Jump to content
FAS Goran
Guest 10325

Fiat Stilo i sitnice koje Vas nerviraju

Recommended Posts

kako zamijeniti sijalice u rucicama od zmigavaca/brisaca ??

Za koji ti auto pitaš? Ja još nisam video sijalcu u ručici brisača ni na jednom fiatu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vozio sam tipo prije stila i znam da je on imao sijalice u rucicama pa mi nije logicno da stilo to nema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna kako se menjaju sijalice za osvetljenje za "toplo hladno", polozaj gde da izbacuje vazduh i brzini ventilatora, fiat stilo je u pitanju? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam stila, ali planiram kupovinu i već sad me nervira što je unutra sav od plastike i trese se kao florida.. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako koji moj se boga mi ne trese osim kad ga teram preko "dzombe" haha... :rolleyes::rolleyes: Salu na stranu plastika nije nesto al sve zavisi generalno od stanja auta! :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije istina!

pa dobro, nije BAŠ kao florida :)

doduše, pre neki dan sam gledao stila koji je navodno prešao samo 53000, i to benzinca, taj se stvarno ne čuje..al proškriputaće kad tad.. :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta to znaci ? :question: "Kad-tad" je veoma neodredjen vremenski momenat! :whistle:

Mislim, bezpredmetno je sada raspravljati o konkretnom jer sve zavisi od odrzavanja i eksploatacije, itd...

Ako je smisao svega , odvratiti potencijalne zljubljenike onda mogu slobodno da kazem da je ta ista plastika po mom skromnom misljenju vrlo dobro odradjena sa izuzetkom onog gumenog premaza koji se ipak lako skida. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakvo crno odvraćanje, ja mislim da je stilo ekstra auto kad se sve uzme u obzir (cena, udobnost, veličina, motori, oprema, održavanje, dizajn..) :thumbup:

al da je plastikaner unutra-jeste :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam stila, ali planiram kupovinu i već sad me nervira što je unutra sav od plastike i trese se kao florida.. <_<

u debeloj si zabludi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni skripi na 2 mesta,jedno je u sedistu negde dole sa desne strane a drugo ne mogu da lociram jer je vise tandrkanje (shvatate valjda sta hocu da kazem) i cuje se samo ponekad pri ubrzanju ili preko rupa. Sumnjam na poklopac onog klimatizovanog dela ispred suvozaca,jer je sarka koja drzi deo do vrata malo popustila od lupanja pri zatvaranju, pa ima lufta ali nikako da se setim da pogledam tacno

Share this post


Link to post
Share on other sites

hint: kad se zameni nosac motora ispod akumulatora, pobije se vise od 70% zvrchaka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kažu da su oni koji cvrče jeftiniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala kod ovog mog ni skripanja ni lupkanja ni skripuckanja. Plastika utegnuta ko koza na dobos bubnju. Sedim ko gospodin covek sa sve onim naslonom za ruku. Kad sam dobio ovog mog mislio sam da ga prodajem ali poslusah prijatelja, provozah ga par kilometara i zaljubih se. Najbolja stvar je sto ide ko metak i sto je prvi auto koji, kad mi treba snage i brzine toga ima u rezervi uvek. I da povucem prikolicu sa camcem a i da prestignem nekoga. Jedino ta elektronika, bem ti elektroniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nekada ste svi vozili(A I JA) u stojadinu,fici,peglici,spaceku,bubi pa vam nije nista skripelo,lupalo,duvalo.nije vam smetalo sto nema klimu. a danas se svi ponasate kao Stevo Zigon u majstorskoj radionici. Moje misljenje je da je problem u glavi a ne u autu jer auto je gomila gvozdja koja mora da se cuje.bitno je samo da te ne ostavi usred neke nedodjije.sve ostalo je suvisno pricati :yes :yes :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam stila, ali planiram kupovinu i već sad me nervira što je unutra sav od plastike i trese se kao florida.. <_<

moram da citiram sam sebe, i da se demantujem.. Juce sam se vozio i provozao dobrog stila, utegnut je kao pracka... :thumbup:

samo sto u prodaji, tj kupovini takvog nisam jos nasao.. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad krecem ili kad stajem cuje se nesto kao da je u pitanju neka mala kuglica od metala

da se kotrlja i cukne u nesto.

Ko ima ideju ili je imao te simptome a resio neka se javne!

Ja imam iste simptome vec mesec dana samo sto meni deluje kao da je ispod sedista, svaki put kad jace dam gas ili stisnem kocnicu deluje kao da se nekoliko kuglica kotrlja ispod sedista i zaustave se kad udare u nesto, stvarno je neverovatno jer nema nigde nicega sto bi moglo da se kotrlja. Izludjuje me jer nikako ne mogu da provalim sta je u pitanju. Jesi li ti resio problem i sta je bilo kod tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz svima, ajde i ja da se prikljucim temi :unworthy: posto mi je oslabio onaj famozni nosac motora-menjaca ispod akumulatora, aa nisam sad u mogucnosti da ga menjam :wallbash: ubija me staklo na istrumenttabli koliko pocne da zuji u nekim momentima, stezao sam onaj drzac sa 2 srafa i opet zuji.. znam da ce se naci neko ko ce reci: "pa zmeni nosac i prestace:.. nisam u finansijskoj mogucnosti trenutno :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem koji se javlja sa škriputanjem instrument table ( najčešće u zoni ventilacije za prednji vetrobran ili instrument sata) nema baš preterane veze sa istim. Problem je u tri nosača armaturne tavle koji se "podvlače pod tri metalna ležišta koji su pričvršćeni na tzv požarni lim. Kontakt između plastičnih nosača table i metalnih ležišta je izolovan komadima itisona koji su lepljeni običnim lepkom poput tigra, sintelana itd. Od vibracija (pogotovu JTD) itison se odlepi i izvuče iz nosača, tako da škripu prouzrokuje kontakt metala i tvrde plastike. Zvuk zna varirati u zavisnosti od temperature(vazduha u ventilaciji ili spoljne). Problem se inače rešava na ne baš jednostavan način. Potrebno je ili demontirati tablu ili prednji vetrobran kako bi se omogućio pristup nosačima. Tada se itison ponovo zalepi ili kao u slučaju na mom stilu, zameni listovima od presovanog sunđera ( koje ja dobijam uz vetrobrane koje inače menjam, pa zato i znam za problem). Nadam se da sam pomogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...