Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Meni je jutros na -10 poceo da obara temperaturu dok auto stoji. znaci postigne radnu i u voznji je zakucana, sa grejanjem na max, kada stanem na semafor pocne da pada kazaljka, kada krenem odmah se vrati na sredinu. 

 

Kontam da otvoren termostat obara temperaturu u voznji, a ne dok auto stoji, mada ko ce ga znati...

 

Facet kupljen 2012. godine, pre 60 000 km, u principu dosta je i poziveo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto mi drago sto vozim to sto vozim :D 0.5-1km ima radnu temperaturu na -10, grejanje ko u sauni a leti ni ventilator hladnjaka ne pali :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milan-jtd
Ako ti je duvanje i grejanje na max hoće i ispravan termostat da obori malo ispod radne u leru kada je ovakva minusčina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je mnogo drago sto vozim to sto vozim, vec 100 000 bez nekih problema. Zimi greje kao furuna, leti me hladi klima... i tako to, ide kao tane, i do mora, i do banje... uz potrosnju od oko 5l u proseku... ali dosta Off-ovanja Yugisha...

 

Znam "Zveri" da je to ok, jer kazem, u voznji je zakucana temperatura

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je mnogo drago sto vozim to sto vozim, vec 100 000 bez nekih problema. Zimi greje kao furuna, leti me hladi klima... i tako to, ide kao tane, i do mora, i do banje... uz potrosnju od oko 5l u proseku... ali dosta Off-ovanja Yugisha...

 

Znam "Zveri" da je to ok, jer kazem, u voznji je zakucana temperatura

 

Ne vidim sta je moj komentar off, lepo sam napisao kako funkcionise, a to da li se ti nalazis prozvanim ili ne je tvoj problem. Caletov 1.4 Renol 11 greje tek nakon 3-4km i to kilavo cak i kad je radna temperatura i radije odem bajsom nego sa njime ako je iznad nule. Ne vidim nigde u opisu teme da je tema strogo namenjena dizelima i njihovim problemima sa zagrevanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milan-jtd

Ako ti je duvanje i grejanje na max hoće i ispravan termostat da obori malo ispod radne u leru kada je ovakva minusčina.

Jeste, takó je! Sve je takô!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jutros u 5.15 minus -13 napolju (oni na tv-u minus -8 ili -9 , jbg-a) ja krecem za Obrenovac (prvo sam ga jedva odledio - stakla i upalio je na pola kljuca) iako je stajao par dana na parkingu. Radnu temperaturu nije mogao da postigne na putu Bgd-Obrenov.  uopste - do 3 crte i nekako ali na pola nikako (vozio sam ga na tempomatu oko 90 ukljuceno grejanje na najvise do Umke) , niz Ostruznicu jos i pada malo i kada sam usao na Umku malo sam ga ostrije zgazio i tek tada je bio na pola i ne mrda. U povratku u 14h sa posla za par kilometara je postigao normalno radnu temperaturu i tako je sve bilo i do Bgd-a - sto se kaze normalno.

Jutros je bio nenormalan mraz i hladnoca (u kabini je grejao normalno u oba pravca) celim putem , ali eto jednog zapazanja pa moze nekome da koristi ..........  :smoke:

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa logično je da se teže greje ako duva ventilator u kabinu,pogotovo sad kad mora da duva u šoferku non stop čim upališ.Ćaletova zafira ima grejače šoferke nema potrebe da duva ventilator i zagreje s eznatno brže nego Punto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molim za pomoc, ne pali mi prvu brzinu ventilatora i dok auto radi na leru u mestu antifriz u posudi se popne do vrha i pocne da kipka a ventilator se ne pali. U voznji ne kuva ali dize antifriz do kraja i kipi. Ja sumljam na termoprekidac ali bolje da pitam iskusnije. Cak nisam siguran da pali i drugu brzinu ali da ne pali prokuvao bi u 3 uzbrdo. Upitanju je Fiat Punto 1.7 TD od 51 kw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odi do elektricara. Mozda je kontakt a mozda je i relej ili sl. Meni ne kombiju bio taj problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozuri kod majstora da ne probije dihtung glave ... nema vremena za nagadjanje sta je kvar ovde na forumu ... crveno svetlo ti gori odavno ...

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas presao oko 120 km i nije podizao temperarmturu mnogo, verovatno 2 brzina radi ali prvu ne pali. Skala za temperaturu je zakucana jednu crticu iznad polovine. Crko je termoprekidac sigurno jer kad skinem dzek iz njega ima tri zice, jedna dovodna i dve odvodne. Kada tu dovodnu povezem sa bilo koje dve ventilator se pali brze ili sporije u zavisnosti na koju odvodnu spojim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znam, on u toku voznje ukljuci drugu brzinu na kratko i na brzinu ga razladi pa iskljuci i zato i ne primecujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

on u toku tecne voznje nece ni paliti ventilatore, oni se pale samo u kreni stani situacija, u guzvi itd. i kad klimu upalis, ako je imas. u tecnoj voznji gde nemas stajanja u mestu nema sanse da pali ventilatore, mislim ne bi trebalo da ima potrebe da ih pali

Edited by SkyBlu

Share this post


Link to post
Share on other sites

ventilator pali samo kada je voznja stani-kreni ... osim kada je napolju +50 , penjes se uz Himalaje i 5 osoba + klima ... u toku normalne tecne voznje ventilator se ne pali osim kada je neki kvar ... da li na motoru ili na senzorima ... 

ili na dijagnostiku ... ili sam zameni ako si siguran da je to problem i ako znas 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma on ide uz Kopaonik svaki dan :)

I to trecom :D

Pre mi bre palio ventilator kad idem uzbrdo trecom ili cetvrtom a kad radi na leru obavezno pali na svakih 15 minuta. Moram sad da ispustim ovaj antifriz posto mi mutan malo kad sam bio sipao sretstvo za zaptivanje hladnjaka posto mi pustao mali radiator u kabini. Kad ga zamenim on valjda kljuca tek na 120°C pa i ako ne ukljucuje vent nece da kuva ali sigurno menjam termoprekidac do proleca.

Diagnostika pokazala termo solenoid vavle results to low al ja ne znam sta to znaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko se razumem u engleski to znaci termicki magnetni prekidac ima slabu osetljivost tj ne ukljucuje prvu brzinu ventilatora ( verovatno los kontakt u prekidacu ) i onda tek na visoj temperaturi reaguje ( druga brzina ) ... 

ako se ovaj trend temperatura u plusu nastavi ja ne bih cekao prolece .... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi multipla mk2 ima digitalni pokazivac temperature, tj crtice. Kako da saznam da li je radna temperatura 3 ili 4 crtice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi jedno pitanje auto mi ne dize temperaturu kako treba pretpostavljam da pusta negde termostat. Zanima me jel to ima neke veze sa klimom ili ne odnosno da li ce klima bolje da radi kad to zamenim?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju zameni termostat, a sto se tice stila mislim da njegova klima je predvidjena samo za hladjenje, a za grejanje temperatura rashladne tecnosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...