Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

znam ja da mu neće biti ništa od destilovane vode ali svi noviji automobili su predviđeni da rade sa antifrizom stalno pa se zato toga treba i pridržavati

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 11823

Update:

Jutros sam na hladan motor opet ozracio sistem i sipao 1l vode....

Hladnjak nigde ne curi, sto mi opet mirise da je ipak i dihtung glave popustio pa uvlaci po malo :(

Presao sam od jutros do malopre oko 100-ak km sa "novoozracenim" sistemom i sada je sve u redu, kazaljka "zakucana" na sredinu i ne mrda, a napolju je prilicno toplo i uleteo sam u guzvu na gazeli od 3-4km kreni stani i nista....

Videcu jos par dana ako se bude pomerio nivo vode ili se dizala kazaljka odo kod majstora da menja dihtung glave.... na ostalo ne sumnjam, termostat, termodavac sve je to OK, cim ventilator vrti.

Eto toliko od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7274

...vozim bravu 1.6 16v, ukratko ću prokomentarisati da i ja povremeno imam "problema" sa kazaljkom od temparature. Iskreno, zanemarljivo u odnosu na ostale, jer u suštini kod mene kazaljka stoji na pola,odnosno na prvoj tački nagore,ali mi se desilo da ostane "zalepljena" na nuli čak i posle par minuta vožnje.To mi se desilo jedanput,bar da sam primetio,a bilo mi je čudno jer je rad motora u tom trenutku sa benzina prešao na plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li neko da mi potvrdi da li punto mk1 1.2 8v ima dve brzine na ventilatoru hladnjaka...u haynesu piše da ima 1, ali čini mi se da sam u Vivasu našao da ima dve.

Yoopie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednu. Znam zato što moj odumire već 2 godine, kad se upali zvuči gore nego blender. Uostalom digni haubu i pusti da radi dok ne upali ventilator, mada ubeđen sam da imaju samo jednu (bar benzinci).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakljucak ti je na mestu.

Ako su zice umotane u pancir sve do samog dzeka i ne mozes da vidis, onda samo otkaci dzek i vidi koliko ima bugsni :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

TERMODAVAC

pre leta sam sve zamenio pa i njega,stavljen je neki kao sto ranije otvara da li bi trebao za ovo hladnije vreme i pred zimu da vratim stari danas temperatura nikako da predje pola,budem u guzvi ono dodje na sredinu cim krenem malo brze ono je obori na jednu ispod pola

gx1oBMor.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da tu ne mozes da stavis neki koji otvara ranije ili kasnije u zavisnosti od sezne,zna se tacno koji je propisan tj. koja je temperatura i taj ti je za sve sezone!

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su tako nesto rekli,celo leto je ok proslo po najvecim vrucinama drzao je 2 crte iznad pola ali utvrdjeno je da laze skazaljka jer kad se nakaci komp on tacno pali ventilator kad treba i gasi ga kad treba bez obzira na to sto stoji 2 crte preko pola e sad juce i danas ove temperature malo hladnije on u guzvi drzi 2 crte iznad pola sto je recimo po kompu normalno ali cim izadjem na neki pravac auto put nije ni bitno on ga svede ne crtu ispod pola e sad neznem da li je to dobro ili ne ali ocigledno je da mi cajger laze leti ali ne znam sta se desava zimi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i kod mene isti slucaj. Kada sam na otvorenom, kazaljka padne skoro do prve crte ispod pola. Kada sam u stani-kreni voznji on stigne do pola...

Preko leta je drzao zakucanu na polovinu, a sad zeza... Ni ja nisam pametan da li da ga menjam ili da ga ostavim tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

boki kakv ti je ventilator, ja sa onom mojom problematikom dođoh do njega, nabavio sam novi, juče krenuo da ga menjam kad ono novi (polovan) od mk2. :rant: Veći je, pa ne može da se udene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kratko pitanje.

Koliko je komplikovana zamena termostata na Stilu JTD 16v. (izgleda je ostao zaglavljen na otvoreno, temperatura nikako da se podigne do pola kada normalno vozim bez puno stajanja u mestu). Hteo bih sam to da odradim, jer vise ne verujem ni jednom majstoru nista... haha

Da li tu postoji dihtung ili se stavlja onaj silikon, i koji su srafovi tj. koji kljuc (10-tka, IMBUS, TORX ili nesto cetvrto?)

U motornom prostoru ima mesta ko u du...biiip. ECU je izmedju motora i akumulatora, a termostat ispod... Nemam pojma kako da pridjem do termostata. Nisam ni probao, samo me interesuje da li je neko to sam radio.

Jel' postoji neki cep na hladnjaku za ispustanje rashladne tecnosti ili mora na crevo od hladnjaka?

Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kratko pitanje.

Koliko je komplikovana zamena termostata na Stilu JTD 16v. (izgleda je ostao zaglavljen na otvoreno, temperatura nikako da se podigne do pola kada normalno vozim bez puno stajanja u mestu). Hteo bih sam to da odradim, jer vise ne verujem ni jednom majstoru nista... haha

Da li tu postoji dihtung ili se stavlja onaj silikon, i koji su srafovi tj. koji kljuc (10-tka, IMBUS, TORX ili nesto cetvrto?)

U motornom prostoru ima mesta ko u du...biiip. ECU je izmedju motora i akumulatora, a termostat ispod... Nemam pojma kako da pridjem do termostata. Nisam ni probao, samo me interesuje da li je neko to sam radio.

Jel' postoji neki cep na hladnjaku za ispustanje rashladne tecnosti ili mora na crevo od hladnjaka?

Pozdrav...

ako meze da ti pomogne ja sam bio sa majstorom dok mi je menjao na bravu termostat skidao je akomulator,pa ecu,pa nosac za ecu pa je tecnost ispustio bas na crevima koji idu na termostat inace neidu nikakvi silikoni,a da obavezno auto mora da ti bude hladan da se neizgoris i za bravo imas dve vrste tako da verovatno i za stila imas vise vrsta ja sam morao iz radnje da uzmem oba da bi kad ga skinemo utvrdili tacno koji je

Share this post


Link to post
Share on other sites

TO ne bi trebalo da bude komplikovano osima ako nije necim drugim zaklonjen pa moras da skidas jos nesto da bi dosao do njega,pa i u tom slucaju skidas redom i pamtis gde je sta i kako bilo!

Ja sam nabavio termostat ali nikako da nadjem i vreme da ga zamenim,kod mene je na paliju dostupan i ima samo dva zavrtnja M8,nekoliko creva i ampulu,tj.termodavac za pokazivac u kabini!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 11823

Karike, dihtung glave i dihtung izduva ~ 5250 (Kit komerc)

Ultrazvucno ciscenje dizni = 1500 din

Brusenje glave = 700 din

Ulje, filter i ruke = 50?‚¬ (ovo je irelevantan podatak posto sam sve ovo radio kod drugara u servisu pa ce mozda nekom izaci i vise)

Sve zajedno ugrubo ~ 150 ?‚¬

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 628

Zna li neko gde se nalazi, na JTD motorima, termo prekidač ventilatora hladnjaka. IVentilator se ne uključuje kada temperatura krene gore sve dok ne uključim klimu, pa onda ventilator na hladnjaku startuje zbog klime i ohladi motor. Ovo znači da je ventilator ispravan? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo, a ni Punto nemaju termo prekidac vec racunar u zavisnosti od signala sa termo davaca pali ventilator preko relea.

Moze da se desi da ti je capnuo relej posto pali ventilator preko klime

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 628

Mislis na termo davac koji se nalazi sa gornje strane kucista termostata? To je ujedno i davac za instrument za pokazivanje temperature motora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto treba da menjam termostat (vec sam kupio novi kod M-a), a na novom ima vec termodavac, da li je potrebno posle zamene neki reset ECU-a ili neka druga zezancija zbog novog termodavaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...