Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pitam zato što ti što su tako upadljivo najjeftiniji obično "baš trenutno" nemaju na lageru to što reklamiraju. Ali stiže sigurno uskoro... U prevodu, oni bi hteli da ga kupe po toj ceni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto mi brzo dostigne radnu temperaturu i tu ostaje zakucana.Pri voznji na otvorenom ne pada stoji tacno na sredini.Ali kad upalim grejanje opadne za jednu crticu :( po gasenju grejanja vraca se na sredinu.

Da li je termostat za zamenu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto mi brzo dostigne radnu temperaturu i tu ostaje zakucana.Pri voznji na otvorenom ne pada stoji tacno na sredini.Ali kad upalim grejanje opadne za jednu crticu :( po gasenju grejanja vraca se na sredinu.

Da li je termostat za zamenu?

 

Nije, to je normalno ponasanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva pronadjoh behr za punta,ima ga u jednoj prodavnici u tosinom bulevaru,u bogunovicu su za isti hteli da naplate 15900 uz cekanje od 15 i vise dana,dok je ovaj kupljen za 6200

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Auto mi brzo dostigne radnu temperaturu i tu ostaje zakucana.Pri voznji na otvorenom ne pada stoji tacno na sredini.Ali kad upalim grejanje opadne za jednu crticu :( po gasenju grejanja vraca se na sredinu.

Da li je termostat za zamenu?

 

Nije, to je normalno ponasanje...

 

Teško da je normalno. Kod mene se to dešava samo ako auto radi u mestu, odvrnem grejanje na 4 i pustim tako 10ak min. I to ako je napolju minus. U vožnji, pa još pri ovim spoljnim temperaturama, to ne bi trebalo da se dešava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja svaki mesec od plate po jednu crvenu u koverat koji nosi naziv auto pa kad zatreba za nesto odatle uzimam. sorry za  :offtopic:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

šišanje ovaca...

 

I meni se čini. Ne bih dao 60eur za parče metala, pa nije zlato. Plus, štoima termostata i za 1000 din. Nemoguće da su ti toliko loši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam da li mi je termostat riknuo.

 

Naime, moj drug, koji isto ima Stila i vozi ga sa neispravnim termostatom, jos letos mi je rekao da je I meni neispravan, jer kada smo isli nizbrdo pada temperatura.

 

I sada ga ja nakacim na dijagnostiku, I pratim temperaturu… Za dva tri minuta  voznje je stigao do 50 stepeni, a to je ona pocetna crta …

 

Ja sam u Zarkovu … tek oko sajma, dakle nekih 7km temperatura se priblizila radnoj, kazaljka je na pola izmedju sredine I prve crte levo, dijagnostika pokazuje 76-77 stepeni.

 

Dakle zakljucujem da je sredina 80 stepeni. A termostat treba da se otvori tek na 88. A izgleda ja nikad ne mogu da dodjem do 88.

I onda sam danas palio motor I pipao creva da vidim da li je otvoren I zatvoren,  pa bih zamolio nekog ko zna da mi kaze koje crevo se pipa.

 

Dakle u termostat ulazi jedno debelo crevo koje ide valjda u hladnjak, ono je bilo sve vreme hladno. Ostala 2 creva su bila topla. Naravno nisam cekao da se motor skroz zagreje jer sam negde procitao da se pipa samo gornje crevo i ako je ono toplo onda je on otvoren, ali meni ne deluje da se tako gleda, jer jedno od ta 2 tanka creva ide u motor, a drugo tanko mislim da ide za kabinsko grejanje.

Evo slike termostata:

 

cxca96060.jpg

 

Pa ako neko moze da mi objasni koje crevo da pipam da vidim da li je zatvoren i da li ce da otvori i slicno.

Mada sada je zima, da li on ikad zimi moze da dodje do 88 stepeni u normalnim uslovima.

 

I koja je to "radna temperatura" ... jer ako temostat otvara na 88 ... da li je radna 80 ili 90? I kada onda treba da se pali ventilator, ako se termostat tek na 88 otvara.

 

Mada najbitnije mi je da vidim da li je otvoren ili zatvoren.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je kazaljka na sredini ne mozes bez dijagnostike da ocenis kolika je temp. tecnosti jer kada je na sredini on moze da ima i npr 78c i 90c. Radna mu je valjda bese 88c, ali neka je to i manje bitno. Mora posle odredjenog vremena, recimo kao sto je kolega Jankovic napisao da dostigne radnu temp. tj. da se kazaljka temperature popne na sredini skale i tu moara da je drzi "zakucanu" i kada ga vozis uzbrdo a i  nizbrdo, a i koliki god da je mraz napolju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je pesnik time hteo reci.... Nemoj da stedis taj touch na telefonu :laughing:  Ja kucam preko tastature pa mi nije zao da riljam po tipkama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je otvoren oba creva su isto topla, a kada je zatvoren donje crevo sto ulazi u hladnjak treba da bude toplo, a gornje sto izlazi iz hladnjaka trebada bude hladno, dok ne otvori termostat i pusti tecnost da procirkulise, i tako sve u krug.

 

@Kolega, nije nikakvo pice, kamo srece da jeste. Bio sam danas za N.Pazar ( mi idemo preko Kopaonika) pa sam se prvi put posle sto godina vozio pozadi u kolima, pa mi je brate muka ceooo dan :sick:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je otvoren oba creva su isto topla, a kada je zatvoren donje crevo sto ulazi u hladnjak treba da bude toplo, a gornje sto izlazi iz hladnjaka trebada bude hladno, dok ne otvori termostat i pusti tecnost da procirkulise, i tako sve u krug.

 

@Kolega, nije nikakvo pice, kamo srece da jeste. Bio sam danas za N.Pazar ( mi idemo preko Kopaonika) pa sam se prvi put posle sto godina vozio pozadi u kolima, pa mi je brate muka ceooo dan :sick:

 

Nema kod mene gornje i donje, samo jedno debelo ide u hladnjak. Ja imam JTD 16V, mozda je drugacije. Mislim vidis gore na slici kako termostat izgleda.

 

cxca96060.jpg

 

Dakle jedno debelo, i 2 tanka. S tim sto se jedno tanko odmah grana ali je u pitanju isti izlaz iz termostata. Ovo gde je fi 9. To ide iz glave motora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze termostat. Hladnjak! Hladnjak ima gornje i donje crevo. To ti prica covek.

Vozio sam pre dve nedelje tastu sd-vš za 50ak minuta. 2 dana nije mogla normalno da jede koliko joj muka bilo. :D:D:D

Opasno je to zadnje sediste ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...