Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

a jel on moze da se odglavi nekako, jel opasno voziti sa otvorenim ... gledao sam sad cene u ap sportu kosta oko 6500 tako da nije bas da cu imati sutra para da ga zamenim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze da se odglavi nikako, vozi tako dok ne skupis genge. Nista se nece desiti osim mozda slabijeg grejanja u kabini i malo vece potrosnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj termostat ima na sebi i termo davac proveri da li se prodaje u kompletu ili moze da se kupi bez njega.

Edited by kicerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo kolege koji drajvaju Mjet masine, koliko treba njemu da se zagreje na ovih recimo 4-5 stepeni?

Ja naviko na corsu, ona pocne da greje posle 5 min max, a ovaj jbt posle 15 min voznje i predjenih 5-6 km tek pocne jedva mlako da duva i tek kaaaasnije pici bas vruce...

Cuo sam od jednog poznanika koji ima isti punto da mu treba dosta da se zagreje a ne kapiram sta je fora, ima ove zime da se smrznem ko biiiiip ako je stvarno tako :D

Aj neka iskustva, znanja itd da cujem vas....??

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

...jel isti problem kao kod kolege masinca

:) :) :)

Elem, ovo sto ti svi kazu u pravu su. Jedna od metoda da bar malo sredis stanje dok ne kupis termostat je karton pred hladnjak-drzace ti temperaturu malo visom i bice malo bolje grejanje.

Kada sam za sebe kupovao termostat kupio sam Vernet po ceni od 4300 din u VS Group, dok je Facet u ap-u bio nesto preko 6500!!! Vernet po iskustvu drugih ljudi ne bi trebalo da je išta lošiji od facet-a čak naprotiv. Caka je u tome sto Vernet prodaje/pravi termostat bez termodavača pa je tako i jeftiniji.

Iz tvojih postova ne vidim zasto bi ti termodavač bio u kvaru a moze da se premesti na drugi termostat jednostavnim odvrtanjem/zavrtanjem. Takođe razmisli o polovnom i koliko ti se to u opste isplati jer su meni trazili 30€!!! za polovan bez ugradnje. Zovi otpade pa se raspitaj, imas jednog i u Smederevu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ beli_Punto

Imaj na umu da konstantno vozis auto sa hladnim motorom, zazori su veci pa samim tim moze doci i do nekih ostecenja, nemoj ga mnogo siliti i stiskati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako mislimo na istog zaobilazim ga u sirokom luku, jer je lopov i prevarant, rece mi drugar da pokrijem pola hladnjaka kartonom, ali ne znam da li horizontalno ili vertikalno :D video sam to milion puta, ali sad ne mogu da se setim

juce sam vozio duze relacije, obicno se vozim po gradu i do Kovina kad odem, to je 20-ak km u jednom pravcu

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ako mislimo na istog zaobilazim ga u sirokom luku, jer je lopov i prevarant...

Svi to kazu/misle :) ali nista ne kosta da pitas....

Stavi karton kako hoces, probaj sa manjim povrsinama za pocetak tipa pola hladnjaka-uzduz ili popreko? kako ti je lakse da uglavis karton jer rashladna tecnost ide dijagonalno kroz hladnjak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bilo je tu i cupanja usiju zbog diskova nekih, neplacenih s moje strane, tako da sad ne razgovaramo, a bili smo ok drugari, dok nije poceo i mene da lupa po usima sa cenama

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Djuntalica

Kod mene je slicna situacija po ovakvom vremenu , do prvog semafora prema gradu imam skoro 2km , i do tada mlako duva , dalje pocinje da duva sve toplije , i kada se ugreje kazaljka za temperaturu ne prelazi pola , a unutra banja :smoke: Yugo mi se isto tako ponasao , tacno znam odakle pocinje da greje , sto je mislim i normalno bar u mom slucaju , jer nemam automatsku klimu . Proprati kada pocinje da greje i u kojem je polozaju kazaljka za temperaturu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj se dosta sporo zagreva i na otvorenom putu obara temp., ali znam i problem, termostat rikavela, tj. zaglavilo djubre. Sad sam bas u dilemi sta da radim, da li da budzim od Renoa 4 ili da kao gospodin kupim origigi i zamenim? :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, naucio sam tu skolu vrlo dobro, zato sam i stavio onaj smajli. :smoke:

Nije nas narod dzabe rekao, ko ne plati na mostu platice na cupriji... E pa meni je dosta placanja na cupriji. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam zamenio termostat, stavljen isto kao original Behr http://www.ap-sport....roduct_id=45302. Stari je čekao zamenu od prošle zime, i sad kad su krenuli ovi prvi hladni dani nije mogao na posle 20 km vožnje više od drugog podeoka da digne kazaljku

tabla_2_uvecana.jpg.

Sad radnu temp. postiže već posle 5-6 km vožnje i tu stoji zakucana. Spuštao sam auto nizbrdo 1,5 km u brzini bez gasa (tada nema ubrizgavanja goriva) nije ni milimetar spustio temparaturu. Spoljna temperatura 3-4 C i grejanje podešeno na 25 C. Isto sam ostavio auto da radi na parkingu desetak minuta (isto uključeno grejanje) i kazaljka se nije mrdnula.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, zamena termostata ceka i mene danas...sve vec dogovoreno sa majstorom...pa posle posla pravac kod njega...jer i meni temperatura kako je krenulo malo hladnije vreme ne prelazi drugu crtu...a o pola da ne pricamo...pa javljam rezultate veceras...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda je i meni termostat capnuo, nema sta da bude....meni tek u gradskoj guzvi dodje temp do pola, ali cim ga poteram na otvorenom on je obori, pre neki dan sam isao iz jagodine za bg napolju bilo 6 stepeni, ja vozim na 2200 rpm oko 120 a temperatura bukvalno 2 mm iznad nule, ni blizu pola dokle bi trebala da dodje.

E sad jel postoji neki nacin da se utvrdi da li taj termostat radi ili su ovo stopostotni simptomi??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prednost benzinaca je sto se termostat u kucnoj avrijanti menja za pola sata i kosta 1000rsd :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...