Jump to content
FAS Goran
Guest 10325

Fiat Stilo i sitnice koje Vas nerviraju

Recommended Posts

Ne bre Mito,ne daj boze da komsi crkne krava,nego da pomognemo coveku. :coffee: Valjda se desavalo nekom nesto slicno,pa da vidimo sta se moze uraditi. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zacvili ponekad onako slabo i kod mene. <_< Primetio sam , cesce posle duzeg stajanja i ako je jaca vlaga . Ne znam o kakvom ulju "govori" Dimitrije jer koliko znam servo je elektro?! :question: Mislim da je letva u pitanju ili sami krajevi ... :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha, znači ipak je elektro servo ? Ja se u to ne razumem toliko, znam da servo postoji sa uljem i znam da ima elektro, e sad da li elektro ima ili nema ulje, to je za mene već sve mađija... :) Ali evo, sad pitam brata, on kaže da bi trebalo da je samo pumpa elektro, a ulje postoji pa postoji, pumpa serva nije mehanička, već električna, to je razlika. Ipak, ne bi me čudilo da tu postoji još nešto što neko ko se ne bavi servisiranjem Fiata ne može ni da zna ?

A da od toga može biti i letva, barem prema informacijama sa neta, može. Ko zna, ja će teram kod majstora da ispita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dodam, proverio sam ovaj servo je samo električni :) i autodata i uputstvo a i sišao sam do auta da vidim ima li di da se sipa ulje :) i nema, prosto mi neverovatno.

Elem, da samo je na struju. I kad počne da crkava, morao bi da upali svetlo i da kaže da mu nije dobro, ali dobro, da dakle i dalje ću pitati majstora šta je to i da li je problem za popravku/zamenu nečega, ili je to normalno (u uputstvu piše da se to povremeno dešava prilikom parkiranja i hoda u nazad na maksimalno nategnutom volanu levo ili desno)...

I dalje me nervira. :)

BTW, bolje da si gore stavio "ulju" nego govori, ipak sam ja govorio, i to nije za pod navodnike, a ulje je bilo za pod navodnike ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima više postova na forumu da je servo kod Stila električni

kao dokaz je to da od akumulatora ide debeo kabl na servo i ako

akumulator oslabi, prvo se greške jave na servu,

misle ljudi, servo crkao a ono akumulator.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde malo da caskamo ! Mozda je bolje da sam "stavio" napisao , ha ?! Izgleda da je nekome malkice dosadno ! :p

:) ok, ajde sad zezajte me malo...

stvarno nisam pratio to, jednostavno servo mi je radio bez ikakvih problema, i nisam ni razmišljao kako je rešen... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ima momenat u suvozacevim vratima, desava se sledece.

U odredjenim momentima u leru nesto zvrci u njima, na njima, ne znam vise ni sam. Gledao sam, spolja, sa suvozacevog mesta, ali nemam dovoljno iskustva da zavirim bas unutra...ide mi na zivce jer mnogo drci, kako bih rekao. U sustini primetio sam da nestane kada vrata malo prisilim sa spoljne strane ka unutra...mozda je los keder, mozda je nesto drugo...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se to desava kad je prozor otvoren, u odredjenim polozajima, valjda nesto lupka o staklo, ili staklo lupka o nesto....

Pomerim prozor 1 cm gore ili dole, i problem resen... thumbup.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to za staklo je mala beba :) jeste da je iritantno ali ne koliko ovo sto sam pomenuo...ali resicu problem pa da ga jbm :)

Edited by Kejd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantno...WD je resio problem "zvrcka", spricnuo sam ga u bravu na vratima, kod zupca dole...ali sada ima nus pojava...pri otkljucavanju centralne u tim vratima mi se cuje "zujanje skripavog zvuka" u momentu dok izbacuje bravu (onaj osigurac kod prozora), ali samo pri otkljucavanju, pri zakljucavanju je sve u najboljem redu...

Moguce da je WD malo podmazao i gde ne treba??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino ako je došao u dodir sa nekom mašću, inače ne bi trebalo. Ja sve živo zalivam WDom, a od skora sa nekom silikonskom mašću - čini mi se da efekat podmazivanja traje znatno duže, ali nastupa dosta kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa videcu sta ce vreme reci, mozda je samo propratna pojava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, sada nece da otkljuca suvozaceva vrata... :realmad::wallbash: :wallbash: Izgleda je nesto otkacilo ili proklizava, a mozda je proklizao sa deadlockom...ne znam ali jos malo :wallbash: :wallbash: :wallbash: :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

mene jedna sitnica nervira a to je radio...moze li fabricki radio (CD) da se podesi da se ne gasi kad se auto ugasi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze naravno, drzi duze dugme ispod pojacavanja, kada ti se pojavi meni cackaj malo videces nesto poput auto on/off, stavi na off i to je to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala posle cu probati:) jos me zanima kako da izvadim volume dugme? samo da ga iscupam? da li se komplet radio vadi tako sto zabijem 4 zice u one rupice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno nisam nikada to radio, ali kao sto voli Neshaoct :p da kaze, probaj pretragu foruma, ima mnogo toga vezano za fabricki kas za stila, sigurno ces naci ono sto ti treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene ima neki cvrcak u vratima ili u stubu i to u oba.

Kad krecem ili kad stajem cuje se nesto kao da je u pitanju neka mala kuglica od metala

da se kotrlja i cukne u nesto.

Ko ima ideju ili je imao te simptome a resio neka se javne!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbušite par rupa odozdo, kad tad će ispasti ako rupe dobro rasporedite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze naravno, drzi duze dugme ispod pojacavanja, kada ti se pojavi meni cackaj malo videces nesto poput auto on/off, stavi na off i to je to. :)

hvala posle cu probati:) jos me zanima kako da izvadim volume dugme? samo da ga iscupam? da li se komplet radio vadi tako sto zabijem 4 zice u one rupice?

napokon zamijenih sijalice :) zabijete 4 zice(ja sa koristio zice od felni od bicikla) u one rupice do kraja (13cm otprilike) i samo izvucete radio nakon toga skinete pepeljaru(2 sarafa) i onda skinete poklopac od dugmadi za ventilator...

e sad imam novo pitanje :)

kako zamijeniti sijalice u rucicama od zmigavaca/brisaca ??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...