Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Guest 10279

Stilo - menjanje sijalice na prekidaču za usmeravanje vazduha

Recommended Posts

Guest 10279

Imam problem,ne znam kako ću promenuti sijalicu na onom kružnom prekidaču za podešavanje usmerenja vazduha(treće dugme od vozača).

Fita stilo 1.9jtd 2003god

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajno. :D I meni je to crklo, uspeo sam da skinem masku do pola i kad sam skontao da ću uspeti da je skinem, odustao sam, jer nisam imao rezervnu sijalicu. U međuvremenu sam naučio gde je šta i više me ne zanima što ne svetli...

Da ne bi razvalio nešto, uzmi onu karticu za dopunu mobilnog (ne znam je'l to i dalje postoji) pa lagano sa time pročačkaj hepeke koji drže plastikicu. Šta god da radiš, radi pažljivo, ali definitivno može da se skine, meni skoro uspelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cudno i meni je to crklo... da nije neki bug kod stila... aj ako otvorim i sredim saljem slike... samo jos da skupim 00 da otvorim deo...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10325

I meni je to crklo , pa sam se malo namucio da to skinem ali uspeo ...

prvi put sam skidao radio, pepeljaru i tek na kraju tu plastiku , a drugi put sam uspeo sa prvo skinem pepeljaru i lagano da otkacim plastiku gore i dole bez skidanja radija /cd-a

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 10325

i da napomenem da mi je 2 x crklo zadnje stop svetlo ( desno i levo ) i naravno + pozicija prednji levi far , gde smo se namucili sa polu-skidanjem akumulatora jer niko nije znao od majstora da se smota levi tocak udesno i da se skine ( ne branik ) nego ona plasticna zastita kod tocka i kao slag na torti crknulo svetlo kabine -kod vozaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamena sijalica na stilu je prava avantura...

stilony3.th.jpg

...mada i nije tako strasno.Kao sto su neki vec nagadjali treba sinuti plejer,jer se zabice nalaze sa gornje i sa donje strane pomenute table.Nakon skidanja ukazace vam se prizor sa slike(naravno ovo je prizor kada sijalice rade) :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni ne radi takodje, ali ona kod prvog tockica, za podesavanje temperature...

Uspeo sam da skinem ali i da pokidam jednu zakacaljku (zabicu, kako vec). Malo sam procackao nesto, jer je meni cas radilo, a cas ne i onda vratio. Sad ne radi uopste :? ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

avaj!

da osvezimo malo temu jerbo mi crkla sijalica (ranije nekad radi nekad ne a sada samo ne) pa resio da odradim to a da ne polomim nesto.

samo na predhodnim postovima je jako losa navigacija rada pa bi molio nekog ko je menjao da podrobnije objasni .Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh, davno sam to radio...

znam da nisam skidao radio, nego otvoris pepljaru, skines je, pa odatle nekako...

No, mozda je bolje skinuti i radio pa lepo izvaditi, jer postoje zabice i sa gornje i sa donje strane.

Kazem, ja sam uradio bez skidanja radija, ali sam pokidao jednu gornju zabicu.

Uglavnom, samo polako

Al` sam pomogao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel se skidaju tockici ili ne?

koje sijalice da pazarim pre nego sto pocnem sa rasturanjem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

skidaju se tockici, mislim da se samo izvuku

sijalice ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

i mene muche te sijalice.. stalno gube kontakt.. kad malo lupim po tabli, prorade. u servisu probali da srede to, ali prob i dalje postoji :S ajd ako neko u skorije vreme rastura to nek postavi foto session :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sredio problem oko sijalica!

Otisao u Deltu da kupim i slucajno bio majstor elektricar u prodavnici.

Kupio sijalice i dogovorio se sa njim van posla da mi odradi.

Covek mi za 5 minuta namestio iste.

Procedura...

ispod konzole sa prekidacima za grejanje ima jedna plastika koja se skine

zatim se skine radio aparat sa alatom za vadjenje tj sa dve paralelne zice .

potom se cupaju tockici ( bas cupaju)

e onda se skine plastika ukrasna i to polako koja ima zabice tacno ispod radija pa zato on mora da se skine

iste zabice postoje i odozdo .

onda krstasti srafciger i skida se prozirni panel na 2 srafa koji usmerava svetlost ( srafovi se vide)

e kad se to uradi sijalice su dostupne a najpozeljnije je da se zamene obe!

Postupak posle zamene ide u obrnutom smeru! :cheers:

i onda odes na isto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

sredio problem oko sijalica!

Otisao u Deltu da kupim i slucajno bio majstor elektricar u prodavnici.

Kupio sijalice i dogovorio se sa njim van posla da mi odradi.

Covek mi za 5 minuta namestio iste.

Procedura...

ispod konzole sa prekidacima za grejanje ima jedna plastika koja se skine

zatim se skine radio aparat sa alatom za vadjenje tj sa dve paralelne zice .

potom se cupaju tockici ( bas cupaju)

e onda se skine plastika ukrasna i to polako koja ima zabice tacno ispod radija pa zato on mora da se skine

iste zabice postoje i odozdo .

onda krstasti srafciger i skida se prozirni panel na 2 srafa koji usmerava svetlost ( srafovi se vide)

e kad se to uradi sijalice su dostupne a najpozeljnije je da se zamene obe!

Postupak posle zamene ide u obrnutom smeru! :cheers:

i onda odes na isto!

Samo jedna mala ispravka,prvo se skida ukrasna plastika,tako sto se otkace zabice pa se onda iscupaju tockici.

Da neko ne vuce dzabe ceo dan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma brate te sijalice riknjavaju samo tako ja sam vec dva puta menjao. U svakom slucaju nema potrebe za skidanjem radia.

Kod mene ide ovako, posto ja nemam pikslu.

Skine se plastika gde stoji piksla, zatim se lagano skine i plastika oko tih dugmica za podesavanje ladnoce i duvanja.

Kada se to skine, iscupaju se dugmici, zatim odvrnu dva srafa koja drze providnu plastiku pa onda i nju skines.

Sada ostaje samo da se zamene dve male sijalice i to je to.

Napomena, kada se skida plastika oko tih dugmica (pre cupanja istih), mora da se vodi racuna jer je i ona providna plastika iste sirine kao i zastitna tj ukrasna plastika, pa da se srafcigerom ili cime vec ona ne zakaci i polomi.

Nadam se da sam bar malo pomogao. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam danas probao sa uputstvom iz poslednje poruke, nema sanse da se skine crna plastika oko dugmica. Ne moze se skinuti bes skidanja radija a da se ne osteti.

Onda sam nasao ovo uputstvo i uspesno zavrsio sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad vidim da ima na 3 mesta na forumu a nisam uspeo da nadjem preko pretrage. Mozda da se kao na stranom forumu odvoje uputstva po modelima unutar Uradi sam rubrike radi lakseg nalazenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto slabije radi pretraga na nasem forumu, cak i sa detaljnim parametrima, bar se meni cini. Dosta puta znam da nesto postoji, odradim pretragu i ne dobijem rezultat. Iste parametre za pretragu dam preko Gugleta :) (samo dodam FLCS) i dobijem ono sto sam trazio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...