Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Lancia Nuova Delta

Recommended Posts

Kako je uradjena te pregrada, ima li neku vecu "nosivost" ili vise sluzi za pregradjivanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@S.V.E.T.A. Aj ako ti nije baš mrsko, premeri dimenzije pa da isečem i napravim :) treba mi razlog da odem do garaže. Posle se može lepiti tepih preko daske. 

 

@Ivan ako imaš iz elearna crtež još bolje. Pošto za deltu ne radi. Ili ako imaš info gde da nabavim ISO sa elearnom super

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic

Ne radi neko vreme onaj link na aftersales.fiat.com, nazalost.

Pitam cisto ako poravnas pod, a treba da prevezes nesto teze. Ona plastika uz ivicu mi ne deluje bas izdrzljivo, pa zato i pitam kako je uradjena sama polica.

PS: Ako natrcim na Deltin ISO, najmanji problem da ti dobacim ;) , imam u vidu.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic  ali ti trebaju i nosaci sa strane (ide potpuno drugacija bocna plastika i na njoj nosaci kroz koje prolazi deo te daske) 
najbolje bi bilo kada bi kolega slikao sve detaljno..

On 3/24/2020 at 9:04 PM, Danilo1 said:

jel ovo Delta ima duplo dno u gepeku? :shock:       (samo fali daska) 

 

gepek.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam sada u prilici da slikam, nije mi auto u blizini... Gledacu za vikend da sve islikam i premerim;)

Nosivost daske je prilicna koliko sam mogao da primetim, to je neki presovan materijal da bi bio sto laksi i presvucen je tom tepih tkaninom... Inace daska je teska oko 3.5kg kako pise u ePer-u i cena je oko 170e kako pise tamo, ako uopste imaju na stanju doticnu dasku...

Svakako moraju da postoje te bocne plastike na koje se daska kaci i one sluze takodje za prebacivanje na gornji ili donji nivo... Ne znam da li to moze naknadno da se ubaci, ali ako postoje rupe za montazu verovatno da moze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali nema pomerajucu zadnju klupu :P

4 minutes ago, totti said:

Kupite Astru J, svaka ima duplo dno emoji3.png

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo gledao po netu i naletim na:

https://www.aliexpress.com/item/1005001704645867.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.773c608bvZx7VN&algo_pvid=5e17bd9e-8141-4c27-99d8-a43bbc7984ff&algo_expid=5e17bd9e-8141-4c27-99d8-a43bbc7984ff-40&btsid=0bb0624316046936872647819e077d&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

image.thumb.png.26d15fe573f1fdb04d31121943f8d3fa.png

 

i rekoh ajd da proverim compatibility listu u eper-u kad ono...
image.thumb.png.10d520e45517d5e96ed9d0b2ae59b419.png

 

ladno su migavci sa 147/159 AR... Dakle nije samo stilo već i alfa... 

 

Jel curi kome ulje? :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima, ne deluje mi previše aktivna tema, al ako neko vidi može da odgovori :)

 

koje delove uzimati za veliki servis, kog proizvođača.

da li postoje neki proizvođači koje treba izbegavati itd

Dobio sam ponudu u jednom servisu da mi ugrade delove proizvođača INA ako sam dobro razumeo

 

U pitanju je Lancia Delta 2.0 mjet sa 165 konja, 2010. godište 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 minutes ago, pocer said:

koje delove uzimati za veliki servis, kog proizvođača.

Klik na:

Šta je bolje od delova kupiti originalno / kvalitet delova?

 

:thumbup: 

9 minutes ago, pocer said:

Dobio sam ponudu u jednom servisu da mi ugrade delove proizvođača INA

INA je sasvim ok brend.

Pitaj koliku garanciju (km i godina) daju na veliki servis (tako ćeš posredno videti i šta oni sami misle o kvalitetu delova koje su predložili)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru, prelistaću temu.

Servis iz Šapca mi daje garanciju 50k km ili 3 godine, dok mi ovlašćeni daje godinu dana :| bez obzira na kilometražu. To mi deluje jako malo, očekivao sam više :/ (ovlašćeni je iz NS, ne znam kakva su pravila foruma, da li sme da se ostavljaju imena servisa, al jedan od poznatijih)

 

A od jutros imam i upaljenu lampicu na tabli u obliku pahulje, jel to može biti do antifriza?

 

Screenshot_2022-12-14-08-57-20-431_com.miui.gallery.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, pocer said:

garanciju 50k km ili 3 godine,

ovo je skroz ok pogotovo sto je period izmedju velikih servisa 50-60k km (ili 5 godina)

 

 

a pahulja je jer mu je hladno :D

 

temperatura spolja ispod 3 stepena i odmah te upozorava na klizav kolovoz

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, pocer said:

ovlašćeni je iz NS, ne znam kakva su pravila foruma, da li sme da se ostavljaju imena servisa, al jedan od poznatijih

Naravno, slobodno se pise o svemu. Iskustva, cene, kontakti... Sto vise informacija forum je bogatiji i korisniji. Sve je OK dok ne prelazi u otvoreno reklamiranje bilo cega po forumu (a i za to opet imamo odgovarajuce komercijalne teme).

PS: Molba da sve sto te zanima i hoces da pitas, ne "trpamo" samo u ovu temu. Koja je namenjena za neku opstu pricu o Delti kao modelu.

Npr. iskustva sa servisima ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/5125-fiatlanciaalfa-romeo-servisi-dileri-pozitivna-i-negativna-iskustva/

Tehnicki podforum za Deltu (posto nije brojna a i masu stvari deli sa Nuova Bravo, jos uvek nema svoj zaseban podforum kao neki drugi modeli):

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/24-ostali-lancia-modeli/

Apropo opstih pitanja oko signalizacije - na forumu imas celu sekciju sa Uputstvima za gomilu modela, konkretno za Deltu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38860-uputstvo-lancia-nuova-delta/

Tu je okaceno Korisnicko uputstvo, dok uputstva za Blue&Me, InstantNav mozes da nadjes u Nuova Bravo sekciji.

 

Apropo velikog servisa i kvaliteta delova - opet slobodno pogledaj iskustva sa Nuova Bravo kojih ima daleko vise, a isti su i po tom pitanju:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38283-veliki-i-mali-servis-za-stila-nuova-bravo/

 

Generalno ce ti uvek pomoci Search foruma, lako ces naci odgovarajuce teme, gde da se nadovezes, a jos verovatnije vec i odgovore jer su Bravo/Delta modeli aktuelni 15 godina.

I da ne zaboravim glavno - pozdrav i dobrodoslica na forum ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na dobrodošlici :D

 

Prelistaću pomenute teme, pa ukoliko bude novih pitanja postavljam u odgovarajuću

 

Iskreno nisam očekivao nikakav odziv, prijatno sam iznenađen. Hvala svima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...