Jump to content
FAS Goran
Dragon

Fiat Stilo / Nuova Bravo - displej ne radi / slab kontrast

Recommended Posts

Danas upalim auto i na displeju nista - samo svetli. Auto normalo radi, pali, cekira, sve Ok.

Kapiram da je u pitanju neka losa konekcija, cak sam na Fiat forumu nasao slicnu temu. Ne znam da li sam da pokusam da skinem sat, pa da vidim sta se desava ili da to prepustim majstoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uzevshi u obzir svoje iskustvo sa svime shto ima veze sa strujom na fiatu ja mu ne bih prilazio, pusti majstora da se igra

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ne radi mi displej..sinoc vozio auto i bilo sve u redu jutros ga upalim ali displej prazan(tamo gde je kilometraza,datum,potrosnja) da li je neko imao slican problem.

Unapred hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi mi displej instrument table na Stilu 1.4 (ostalo na tabli funkcionise).

Da li je neko imao slicna iskustva,da li mora da se menja i gde moze da se nabavi novi(ispravan)?

Molim savet,hvala.

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio jutros kod majstora:

Kaze majstor hladan lem tj.kontakti,mada kada je skinuo instr.tablu i probao na stolu displej je radio.Prespojio je samo nesto na ploci kao preventivu.

S'obzirom da se radi o delu gde je svaka intervencija basnoslovna ja zadovoljan sa racunom od 1500 din!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem koji sam danas uocio na bord kompjuteru je slab kontrast na kilometrazi, znaci sve na displeju je ok osim kilometraze, brojevi se delimicno vide neki delovi su crni a neki bledunjavi.

Zanima me da li je neko imao problema sa ovime i da li je to permanentan kvar ili mogu da skinem satove pa da dotegnem nesto, razmisljam mozda dugotrajan uticaj sunca rasirio neku plastiku, sta znam...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je direkno sunce (teško) displej se relativno brzo oporavi, pre neka diodica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je znao da izbledi ceo displej na radiju ali pri visokim temperaturama, cim se temperatura malo spusti sve je ok, tim vodjen pretpostavljam da je od visokih temperatura stvorena ta pojava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovorima, provericu veceras kad zahladi da li je bolje. Nadam se da je samo zbog vrucine i da ce se oporaviti :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni juče merio 48 C na parkingu i sve funkcionisalo normalno. Nisam palio klimu za 2x 10 min vožnje, CD radio najnormalnije (auto bio na suncu do 11 i 30).

Share this post


Link to post
Share on other sites

55-56 ne mogu da se setim, je najviše što sam video na Stilu. Parking u dvorištu (nije čak ni beton nego neka trava/prešla) na uglu Krunske i Kneza Miloša.

Leto 2007 mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam vozio automobil i na tabli su brojke od kilometraze malo izbledele i ne vide se bas najjasnije kako bi trebale.To mi se desavalo zimus nakon skidanja klema od  akumulatora i ponovnog vracanja,ali su se brojke vratile u normalu kada sam kola malo provozao i dopunio akumulator.Zasto se sada desava nemam pojma.Akumulator nije diran.Jedino mi pada na pamet da ova vrucina ima neke veze sa time.Jel moze neki odgovor ?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skidanjem klema ne bih dobio nista osim toga sto se vec desava,a tabla mozda brljavi pa rekoh da li neko zna kako da to resim i sta je problem ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam slučaj da jednom mom drugaru na B.6 leti u toku dana ako mu auto stoji duze vreme na suncu displej na instrument tabli zabrljavi, postane crven i ništa se na njemu ne vidi, sa mrakom sve se vrati se u normalu, a sedeo sam u jednog Stila kome displej digitalne klime vise od pola parametra ne očitava, pojedina slova ili su izbledela ili se uopšte ne vide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre sam vozio automobil i na tabli su brojke od kilometraze malo izbledele i ne vide se bas najjasnije kako bi trebale.To mi se desavalo zimus nakon skidanja klema od  akumulatora i ponovnog vracanja,ali su se brojke vratile u normalu kada sam kola malo provozao i dopunio akumulator.Zasto se sada desava nemam pojma.Akumulator nije diran.Jedino mi pada na pamet da ova vrucina ima neke veze sa time.Jel moze neki odgovor ?

 

Problem je do LCD displeja u tabli. Desava se, moze se resiti problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledno da je problem do LCD-a , a ne do kompjutera kao sto sam rekao.Evo veceras sam ga provozao i sva slova i brojke su OK.Problem je verovatno sa suncem mada je glup razlog.kako se moze resiti ovo ?

Edited by Ivan
Nije potrebno citirati post iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hladovina ?

Meni je ceo dan na suncu i nemam tih problema, mada kao i sa telefonom kada je duže izložen sunčevim zracima isto je pogubi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...