Jump to content
FAS Goran
etibor

Stilo - el. motor za štelovanje farova

Recommended Posts

Skini onaj veci poklopac fara kroz koji se menja kratko i maglenka. Videces ispod sijalice za kratko svetlo motorcic. Skini mu samo konektor i to je to ;) Sa desnim farom verujem da neces imati problema, eventualno posudu za tecnost za stakla odsrafi gore i pomeri je malo u stranu. Kod levog je malo zeznuto.

 

Pre neki dan sam komsiji na karavanu menjao sijalice. Video me neki dan kad sam sebi menjao poziciju i nije mi bilo spasa :) Nije mu radila ni jedna pozicija napred, nazad jedna i jedna sijalica za tablicu :D

On je, recimo, za levi far skidao akumulator, pa kuciste akumulatora... To ti nikako ne bih preporucio. Mislim da je najbolje da namotas tockove i skines podkrilo pa onda odozdo lagano.

 

I meni je jedan motorcic zujao non stop, drugi nije radio nikako. Uzeo sam neke kineske, pretpostavljam, sa kupinda. Video sam da je neko kacio link u nekoj temi...

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala drugari.

Tebi Bane posebno na detaljnom opisu.

Nisam mogao jutros od kiše da gledam ali se levi motorić sam popravio.

Ostao je ovaj suvozačev pa ću pogledati sutra da li mogu da ga popravim ili će biti otkačen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

947a753882be7e15626188feadedb2dc.jpg
Ode napolje mali vrag.
Nije bilo šanse da iščupam konektor a da ne skinem motor.
Čak i kada sam ga skinuo jedva sam ga izvukao.

Sada jedno drugo pitanje. Mogu li nekako ručno malo da spustim snop pošto bije u nebesa sada?

Edited by joshibeast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešeno. Našao objašnjenje na forumu.

Čekam samo dan da lepo vratim poklopac fara jer nije lepo legao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plastični šraf na faru do krila. Gedorica 8 i zavrci ga da bi spustio far :)

A što se tiče poklopca, bolje se potrudi sada da ti ne bi ušla voda unutra. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neću ga voziti do sutra. Sada nema šanse da vidim.

Koliko sam skapirao treba prvo da nekako ubacim ona dva zuba do krila pa tek onda spuštam onaj deo gde kačim žabicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je zujao levi, a njemu nisam mogao nikako da pridjem bez skidanja branika (na motorcic mislim).

 

I kada se vec skidao branik, resio sam lepo da uzmem nove motorcice i da ih zamenim, sto sam i uradio. oko 1800 su me izasla 2 motorcica i 1000 din majstoru za ruke (skidanje branika, farova, zamena motorcica, vracanje sve nazad i stelovanje farove - koje sam ipak ja kasnije ponovo morao da stelujem :D). Da sam imao dvoriste ili garazu sam bi se upustio u to, ovako mi bilo lakse da dam 1000 din

Edited by Ivan
Prebaceno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam jedno pitanje, mozda je bzv al moram jace ej od mene

 

cxca311.jpg

 

Jel postoji neki pocetni polozaj na tom klizacu, recimo ako je u kabini 0 gde treba da stoji taj klizac ?

 

ps, posto se i kod mene cuje zujanje smao planiram da rastavim far i proverim taj motoric.

Edited by lakicevicboris

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da pitam nesto. Ne reaguju motircici za nivelisanje farova na komandu iz kabine, a na displeju prepozna sve regularno. Niti se bilo sta cuje. Dakle, otkazali su. A nacuo sam da je komplikovano da se dodje do njih...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne otvaram novu temu ,evo u cemu je problem ... na farovima mi ne rade motorici , a ni ono za mehanicko podesavanje na samom faru za gore/dole , levo/desno ne radi , ne znam zbog cega ... nije ni bitno .. pitanje je , moze li se visina snopa nastelovati podesavanjem pozicije samog fara , na primer , postavljanjem neke sajbnice ili tako necega ...i ako moze , ako zna neko nekog majstora , dajte kontakt .. to bi najhitnije uradio ... farovi mi biju visoko , previsoko i nemam nacin da spustim svetla , svi mi blicaju ... hvala puno unapred

Edited by medinobend

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo moras vratiti motoric na pocetni polozaj verovatno ti je kao kod mene namotao u krajnji polozaj pa biju visoko.Ja sam ih rucno vratio i iskljucio uostalom prelistaj temu unazad sve ce ti se samo kasti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze sigurno da se donekle nivelise na samom nosacu fara, imas ih 3 komada.

Ali kad vec rasturas i skidas branik, cena motorcica je smesna da i to ne uradis (ili eventualno da popravis stare). Povesces par ljudi, natovariti gepek (ili losije ustelovati na nosacu) i opet ista prica.

Ja sam uvek za tehnicki potpuno ispravan auto. Mada, dodatni problem je sto kazes da ti ne radi ni mehanicko podesavanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pazi , motorici su 10-15e , a ja nadjoh oba fara sa motoricima sa stranca za 60e ... Pada mi na pamet da kupim oba fara i resicu oba problema odjednom. Ionako su prethodnom vlasniku razbili jedan far pa je kupio razlicit , tj kina ili ap , i sad jedan je ko nov a drugi je polovan , i to me dodatno nervira... Ovako , kupim oba fara i sve isto i sve radi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je stranac u pitanju, vodi samo racuna da vozilo nije bilo RHD, jer je na njima kontra-nagib snopa na faru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, mozda je u tome caka sto su tako jeftini. Otprilike je to cena za pojedinacan dobar polovan far.

A znam ih bar nekoliko koji su se tako zaje*ali sa RHD farom i potrcali za cenom :) .

Ako menjas farove, probaj i kod Pedje iz Indjije posto su cene odlicne. Imas kontakt na temi o otpadima, da ne reklamiram.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li neko zna,ili je imao isti problemcic, ne radi mi ni jedan el.motorcic, dal je moguce da su oba crkla, takodje ni maglenke ne rade?

fiat stilo mw 85kw.ili nisam gledao da li ima osigurac poseban za njih, pa da nije zvekno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...