Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Muke moje :unsure::unsure:

Kad ga ubacim u kljucalu vodu on otvori ali ne odma. Sta li mu je pa zaglavljuje...

ja ne znam sta je sa ove puntice i ove termostate prvo na ovog punta 2 pa sad i na 1 :no

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jest :D

Ali kako nije otvarao ni kad san ga umocio u vrelu vodu sa sve crevo da bi ga jos uvacio ali sam mislio da mu treba pritisak iz sistema da ga pogura :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvukao sam termostat jedva ali sve sam ga polomio i sad mi punto vise ne dize skalu ni milimetar iako ga cepam cetvrtom pun gas uzbrdo. Pre mi dizao makar do 1/4 a sad NULA...

Verovatno cu sutra da kupim original nov termostat i resen problem.

Eto da znate da moze da se izvadi termostat iz creveta... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ti kazem da moze a ti ne verujes. I kad ga stavljas, ne pogodi se uvek iz prve lepo pa se izvadi i vrati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam juce nov termostat od R4 pa me sad interesuje kolki je promer creva na fiat stilu posto je kod mene 35 mm isto kao na jednom stilu a ovaj termostat je 40 mm pa mi sad lepo objasnite natenane kako da ga uguram u crevo a da ne napravim opet neki propust??? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promer na stilu dizelu je takav da jeeedva udje uz pomoc lubrikanata i tople vode :D Znaci ako je taj termostat 40mm onda mu je crevo verovatno tako, 35mm

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta mi onda ovamo sere jedan komsija mnogo je stisnut termostat u tom crevu i zato nece nikad da otvori, ja ga pitam a kako onda na stila i punta ugradjuju ove termostate a isto crevo i radi super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merio sam u radnji od stila 1.9 JTD 115 KS 35 mm ist precnik creva kao kod punta 1 i 2 a termostat od R4 40 mm.

Ja sam ovaj termostat prvi dosta puta sa sve crevo stavljao u kljucalu vodu pa odma na ladno ga izvadio i gurao moguce da se zato nesto z***bo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ili si mnogo silio po ovom čeonom delu koji treba da reaguje na temperaturu i oštetio ga ili iskrivioi pa zato nije radio kasnije.

$_35.jpg

Pored masti kojom ćeš namazati unutrašnjost creva i tople vode kojom ćeš crevo pre mazanja omekšati uzmi i neku cevku fi34~35mm recimo pa sa njom guraj termostat u crevo jer ćeš tako izbeći dodirivanje centralnog dela. Sav pritisak će biti na obodu termostata.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i radio, nasao sam cevku koja je tacno upadala u falc oboda, zagrejao cervo i gurao ali kad nije hteo termostat dalje jos dosta puta sam gurao crevo sa sve termostat u kljucalu vodu pa onda napolje na hladno i gurao sa cevkom koja mi je bila pobodena u zemlju pa sam mislio da nije mozda crko jer sam ga dosta puta grejao hladio...

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, coa565 said:

crko jer sam ga dosta puta grejao hladio

Pa to mu je i posao, da se greje i hladi... Pre ce biti da je neko fizicko ostecenje bilo u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste mu to posao ali na maloj oscilaciji temperature a ovo kad ga ja prvo ugrejem na 100 stepeni pa onda izvadim na vani gde je 5-6 stepeni je stvarno velika razlika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam ugurao novi termostat ali opet nece da ga otvori. Namazao sam ga sa tovatnu mast, zagrejao crevo i upao odma. Ja ga provozam on poce da dize temperaturu, ja stanem pipnem donje crevo skroz hladno...Skinem ono crevce tanko sto ide u ekspanzionu posudu ono ni kapi vode da kane na njega, voda ne kruzi uopste. Da li kad je zatvoren termostat treba da ide voda na malo crevce ili mi crkla vodena pumpa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini,mozda glupo pitanje posto ne znam kako ide na tom autu... Jel ti odzracis auto? To treba u mestu da se radi koliko ja znam,ne treba odmah provozati auto, a ako ima vazduha u sistemu nece ti otvoriti termostat...

Sent from my 5010D using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ozracio sam ga jedno sto put pozadi iza motora ima na crevo sraf...

Sto li ne izbaca uopste vodu na crevce od ekspanzione posude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da nema jos neki sraf na hladnjaku il negde? Ne verujem da ima samo 1 sraf za odzracivanje... Ako je taj sraf nizi od bloka motora nece lepo da odzraci... Meni je na proslom autu posuda bila niza od bloka motora pa sam morao drugacije da odzracujem.... Al opet kazem ne znam kakav je sistem na tvom autu...

Sent from my 5010D using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema dizel sraf na hladnjaku, samo pozadi na crevu sraf a crevo je vise od bloka ali je nize od glave...

Jedino ako nije ostalo vazduha izmedju fabrickog i novog termostata u crevu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće da ti je crkla vodena pumpa. Izvadi Renoov termostat pa proveri .

Послато са HTC Desire 626G dual sim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...