na semaforu, tek pre neg ce zeleno ubodem u prvu

Share this post


Link to post
Share on other sites

celic, ne znam o kom Fiatu pricas, ali Stilovo kvacilo je sve, samo ne sportsko. Ima dugacak hod i neku plastiku gore, pa ako se zeznes i ne pritisnes vrhom cipele, onda ti se noga zaglavi. Meni se to desavalo u pocetku, ali sad sam navikao.

Voleo bih da je malo kraci hod, ali ne znam da limoze da se steluje, mislim da ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se moje bash djasvi, one pauchine na wagenu me iritiraju do bola,

ko shto reche drug celic viva la kvachilo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje paucine buraz batice, caletu na golfu kad stisnem propade koliko je lako, jes da malo vise fata, ja volim pri dnu, ali meni je nov set kvacila, ne znam jel na golfu tako ili je caletu lamela polupotrosena

Share this post


Link to post
Share on other sites
...gde si bre to uspeo da zaglavis nogu ? :mrgreen: ;)

Kad je kvacilo u krajnjem gornjem polozaju do plastike iznad ima jako malo mesta, tako da je to potpuno drugacije nego kod Mondea. Nisam je bukvalno zaglavio, ali mi je bilo neobicno, zapela mi noga par puta dok se nisam navikao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sama papuča ima dugačak hod, ali hod kvačila je poprilično kratak i hvata dosta brzo. Pretpostavljam da ni kod tebe nije drugačije, nego se ne razumemo najbolje.

A što se zapinjanja noge tiče, zapravo mi se čini da gumena podloga (ako je imaš, ja je imam) i guma na papučici zapravo "zarobe" nogu, ako si u patikama ili nekoj sportskoj obući sa dobrim "gripom". :) Ostavlja utisak da zapinje negde gore. Lično ne volim gumene navlake na papučicama i verovatno ću neke sportske aluminijumske da nabacim prvom prilikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je moguce podesavati visinu papucice kvacila? hteo bi da je malo spustim jer stoji nekoliko cantimetara vislje od kocnice i u zadnje vreme je to pocelo da me nervira a i poprilicno zamara pri duzoj voznji.ako je moguce kako se to radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

moguce je,postoji sraf na kraju sajle i potrebno ga je popustiti da bi se papucica spustila

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz svima

intresuje me da li se kod multiple moze kvacilo podesiti jer nekako mi odvaja skroz nisko sve drugo je u redu,ima li mozda negde neki sraf na sajli ili tako nesto

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi,da li je mehanicko (sajla) ili hidraulicno kvacilo, kod hidraulicnog mozes samo da ispustis vazduh u cilindru ako ima, a ako je sajla nju mozes stelovati.

Po meni bolje sto je nize kvacilo, osim ako nije preterano nisko pa da slabo odvaja!

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam isao na avalu i kad sam se popeo gore menjac je poludeo tesko je ulazio u brzine a u rikverc skoro nikako krci uzas sta bi moglo da bude mozda ipak moram dostelovati kvacilo ili je korpa u pitanju,

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam podesio kvacilo i menjac mi radi normalno ali mi je papucica sad dosla monogo vise od kocnice,i kad stisnem kvacilo krci nesto verovatno druklager ili sta ima tu jos jel zna neko nekog majstora da mi preporuci da je dobar a naravno a nije skup

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel zna neko nekog majstora da mi preporuci da je dobar a naravno a nije skup

Pogledaj 5 postova iznad tvog i eto ti majstor! mikisxy :thumbsup:

Edited by vpejcic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre mesec i po dana imao isti problem i zavrsio sam sa zamenom kompleta kvacila i plivajucim zamajcem. :crybaby:

Naravno kostalo je ko svetog petra kajgana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...