Jump to content
FAS Goran
Guest 10325

Fiat Stilo i sitnice koje Vas nerviraju

Recommended Posts

@ chobyNs nemo mi vredjas bivsi auto , sluzio je vala posteno i otisao u penziju :) najbolji auto na svetu je uvek onaj koji trenutno vozim , zato sto je MOJ! a sada je to stilo , tada bio golf :)

@ neso predsednice, ni jedan ne juri kao tvoj stilo, to je vec potvrdjeno :thumbup:

Edited by Irokanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to vredjanje,to je zvanicno ime za taj model "folcvagen" grupacije,ali koristi se iskljucivo na flcs forumu :rofl: :rofl: :rofl:

Sala mala,nema ljutnje :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jes, a zvali ga i klupa na 4 tocka a ponajvise oni sto idu sipka transom i cipelcugom :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najviše će biti srećni oni koji idu iza vas zbog tih zavesica, a zasečen auto vuče vazdušni džep i diže smeće iza sebe sa zavesicama ili bez. :)

I o tome sam razmisljao, da sem sto cuvam svoj auto od prljavstine, mnogo manje bacam onima iza mene (takvih je mnogo - ipak vozim Stilo :D ), ali rizik penjanja uz ivicnjake u rikverc, dubokog snega i slicnih situacija gde mozes da pokidas zavesicu i jos po koji deo za koji je ista zakacena, to me je nateralo da skinem sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se mogu (ako uopšte mogu) sa neta (linkovi) skinuti programi (softveri) za korekciju kilometraže fiatovih vozila?

Tražio sam ali sve nešto demo verzije koje ˝ne rade˝.Imam Fiat ecu scan ono free version i radi ok. Znam da ima oni koji korekciju vrše ˝samo na satu˝ i oni koji u ECU ali čisto amaterizam. :coffee: HVALA na odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sat.

Motorni komp.

Komp. el.serva.

Centrala airbag-a.

Na ta 4 mesta Stilo ''pamti'' kilometražu. :thumbup:

A, sad ti vidi kakva dijagnostika treba da bi pristupio na sva 4 mesta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sijalice koje preterano cesto crkavaju,komp koji ume da se "zanese" npr. prikazuje da grejaci ne rade kako treba i posle promene svih grejaca i ciscenja kontakata.I posebno zastitna plastika ispod motora koja se malo,malo pa otkaci i pocne da "landara".To su sitnice koje meni smetaju na mom stilu,.....ali naravno sve je to nista u odnosu na ono sto bih mogao da pohvalim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za sijalice se slažem, danas mi je riknula leva štop sijalica... prokleta bila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupio auto pre par dana,otisao u radnju da kupim neophodnu opremu uz nju i sijalice,usao u auto i eto ga "num.plate bulb failure" kao da je znao sta sam kupovao :D.

S'obzirom da je u pitanju jedna od pozicija na levom prednjem svetlu necu da je menjam dok ne crkne i druga.Sinoc sam primetio da mi je crkla i sijalica koja osvetljava tablice,....tako da ume to sa sijalicama da zivcira posteno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa za tablicu ti je i prijavio: "num.plate bulb failure" a ne za poziciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

za poziciju meni ni ne indicira dok ne crknu barem dve... a za headlights samo kad crknu obe... čudan im taj sistem indikacije. jbg.

a ovo što ti steelo reče, to ti i jeste rekao da ti je crkla sijalica za tablicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma lose sam napisao,prvo mi se pokvarila ova na tablicama a onda pozicija ali dobro,.....nije tesko zameniti ovu pozadi a za ovu drugu cu sacekati dok i druga ne bude trazila promenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' zna neko mozda gde mogu da nadjem one natpise za zadnja vrata "Fiat","Stilo" i "JTD"?

Izgubili mi majstori kad su farbali vrata.U AP Sportu ima ali su "papreni" a i mora da se naruci i ceka 10-12 dana.Za "Fiat" sam nasao sa Brava i platio 300 din. za razliku od AP sporta gde su 1300 din. a ove ostalo nisam mogao da nadjem pa ako neko zna neka javi.Hvala.

Edited by Jim9

Share this post


Link to post
Share on other sites

zovi neki od otpada, ako imaju preživele oznake, jedino tako, ovo svi ostali prodaju novo i skupo (btw, mene jako nervira što će meni ubrzo J (od JTD) da otpadne, miriše mi da ću da odlepim, očistim i lepim ponovo to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtopic :

nemam - ali postoji tema na forumu - evo je

tu imaš razne otpade, nazovi, verovatno će ti poslati!

ontopic :

nervira me što stilo ima tri različita enterijera pa ne mogu da nađem moju boju naslona za ruku već mesecima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najvise mi smeta premekan gas. Ne smeta na kratkim relacijama, ali na duzim putovanjima noga se brzo umori jer papucica gotovo da ne pruza nikakav otpor nozi. Druga prica bi bila kada bih imao tempomt. BTW: Moze li se podesiti na stilu "tvrdoca gasa" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sijalice koje preterano cesto crkavaju,komp koji ume da se "zanese" npr. prikazuje da grejaci ne rade kako treba i posle promene svih grejaca i ciscenja kontakata.I posebno zastitna plastika ispod motora koja se malo,malo pa otkaci i pocne da "landara".To su sitnice koje meni smetaju na mom stilu,.....ali naravno sve je to nista u odnosu na ono sto bih mogao da pohvalim. ;)

pazaris lepoi Stila od 2004 god pa nadalje i nemas problem! :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa čak i kad imaš novijeg stila, sijalice i dalje crkavaju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

offtopic :

nemam - ali postoji tema na forumu - evo je

tu imaš razne otpade, nazovi, verovatno će ti poslati!

ontopic :

nervira me što stilo ima tri različita enterijera pa ne mogu da nađem moju boju naslona za ruku već mesecima!

Nasao sam u Nisu na jednom auto otpadu za 500 dinara sva slova sa zadnjih vrata a verovatno imas i naslone,ja sam video bar dva-tri naslona za ruku.Ljudi imaju veliki broj delova za Stilo pre svega.

Najvise mi smeta premekan gas. Ne smeta na kratkim relacijama, ali na duzim putovanjima noga se brzo umori jer papucica gotovo da ne pruza nikakav otpor nozi. Druga prica bi bila kada bih imao tempomt. BTW: Moze li se podesiti na stilu "tvrdoca gasa" ?

Isti slucaj,posle nekih 50km nogu ne osecam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj broj telefona tog otpada na PM ili na mail (dishko@gmail.com) pa ću da zovem za naslon za ruku, ako imaju u mojoj boji super...

elem, ta tvrdoća gasa kako kažete, i meni smeta, ali snalazim se, ne zasmeta mi tako brzo, ali posle 200km ume da zasmeta, naročito na autoputu...

proverite temu o tempomatima, možda vam ugradnja tempomata biva moguća i laka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam problema, tj strasno me iritira polozaj upaljaca, nisam pusac, niti dozvoljavam da se u kolima pusi, ali mi povremeno treba upaljac zbog punjenja navigacije, , a jooj, u voznji se ziv zamrsis sa kablom jer nije nesto predugacak, strasno...

prvom prilikom nameravam da nadjem neki ulozak od upaljaca, izvucem zice od onog centralnog, skinem onu plastiku kod vozacevih nogu sa centalnog stuba, probusim je na nekom diskretnom mestu i tu ubacim ulozak za upaljac.....

btw, da nema neko ulozak viska :)

za sta sluzi ona mala rupica desno od volana, sta mu ono dodje kao neka mini-mala polica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam o radio na prethodnom autu zbog antiradara, jer sam zeleo da bude negde prikljucak da mi upaljac ostane slobodan jer mi treba za druge stvari, a da istovremeno imam napon kad startujem motor... Kupio sam ulozak upaljaca za juga, kosta 200 din i izveo sve to, sad me nesto bas mrzi da to radim na stilu opet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo ne prestaje da iznenadjuje...:)

Prethodna 2 dana sam vozio sa ABS Failure i ASR Failure. Prijavljivao je gresku i nije gasio lampicu uopste.

Danas, ko da je nikad nije ni bilo greske.

Vozio bi ga i juce kod majstora, al covek na odmoru do ponedeljka...

Posle svega sta mi se desavalo, mene zanima da li neko zna na kakvim su drogama bili konstruktori dok su pravili Stila? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...