Jump to content
FAS Goran
etibor

Stilo - el. motor za štelovanje farova

Recommended Posts

Ako ti je riknulo motorce a neces da ga menjas moze na bilo kom tehnickom masinski da nastelujes far, podignu ga, e sad neko k'o se vise razume od mene uključi će se u temu oko pomoći...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste korisno ali meni motoric radi non stop kada su upaljena svetla cuje se da zuji vrti se.sta da mu radim sada sta je uzrok kvara i koji je kvar? :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slike motorčića iznutra kupljenog danas i verovatno dodavanje malo masti na zupčanike.

 

DSCN4014.jpg DSCN4015.jpg DSCN4016.jpg DSCN4017.jpg
 
DSCN4018.jpg DSCN4019.jpg DSCN4020.jpg 
 
DSCN4021.jpg DSCN4022.jpg DSCN4023.jpg DSCN4024.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li kada se steluji farovi preko prekidaca u kabini, kada stoje na 0 da li su na osnovnom polozaju, i u kom polozaju je sam motoric u faru kada je na 0 jel izvucen ili uvicen do kraja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pravilu, 0 je osnovni polozaj u kome se steluju farovi. Na 1,2,3 obaras farove pri povecanju opterecenja...

A ovako kaze u uputstvu:

 

Position 0 - one or two passengers on front seats
Position 1 - five passengers
Position 2 - five passengers + load in the boot
Position 3 - driver + maximum admitted load in the boot

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li kada se steluji farovi preko prekidaca u kabini, kada stoje na 0 da li su na osnovnom polozaju, i u kom polozaju je sam motoric u faru kada je na 0 jel izvucen ili uvicen do kraja?

 

Po logici stvari pošto je motorčić u donjem delu fara / dakle kada spušta far trebao bi da uvlači polugu. Znači O položaj maximalno izvučena poluga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i namestio, posto nisam imao poklopce na farovima, u oba fara je ulazila voda i unistila oba motorica, sve je korodiralo a vodovi na el. plocici se odlepili, izvukao sam ih na maksimum rucno i postavio, i nabavio sam poklopce i zatvorio farove, pa kad naletim jeftino na te motorice namesticu ih, i onako to nivelisanje farove ne koristim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta moze biti ako se motorici cuju da rade normalno, a snop svetla se ne pomera gore dole?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem imam ja sa levim el.motorićem u petak ga skidam pa javljam sta je u pitanju konkretno u mom slučaju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si bliže pa zajedno da se igramo sa skidanjem branika.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta moze biti ako se motorici cuju da rade normalno, a snop svetla se ne pomera gore dole?

Ja imao problem sa potenciometrom, deo na klizaču koji gura belu osovinicu se polomio, moraćeš da skineš motorić i proveris. Staviću slike u temi "Popravka elektro motorića" pa možeš da vidiš...;) Edited by M-a-r-k-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno pljavština ili šta već, pa nije na kraju isključio već motor vrteo bez prestanka dok nije izleteo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel moguce da elektro-motore za podesivanje visina farova uopste ne rade a da kompjuter ne pokazuje gresku???

ono 0-1-2-3 mi pokazuje na displeju, a ne primetujem razliku kad promjenim visinu...

ako treba da promjenim te motorice, koliko bi me to kostao???


pozdrav :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sijalicu na levom faru menjam zavlacenjem i pipkanjem a desnog skidanjem akumulatora, mnogo je lakse nego tocak i koruba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nisi malo pobrkao strane i teme ?

Leva strana je vozačeva i tu je akumulator a tema o zameni sijalica na Stilu je http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=36260 , ako pričamo o Stilu.

Postoje i dalje varijacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto iz radoznalosti : kako se prilazi motorcicu za novi bravo? (a da se ne otvara ceo far) Ne znam sto su ga tako postavili  i  mislim da mu je nemoguce prici... :wallbash:

Edited by statichawk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam sledeći problem. Motorići su verovatno prezubili i rade non stop.

Da li postoji varijanta da ih nekako isključim dok se ne odlučim za popravku?

Nerviraju me jer se čuju u kabini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...