Jump to content
FAS Goran
Guest 10325

Fiat Stilo i sitnice koje Vas nerviraju

Recommended Posts

Gledaj, Stilo ima ABS senzore i logiku tu negde na samom točku. S obzirom da su nam autići baš mladi i nikad čačkani oko točkova, pretpostavljam da je moguće da je neka prljavština od ovog kijameta zaprljala sam senzor ili neki kontakt, zbog čega je prijavljena greška. Možda je i neki led bio koji se sad istopio. Opusti se, to na svakom automobilu može da se desi (sem na mom, naravno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav za ljude sa Stilom :)

*ako nekoga ne bude mrzelo, nek mi premeri dimenzije gasnog amortizera za prednju haubu na Stilu. ne mogu da nadjem nov za svoju Alfu a cini mi se da bi taj vas odgovarao, posto ga ima u prodaji i cena je povoljna... :) castim pivo! hvala unapred.

PozZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da ti pomognem jer sam opako daleko od svog automobila, ali prema dosadašnjem iskustvu par drugara koji voze 156ice, ništa od Stila ne odgovara i mnogo je za Alfu skuplje. To je jedan od glavnih razloga zbog kojih sam iz principa odustao i od razmišljanja da kupujem Alfu. Fiata mogu da održavam maksimalno kvalitetno za vrlo sitne pare. Verovatno ko zna i ima kombinacije može da skrpi Alfu za džabe, ali većina ljudi ne zna, i ako hoće da održava kako treba, mora da odreši kesu. Npr, drugaru su crkla sva creva oko turbine i usisa na 156ici JTD. Iako je u načelu isti motor kao moj, kod mene se creva kupuju za simboličnu cifru, a on je ta tri creva platio oko 500 EUR za originalne delove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet oko zavesica, evo nevernim Tomama slika da original zavesice za Stila postoje :rambo:

slikao danas ispred Tempa

IMG_20110130_00006.jpg

A mene interesuje, da li neko zna gde ima da se kupe ovakve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove su original zavesice koliko mi se chini,kad sam kupovao moj Stilo,lik mi je nudio isto Stilo ali 1.8 16v sa istim istijackim zavesicama! Jeste da je bilo davno ali se secam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkud znaš da su originalne? ;)

Nidžo, pa zar ti, koji imaš najboljeg i najlepšeg i naispravnijeg Stila, da pitaš tako nešto :D

Bolje da saznamo gde ih ima kupiti !!!

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam o radio na prethodnom autu zbog antiradara, jer sam zeleo da bude negde prikljucak da mi upaljac ostane slobodan jer mi treba za druge stvari, a da istovremeno imam napon kad startujem motor... Kupio sam ulozak upaljaca za juga, kosta 200 din i izveo sve to, sad me nesto bas mrzi da to radim na stilu opet!

ja sam morao uraditi , pre neki dan mi trebala navigacija , ziv sam se zapetljao sam kablom kada je vrisnula baterija

t2e4wiur2bqigskgi59i_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo ne prestaje da iznenadjuje...:)

Prethodna 2 dana sam vozio sa ABS Failure i ASR Failure. Prijavljivao je gresku i nije gasio lampicu uopste.

Danas, ko da je nikad nije ni bilo greske.

Vozio bi ga i juce kod majstora, al covek na odmoru do ponedeljka...

Posle svega sta mi se desavalo, mene zanima da li neko zna na kakvim su drogama bili konstruktori dok su pravili Stila? :D

Verovatno ti se akumulator malo ispraznio preko noci,ti si startovao auto i verovatno odmah popalio radio,svetla,grejanje i slab ti je bio napon pa ti je prijavljivao a onda ti se u voznji dopunio i prilikom sledeceg startovanja nije palio lampicu jer je imao dovoljan napon.I meni se to desava.Nije mi los akumulator ali nije ni dobar,dok nisam znao sta je uvek kad ga upalim podjem na posao,popalim sve moguce i onda pocne da mi izbacuje kao i tebi prvo za ABS i ASR,nekad i za EBD i servo.Ja mu samo na trenutak ugasim svetlo i isturiram dva tri puta i on napuni,pogasi sve lampice i teram dalje.Ne daj pare za dzabe,akumulator je najcesce uzrok. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slab akumulator pravi cirkus na svim novim kolima, ne samo na Stilu. Kada si poslednji put menjao akumulator, koji si stavio i koje je automobil uopšte godište?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ti se akumulator malo ispraznio preko noci,ti si startovao auto i verovatno odmah popalio radio,svetla,grejanje i slab ti je bio napon pa ti je prijavljivao a onda ti se u voznji dopunio i prilikom sledeceg startovanja nije palio lampicu jer je imao dovoljan napon.I meni se to desava.Nije mi los akumulator ali nije ni dobar,dok nisam znao sta je uvek kad ga upalim podjem na posao,popalim sve moguce i onda pocne da mi izbacuje kao i tebi prvo za ABS i ASR,nekad i za EBD i servo.Ja mu samo na trenutak ugasim svetlo i isturiram dva tri puta i on napuni,pogasi sve lampice i teram dalje.Ne daj pare za dzabe,akumulator je najcesce uzrok. ;)

Verovatno si u pravu da je to moguce, ali mislim da to kod mene nije problem, jer su meni te lampice za ABS i ASR Failure sijale cela 2 dana, iako sam ga i palio i gasio 5-6 puta i pri tome drzao u garazi kao i uvek, i presao skoro 100km...

Primetilo se da ABS ne radi uopste, al necemo o tome kako sam testirao...whistle.giframbo.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nashao u Srbiji,ali sam nashao u Engleskoj... Cena za karavana je (ali Mislim da pashe i na 5-ovratnog Stila) 40 funti + 12 funti shiping shto mislim da je jako skupo :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nasla u isto vreme kad sam i pitala , zvacu sutra da pitam da li pase na stila , a ovaj drugi link je iz gang landa mada mi se cini da je proizvodjac isti , pise oko 1500 dinara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima u NS-u da se kupi u firmi "Autocentar vdv" i nisu čak ni skupe

ali na njima ne piše Stilo nego FIAT i univerzalne su za više tipova FIAT vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne bi ja imao poverenja u to univerzalno za fiat vozila, za vikend sam kupio gumene patosnice za stila i trebalo mi je sat vremena da ih okrojim da mogu lepo da stanu... Mada jeste da na spisku podrzanih modela nije bio stilo,to sam tek posle provalio jer kad sam kupovao nisam ni obratio paznju.

Mene nerviraju oni kablovi ispod sedista,jel ono treba onako da visi i vuce se po podu :blink: Mislim zakaceni su za sediste ali meni nekako cudno izgleda.

I malo me nerviraju vrata suvozacka, stalno se plasim da ce se odvaliti posto su malo teza pa kad stanem na nizbrdici a suvozac je neko ko nije bas snazan desava se da mu pobegnu vrata i ja zamalo dozivim srcani udar :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zameni kočnice na vratima i zaustavljaće se u 3 položaja pre nego što dodju do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zaustavljaju se,ali izmedju 2-3 polozaja i potpuno otvorenih vrata meni srce sidje u pete. Ali to se desava samo kad stanem na nekoj nizbrdici a vozim zensko tako da cu preziveti :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto stilo cvili kada se mota skroz levo ili desno.U pitanju je stilo 1.9 jtd 2005

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se mene tiče, nema problema, i meni je sad zacvilio prilikom parkiranja, zzzzzzz, kad je na ravnom ne cvili, kad je na ivičnjaku, cvili, nadam se samo da je ulje, da nije crko servo... pu, pu, pu, ... Isti auto, doduše 1,9JTD, ali isto godište :)

Edited by Dimitrije Munćan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,u pitanju je drugarov auto.Ne daj boze da moj zacvili pu,pu,pu! :thumbsup: Inace cviljenje se javlja u voznji samo pri motanju skroz levi i desno

Edited by genca

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) samo da komšiji crkne krava...

Ma, meni se samo javlja kad se penjem na ivičnjak, nizbrdo motor, i ja idem u nazad i motam da se uparkiram, inače ne čuje se ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...