Jump to content
FAS Goran
etibor

Stilo - el. motor za štelovanje farova

Recommended Posts

Da li dijagnostika prijavljuje kvar motorica za nivelaciju farova na stilu?

Kacio sam dijagnostiku par puta ali takve greske nema, a motorice ne cujem da rade, a i ne primecujem da se snop svetla menja iako na displeju pokazuje da menja polozaje od 0 do 3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi previse :) , ionako su ga zatrpali sa elektronikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje, mozda je bzv al moram jace ej od mene

 

cxca311.jpg

 

Jel postoji neki pocetni polozaj na tom klizacu, recimo ako je u kabini 0 gde treba da stoji taj klizac ?

 

ps, posto se i kod mene cuje zujanje smao planiram da rastavim far i proverim taj motoric.

Početni položaj za demontažu/montažu motorića korektora fara je kada je navojni klip izvučen do kraja a klizač u krajnjem položaju do najvećeg zupčanika. To je ujedno i pozicija "0" . 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj samo da ga isteraš napolje, posle se jako teško vraća. 

Inače ima taj potenciomer pa je manje više sve jedno kako ga sastaviš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo,

Moze li mala pomoc?

Kako da oborim/spustim farove jako visoko bacaju i non stop mi blinkaju drugi vozaci. Vidim na tabli da postoje neke komande za pomeranje gore dole ali to ne funkcijonise, pa da li moze rucno i kako?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da zamenim levi far na stilu 5 vrata, koliko je komolikovano da se motor za posešavamje fara vrati na mesto ako se već far skida?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako je za skidanje, ali malo teze za vracanje.

Posto sam vec to petljao na bivsem Stilu, moj ti je savet da pre vracanja malo "steses" kuglu na motoricu, 90 stepeni u odnosu na ono kako stoji po zakretanju u plasticnoj sini za nivelaciju.

Lako se uglavi, a nema sanse da spadne kada se zakrene u potreban polozaj, samo ce ti se kas'ti kad dodjes do motorica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe nista stanjivati....
Lako se vraca, lakse je ako je skroz izvucen mada ni ovako nije problem.
Prvo se kugla gurne kroz svoj otvor a onda se nabacuje u leziste tako sto se navuce sa strane, tj na pocetku ili kraju kanala u kojem lezi, nikako da se gura da uskljocne, tako moze da se polomi ta navojna sipka sa kuglom, i kada sve legne onda se usrafi motoric sa dva srafa.
Ako je far skinut to je posao od par sekundi...

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam upravo tako, pokusavao naravno s kraja kanala, sa maksimalno izvucenom polugom i bilo je prilicno nategnuto za nabacivanje, da me je bilo strah da ne polomim sine. Mozda ima veze sto je motoric bio "Al" sa Octavie (mada je na oko isti kao originalno *** od "Bosch"-a).

Slazem se sa Kuvaljom da nikako ne treba pokusavati da se kugla poluge motorica "ugura" u sinu jer ce sigurno puci. Uglavnom, ja sam morao trunku da stanjim kuglu poluge sa obe strane u paraleli, provucem kuglu kroz sinu i kada se motoric zakrene u leziste sve lepo staje i nema gde da mrdne, a lako je za nabacivanje. Otprilike ovako nesto, na brzinu sam naskrabao (motoric vuce sinu, tj. socivo fara, pod 90 stepeni u odnosu na ravan slike):

a.thumb.jpg.fdd309805d5603dc3631f406a064a475.jpg

 

Ako poluga ima duzinu za nabacivanje u sine sa strane onda nema problema, ovo iznad je ideja ako zapne kao sto je kod mene bio slucaj.

Ionako mora da se prebacuje motoric, pa ce se na licu mesta videti kakva je situacija.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bosch i AL je ista firma, tako da bi to trebalo da je isto, na 147, gt i stilu su AL farovi i sve te farove sam rasturao i sklapao i uvek na isti nacin vracao motor, cak i na 159 ide isti motoric, ni tu nije bilo nikakavih problema sa vracanjem motorica.
Motor je jedina fiksna tacka senila u donjem delu, pa mozda nije dobro resenje da se struze kuglica, kad bi spustao farove motorima, mozda u nekoj poziciji bi se kugla tako zarotirala da se postavi kako si je ugurao pa bi onda vibriralo senilo, ne bi imala dovoljno materijala da bude sve u knap u kanalu.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugacije nije imalo sanse, kada se osovina poluge provuce kroz onaj plasticni krug, nije bilo pojma da se sa strane nabaci na sinu ni u maksimalno izvucenom polozaju. Tako da mi je ovo bilo jedino resenje, bilo kako drugacije bi bilo lomljave. Sigurno ne bih sebi pravio dodatan posao da je moglo ;)

Probao sam naravno nivelaciju od polozaja 0 do 3 pre zatvaranja fara, sve je utegnuto. A i vozio sam tako oko godinu dana, sljakalo je bez i jednog problema. A kuglu sam naravno stesao minimalno, cisto da nategnuto moze da se provuce kroz sine.

Ako moze bez toga i poluga ima duzinu da se uvuce sa strane - najbolja varijanta. Kod mene to na oba fara nije imalo sanse u ovoj kombinaciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bude da ignorišem...

Ds me ubiVaš al' nemrem da se setim šta sam juče ručao a tek pre 7-8 god. ... Idi-begaj...

Sigurno tih motorića ima sada svukuda. Čak odgovaraju i iz drugih grupacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Cerberaspeed

Meni je za bivseg Stila covek izvadio iz fara neke Octavie ili Passata B koma nesto, da ga je*em :D. Ne zanimaju me doticni, pa se nesto i ne secam koji tacno. Ali da znas da moze i sa gomile drugih narodnih modela koji imaju iste "Al" ili "Bosch" motorcice.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...