Jump to content
FAS Goran
Guest 10325

Fiat Stilo i sitnice koje Vas nerviraju

Recommended Posts

Samo da vas obradujem i Novi Bravo kada se ukljuci grejanje i usmeri na soferku ima to pucketanje oko oko otvora za ventilaciju kod soferke. Takodje, kada je hladno plastika oko rucice rucne kocnice ume da vibrira i zuji. Moji su skoro uzeli polovnu Octaviu A5 (2005.) - i ona ima cvrcke, ali su nekako tisi, nisu tako "piskavi" kao kod Stila/Brava, pa manje iritiraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam gde da smestim ovo pitanje pa 'ajde ovde...

Da li je normalo da pri kocenju dok je auto u leru padaju obrtaji...npr sa nekih 800 na 750 i cim pustim kocnicu kada se auto zaustavi, obrtaji se vrate na 800...?? Da li se jos neko ima takvih "problema"?

Stilo JTD 115hp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

regulator pritiska,kod mene bilo tako.skinud ,izduvan.sve radi normalno posle toga.

Edited by fedja.culum

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to nesto sto moze u kucnoj radinosti ili je za svracanje u servis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da vas obradujem i Novi Bravo kada se ukljuci grejanje i usmeri na soferku ima to pucketanje

Ja sam se tih cvrčaka rešio.

Treba malo vremena, 4-5 sati.

Rasturio ceo kokpit, svaki sastav i dodirnu površinu obložio filc trakom, sastavio i evo posle dve godine gotovo zaboravio kako to izgleda kad cvrči.

E da ovo nisam mogao sam jer nisam bio dovoljno stručan za tako velik posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel to nesto sto moze u kucnoj radinosti ili je za svracanje u servis?

vidi sa tvojom serviserom.vredi pokusati.

ako ne prodje sa ciscenjem vidi da ti zavrnu drugi pa da probas. nov je oko 10000 din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko problem sa "topljenjem plastike" kod kasete i oko volana?!?! Par puta sam se zeznuo i sa svetlim farmerkama vozio i ostale mi crne fleke, a nije redak slucaj i da su moji saputnici dobili crne pecate po pantalonama...

Sta da radim, ako ikako moguce...? ...poludecu :realmad: Hvala unapred :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na otvorima za ventilaciju kod soferke postoje plasticne maske, sa leve i desne strane, koje su se na krajevima odlepile/ispale iz lezista i sada landaraju u voznji ko brci seoskog svalera.

Frka mi da probam sa nekim lepkom kao sto je "tigar" pa da umrljam sve...da li propustam nesto? Postoje li neke zabice koje su otpale pa to treba zameniti ili neko ima drugacije resenje?

Edited by avalit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepak. :thumbup:

Landaraju i meni od prvog dana kada sam kupio Stila (pre malo više od 4 godine), ali ne prave buku, tj. imaju vrlo malo slobodnog hoda. Nisam ništa radio oko toga baš da ne bi možda počelo da mi krcka nakon što bi ih zalepio. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo su glupo napravili tu plasticnu masku (lajsnu). Dugacka je, pa pogotovo na JTD zna na nekom broju obrtaja (i na nekoj temperaturi + dotrajao nosac motora + prljave dizne) da zazvoni ako nije lepo utegnuta.

Inace, na krajevima se drzi na zabicama na samoj lajsni. Tako da ako hoces da je pricvrstis, a zabice su polomljene, ostaje ti jedino lepljenje. Samo vodi racuna da je lepo utegnes da ne zvoni.

Pretpostavljam da vozis JTD i da je mozda bivsi vlasnik to nepazljivo pokidao :rolleyes: . Ili gresim?

Sve u svemu, jedna od standardnih sitnih FIAT brljotina. Ne utice na voznju, lako se sredi, ali kvari generalni utisak o autu koji ima dosta toga dobrog da ponudi. Ipak su to Zabari :smoke: . Forza Italia :animier:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malko razbudim temu

Sinoć pričam s ortakom isto vozi JTD i zaključak sledeći; prva brzina. Spooooora spoooora, mislim da i babe brže krenu (autobuse i ne pominjem) posle druga priča u II i III. Čak mi se čini da je i druga malko brza za lagano skretanje po gradu (motor puno gura). A što se tiče entrijera mogli su da odu u Tursku po lepše dezene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra ti je ta za Tursku. Meni kvacilo skripucka kao na puntu :D Ali generalno je sve ok za sada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad po ovoj vrucini ne mogu da ostavim otvorene prozore. Jer ako zakljucam daljincem a prozori su otvoreni, alarm se pali na prvi dasak vetra. A ako zakljucam kljucem, on uvek zatvori prozore, nebitno kako sam zakljucao tj koliko dugo drzao/okretao kljuc i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj onda zaključavati... :whistle: ...jer šta vredi i da ga zaključaš ako ostaviš prozore delimično ili potpuno otvorene. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa niko ga nece ukrasti - auto kao auto, ali mogu da pokradu stvari iz kola. Ostavim po nekoliko cm svaki prozor otvoren taman toliko da postoji neki protok vazduha jer mnogo znaci. Poceo sam da ostavljam samo zadnje prozore (jer su mehanicki) malo otvorene, ali nije dovoljno :S malo je lose resena ta fora, trebalo bi da zadrzis kljuc u polozaju 2sec da bi zatvarao prozore. Uspelo mi je samo par puta da ostanu otvoreni, ni sam ne znam kako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

Citam vec neko vreme forum, imam glavobolje ko sto rece sugradjanin Zlox :)

Stilo je kao zena: pruzice ti NEVIDJENA zadovoljstva i NEVIDJENE glavobolje! :)

Vise problema imam, nisu sitnice, ali...

U pitanju je Fiat Stilo, karavan 1.8

-Kada se kupovao auto pojavljivala se greska airbag failure, rekli su da ce to da srede, medjutim posle 2 meseca mi se pojavio isti problem, potom nestao misteriozno?

- Num plate bulb(ovo ubija) proverio sam sijalice za registar. tablice rade....Juce po gradu mi se pojavljivalo 2-3x i nestajalo. Ali zato na autoputu ne staje.

- 2 Prozora se ne zatvaraju do kraja, ostane dobra 1/3

-Ima li resenja za nizak prednji branik kod fiat stila? Stigo sam 2 puta da ga zakacim pri parkiranju.

Nov sam skoro u svemu ovome, saveti su dobrodosli. Moze li nesto od ovoga da se sredi u kucnoj radinosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo stvari koje mene zezaju, a tek sam 2 dana vlasnik Stila :wallbash:

1) airbag failtrue -1000din kod Gorana da se reši čim platim porez

2)bulb failtrue, ali je problem što ne znam koja je tako da ću morati da rastavim oba fara, vratim nazad bez maske i vidim koja sijalica ne svetli pa da je zamenim -250din

3)malo škripucka kvačilo pri vrhu, ništa alarmantno, ali baš nervira :fish:

4) volan krcka, nadam se da nije letva..

5)prednji trap baš oseća rupe, verovatno problem povezan sa krckanjem volana. Desilo mi se, kada sam izvozio kola iz dvorišta preko stepenika od jedno 4cm visine, preko kog Astra lagano pređe pa ga nisam ni smatrao opasnim, da je nešto prilično lupilo u prednjem delu kola, pa ne znam da li sam mogao nešto da zeznem i od tad volan krcka i lupka ili je bilo i pre pa nisam primetio.. :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To se sve popravi. Ne treba da te nerviraju sitnice koje su se pokvarile, a rešive su.

Lupanje preko prepreka je najverovatnije letva. Nisam još čuo da se nekome nešto gore desilo sem tog lupkanja, sem što nervira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srediće se sve to, ali sam očekivao da imam da radim samo mali servis jer je veliki odrađen pre 15 000km, a sad ispada 100e više ako se ispostavi da mora letva na reparaciju :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da vam se pohvalim da mi je ipak letva u odličnom stanju :laughing: :laughing: :laughing: Problem je u stabilizatorima koji su potpuno uništeni i dotrajalim amortizerima koji u kombinaciji sa stabilizatorima daju prilično neprijatan zvuk po neravninama. Majstor mi je rekao da sam krckanje tokom okretanja volana čuo zbog stabilizatora tako da se nadam da od sutra mogu na miru da uživam u vožnji :smoke:

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...