Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Meni je na bravi 1,6 16v na magistrali na primer padala kazaljka na 50 stepeni na prvu skalu odozdo.Kupim u AP-sportu neki italijanski Facet termostat zameni mi majstor i za sad nemam problema.Motor se brze zagreje drzi temperaturu na polovini nekih milimetar dva vise.Stari termostat je bio made in france verovatno vernet :question: motor je bio hladan i kad je skinut stari videlo se da ne zatvara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

termostat, kad na otvorenom obara znacajno temperaturu.sreca na fiatu skoro uvek glavi na otvoren inace suprotno bi bilo kuvanja motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš li da moj goreopisani slučaj nije kako treba? Meni se nekako vremenom to kreiralo kao ok, al' sad nešto kontam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deco,ja jos nisam vozio po hladnoci koja je uspela da skine radnu temperaturu motora.Ona je uvek u zadatim granicama,bez obzira na uslove voznje.Dakle ako nije tako,imate problem.Nema mnogo filozofije.Ustedu na zameni termostata,placate povecanom potrosnjom i ubrzanim habanjem motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

radne temperature termostata se najcesce krecu 80-85C ako obara ispod toga bez obzira na spoljnu temperaturu nesto nije uredu najcesce sam termostat.cene ne znam napamet jer ne prodajem delove ali mislim da ima negde AP sportov sajt

Edited by mikisxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni predstoji veliki servis, tako da cu svakako da ga zamenim, jedino sto prokletinja kosta preko 4000, a u AP-u imaju neki italijanski od 5800... :rant: :rant: :rant: :rant: :rant:

Nego kakav je termostat, zove se nesto na B (BEHR, BAHR...), valja li to da stavim na auto ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Deco,ja jos nisam vozio po hladnoci koja je uspela da skine radnu temperaturu motora.Ona je uvek u zadatim granicama,bez obzira na uslove voznje.Dakle ako nije tako,imate problem.Nema mnogo filozofije.Ustedu na zameni termostata,placate povecanom potrosnjom i ubrzanim habanjem motora.

Hvala dete!!! :thumbsup: Shvatili smo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja nesto kapiram :whistle: ,da sto je kazaljka zakovanija za jedan polozaj-sve je ok,a cim ima velike oscilacije,od par crtica-nesto nije u redu,stavicu moj rashladni sistem na test,osto je ranije bio uvek,ali uvek na sredini,milimetar gore-dole(verovatno kad pali ventilator-menja polozaj),a u poslednjih mesec,dosta se muci da cak dodje na sredinu,bez obzira dal je grad,auto-put ili ibarska.

Maki :) pokusao sam da nadjem cenu termostata za jtd na ovom linku

http://www.ap-sport.rs/prodavnica/

ali mi sporo ucirtava stranicu,pa ako neko ima brzu vezu,nek proceprka po cenama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Mik, sad sam pogledao...4250 i 4990 dinara, plus ugradnja oko 20 evra...i još te gume...prodajem auto!!! :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

prodaj polovne gume u kompletu sa polovnim termostatom a auto zadrzi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas i nije jeftin :cry:

Jos kad znam da je Bokijin 10 evra,pade mi na pamet,mozda moze da se nekako,na JTD-a da se upasuje taj od 1.2 16V :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@mik-jedino ako ugradis i plin :whistle:

Edited by mikisxy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako cu moci da stavim jeftini Bokijin termostat :thumbup: -ima da ugradim i plin na JTD-a :lol: ,isplati se :w00t:

Sorry na offtopic-ovanju :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

au bre maki daj neko jednostavnije pitanje :shock:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj termostat jese jeftin,Italijanski.Al mi rece jedan drugar mehanicar za Mercedese,da ta firma radi delove za Mecku za prvu ugradnju...Inace,sta cu vi imate JTD,daj da imam bar TNG.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je Maki zbunjen sto je nas termostat 5 do 6 puta skuplji :crazy: od 1.2 16V,ali ni ja nisam razumeo :no ovo sa odnosom cena JTD-a i 1.2 16V?

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam do sada imao problema ni sa jednim zamenskim termostatom bez obzira na proizvodjaca,samo neki imaju malo siri opseg pa skala vise malo "seta" nista bitno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma hteo sam reći koliko je JTD bolji od 1.2 16v... :gathering:

Da li je problem temperature vezan za termostat ili se može povezati sa postojanjem vazduha u crevima???? Dakle, ako se taj vazduh ispusti iz sistema onda bolje radi, diže temperaturu kako treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno.Samo ako imas vazduh u sistemu to obicno znaci da ti je zveknuo dihtung glave.Sad vidi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da je vazduh ostao u cevima i crevima auto bi se pregrevao kad bi taj vazduh dosao do vodene pumpe ili termo davaca-prekidaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Maki,nemoj tako,apriori,da kudis 1.2 16v,od naseg JTD je bolji,u par stvari:

-mnogo je jeftiniji za odrzavanje,pocevsi,od termostata,akumulatora,nema leteci zamajac(koji je nenormalno skup),i generalno dosta stvari na njemu ces jeftinije platiti i zameniti.

-tisi je u voznji,nema vibracija,a i trapovi i vesanje mu manje trpe od nasih,koje opterecuju tezi dizel motori.

tako da svaki motor ima svoje dobre i lose strane,kao i sve u zivotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...