Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

Članske karte

Recommended Posts

...treba da se dogovorimo oko samo par stvari...

U sustini, nema neke preterane filozofije oko njihovog izgleda... :cool

- da li ce biti sa fotografijom clana, ili bez fotografije ?

- da li cemo pisati auto koji clan vozi, ili cemo bez tog podatka ?

- pretpostavljam da se sa plastificiranjem clanskih karata svi slazu [ kako bi lepse izgledale, a i duze trajale ], ali ipak da i to pitam...

Ostale stvari su manje-vise odredjene...

Obavezno je ime i prezime clana...

Obavezno je naznacenje vremenskog vazenja cl. karte

Obavezno je naznaciti da vazi samo uz licnu kartu ili drugi identifikacioni dokument koji izdaje drzava

Obavezan je broj clana...

Predlog je da nemamo cl. karte sa brojevima 001, 002, 003 i sl...vec da osnivaci i ljudi koji su od Prvog Okupljanja u celoj prici oko Kluba, dobiju cl. karte na kojima ce pisati ''osnivac/clan''...bez ikakvog dodatnog broja...

Kad tih 15-tak ljudi dobije takve cl. karte, onda se krece i sa dodavanjem broja, ali ne pocev od 001, vec od prvog slobodnog broja, a to je npr. broj 019 [ ako bude 18 ljudi sa kartama ''osnivac/clan'' ]...

Pretpostavljam da razumete na sta mislim... ;)

SVE cl. karte ce isto izgledati...dakle, nece se praviti nikakva razlika u njihovom izgledu... :cool

Obavezne su odgovarajuce dimenzije, kako bi mogla da stoji zajedno sa svim ostalim dokumentima [ npr. dimenzija kao kreditna kartica ili sl. ]

Sa leve strane ce biti Znak Kluba [ taman za cl.karte moze da se uradi, jer je tehnicki zahtevna njegova stampa, ali su dimenzije stampanja male, tako da moze da se uklopi ]

Na zadnjoj strani moze biti logo Kluba [ FLCS ]...

Takodje uradicemo i jedan broj VIP karata, odnosno ''pocasnih'' koje cemo dodeliti ljudima iz drugih Klubova koji su nam pomogli

oko osnivanja naseg Kluba...

One mogu da budu dodatno ulepsane... :cool

Naravno, te VIP cl.karte su protokolarne, i na njima ce biti naznaceno da se ne mogu upotrebljavati u komercijalne svrhe... ;)

Naravno, ako neko moze, nek' uradi predlog izgleda... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li ce biti sa fotografijom clana, ili bez fotografije ?

DA (mozda LK format ili manje)

- da li cemo pisati auto koji clan vozi, ili cemo bez tog podatka ?

Da ( to nam dodje ko drugo ime, barem sto se kluba tice :D )

- pretpostavljam da se sa plastificiranjem clanskih karata svi slazu [ kako bi lepse izgledale, a i duze trajale ], ali ipak da i to pitam...

ZA plastificirane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fotografija bi uvecala komplikovanost izrade i troskove tako da mislim da nema potrebe za time. Sto se tice automobila takodje se ne slazem jer je auto promenjiv ali fiat ostaje u srcu tako da bi neki menjali(dopunjavali) kartice na svakih par meseci.

Za ostalo se slazem a takodje bi mogli da napravimo po 2 rupice na vrhu kartice gde moze da se okaci neka vezica(kao na takmicenjima) i da moze da se okaci oko vrata, ovo kazem jer cemo valjda postati ozbiljan klub pa se moze desiti da na neke manifestacije budemo pozvani kao gosti, ili kad organizujemo neko okupljanje tipa ada huja isl... pa da mozemo biti lepo oznaceni.

3.4.5.6. stvar je skupljanje clanarina i odrzavanje "sastanka" na nivou osnivaca kako bi se dogovorili o ostalim planovima vezanih za blizu buducnost (POD HITNO) i organizaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...fotografija bi sigurno poskupela izradu clanske karte, ali bi takodje dodala i na njenoj autenticnosti...

Fotografija bi mogla biti ''overena'' pecatom Kluba sa strane [ kao i na drugim dokumentima ]...tako da pecat zahvati i cosak fotografije, i samu clansku kartu... ;)

Ono za dve rupice je korisna stvar... ;)

Kartice ce se ionako menjati na svakih godinu dana, jer ce na svakoj morati da bude naznacen rok vazenja...kad on istekne, nema druge nego raditi novu cl. kartu...

Clanarine se nece sakupljati, nego ce se uplacivati na racun Kluba...

Pretpostavljam da si i ti na to mislio... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno uplacivati... nema zive love u opticaju jer je tesko posle povatati...

e da i uplacivati ako ste ljudi ka sto niste recimo samo sredom i petkom ili tako nesto.... mislim ko ce da knjizi i vodi sve te uplate i bankarske provizije... sto se kod nas srba kaze moramo da imamo payment run!

aj vozdra

e da i glasam sa slikom i sto drug celic kaze sa rupicama... a trake cemo da napravimo i da prodajemo :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7551

Ajde ovako kako vi zamisljate da strpate logo kluba ( koji bi trebao da zauzme veci deo povrsine kartice ), sliku, marku automobila clana, redni broj kartice, datum od kad do kad kartica vazi, ime i prezime na malo parce papira ili od cega ce vec biti... :idea: Mislim nije neka nemoguca misija ali po meni to sve kad se nabudji bice sarenilo i nekako mi deluje pretrpano...

Ja sam vise za varijantu logo kluba , broj , ime prezime i eventualno nick sa foruma radi nekih okupljanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Logo Kluba nece biti na prvoj strani kartice...

Ako uopste i bude na njoj [ a, bilo bi dobro, kako bi i skracenica FLCS postala prepoznatljiva ], bice na zadnjoj strani [ na poledjini ] kartice, koja je ionako ''podaci free''... :cool

Marka automobila clana je jedna jedina rec [ Bravo, Delta, Stilo, itd... ], plus sto to nije ni odluceno da ce sigurno biti, vec je ovde samo pitano sta mislite - da li treba da bude... ;)

Mislim da ''nick'' sa Foruma nije potreban... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako je tako da se menja svake godine, onda je ok. Sto se tice nick-a mislim da je nepotrebno jer ce verovatno biti mnogo clanova koji uopste nemaju pristup internetu a mi sto smo ovde mi se okupljamo ionako svakog vikenda pa se znamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, da li ima neko logo da mi da u psd-u ili bar png-u, pa da vidim da nesto sklopim.

ZA: slika, rupice, marka automobila

PROTIV: nadimka sa foruma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. Rupice nisu neophodne! Postoje "gaće" za ID kartice sa rupicama i zihernadlom tako da mogu da se obese oko vrata ili zakače na levu sisu ili gde već. Bolja je varijanta da se odrade trakice za oko vrata (ona šira varijanta) sa logotipom kluba, na koje bi se besile kartice.

2. Ako je kartica treba da bude dimenzije 86x54mm, mogu da se rade u tehnici digitalne štampe i da se odmah štampaju kompletne sa svim podacima. Na tabak proširenog A3 formata staje 21 kartica, a cena celog tabaka je 100 dindži. Naravno moguća je i obostrana štampa.

3. Ako je u pitanju neka vrsta "članske knjižice" može da se uradi na 4 strane. Kada se savije opet može da bude format 86x54mm. U knjižicu može da se upiše više podataka, a može na zadnjoj strani da se ostavi prostor za overu tako da mogu da traju duže.

1+2+3. Kartice dimenzije 86x54mm staju u "gaće" za ID kartice koje mogu da budu od tvrđe ili mekše plastike.

Ako se odlučite na ovu varijantu izrade nije problem da budu i sa fotografijom...

Toliko za sad ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo znaka http://rapidshare.com/files/117943533/logo-8.zip.html

a evo i logoa http://rapidshare.com/files/117944090/logo-10.zip.html

u psd-u + font. :cool

ZA: Na prednjoj strani Ime i Prezime, Slika, Nadimak s foruma, Grad, Broj Clana i naravno raskosni znak,

a na zadnjoj u pozadini logo (flcs) u pozadini (malo bledji) i potpis clana

I sve to na plasticnoj kartici kao platne kartice, licna karta, bice valjda i vozacka jednog dana, i zdravstvena i... :roll:

A u knjizarama moze da se kupi plasticni "dzep" za stipaljkom za tu dimenziju pa je okacis na rever "a prolaznici padaju pod saobracaj, eno ide drug clan" :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 56

Mislim da cete se malo pogubiti sa slikom itd...

Zamislite skup, frka panika 100 ljudi i vi trebate imati choveka koji fotografishe nove chlanove, pishe ime i prezime za svaku sliku itd itd... :?

<Da ne pricham za uchlanjenje preko neta itd. neko treba skenirati ili slikati samog sebe, pa zakachiti, pa poslati, pa neko sve to da slozhi - pogubljenje u najavi.

Evo kako izgleda prednji deo nashe kartice (ubaci se u plastichne gace i zalemi):

clanska.gif

Necu da ispadne da popujem, ali pricham iz iskustva pa vi vidite. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
...Necu da ispadne da popujem, ali pricham iz iskustva pa vi vidite. ;)

Ma, kakvo ''popovanje'', savet nam je dobrodosao... :cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nam ne treba ni slika (skuplje i komplikovano), ni model ili registracija auta koji vozimo (promenljivo), a takođe mislim da ni rok važenja ne bi trebalo stavljati... (čemu?)

Broj kartice je obavezan, jer kako ćete sortirati i arhivirati članove ako nemate brojeve?! Redni broj 00001, 00002 i tako dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 56

Pa ne znam bash da vam nije potreban datum... Jednom se uchlanish i vechno si chlan? :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sliku se slazem,lepo je ali malo komplikuje stvar,narocito sto se kartice menjaju na godinu dana.Takodje i tip kola nema potrebe stavljati jer je to promenjivo kao i registraciju auta,izgubis jednu tablicu i onda mora da se menja broj...

Ali zamena kartica na godisnjem nivou je neophodna zbog prikupljanja clanarine.Ako se ne bi menjale verovatno bi jedan broj ljudi platio clanarinu samo prvi put,a karticu nastavio da koristi i narednih godina,sto ne bi bilo ok prema drugim odgovornim clanovima :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mislim da cete se malo pogubiti sa slikom itd...

Zamislite skup, frka panika 100 ljudi i vi trebate imati choveka koji fotografishe nove chlanove, pishe ime i prezime za svaku sliku itd itd... :?

<Da ne pricham za uchlanjenje preko neta itd. neko treba skenirati ili slikati samog sebe, pa zakachiti, pa poslati, pa neko sve to da slozhi - pogubljenje u najavi.

Evo kako izgleda prednji deo nashe kartice (ubaci se u plastichne gace i zalemi):

clanska.gif

Necu da ispadne da popujem, ali pricham iz iskustva pa vi vidite. ;)

Slazem se sa ovim formatom kartice jer nije konfuzna i ima sve sto je potrebno.

Predlazem fiat-lancia plavu boju(sa znakova?!) koja se preliva u sivu, sa desne strane da stoji logo a ostalo po zelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7551

Kilsone ova ti je za lektiru.... :applause:

Znaci ova ARCS je vrh vrhova: jednostavna nije kitnjasta i nekako solidno deluje....

A opet kazem kad se nagura sve sto sam pre pomenuo bice kicerica poput grand produkcije... :lool:

Share this post


Link to post
Share on other sites
...A opet kazem kad se nagura sve sto sam pre pomenuo bice kicerica poput grand produkcije... :lool:

I kartica ARCS ima sve sto smo i mi pricali, o kakvoj kicerici pricas... :roll:

Dakle : ime i prezime, clanski broj, rok vazenja, naziv Kluba, Znak Kluba, Logo Kluba...

Ajde ovako kako vi zamisljate da strpate logo kluba ( koji bi trebao da zauzme veci deo povrsine kartice ), sliku, marku automobila clana, redni broj kartice, datum od kad do kad kartica vazi, ime i prezime na malo parce papira

Slika je samo predlog, a nije odluceno da ce sigurno biti....kao i koji model Fiat/Lancia clan vozi... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest 7551

Pa to sto je na ARCS kartici mi je ok skroz.... samo ja bi jos dodao nick sa foruma ispod sitnijim slovima... Kao sto neko rekoh mi se znamo ali novi likovi koji budu dolazili na skupove ili gosti iz drugih klubova pojma nemaju koje ko.....

I da, da ne bude da se ja nesto bunim ili nesto slicno samo kazem ono sto mislim i kako bi po meni bilo najbolje a vi ( ostali ) odlici te.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
dodao nick sa foruma ispod sitnijim slovima.

Mislim da vam je to nepotrebno staviti na karticu odradite kartice poput nasih(nije sto su nase ali su lepe) a napravite neke nalepnice poput ______ sa nick-om i to ide na vozilo.

Ako stavite nick kao sto rece sitnijim slovima ko ce to da vidi?

"ono na skupu razmenjivanje kartica da vidimo ko je ko"

Ovo je naravno moje misljenje ne mora biti ispravno.

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, znam da je već pregršt podataka na karici, ali mislim da bi bila dobra "fora" da se nađe krvna grupa kao kod reli automobila, pa i u vozačkoj dozvoli... Može i sa zadnje strane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ga ne komplikujemo sa fotkama,nikovima i sl.

Jednostavno:

-ime prezime

-broj clanske karte

-vazenje kartice

I naravno ostala sminka u vidu logoa,...

Interesantna je prica za osnivace.... :mrgreen:

Normalno,sve se stampa,nikakva dopisivanje i tome sl, i eventualno pecat na poledjini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato mi je i interesantno! hahaha

...salu na stranu cim papiri budu gotovi mozemo se baciti u stampu kartica,posto pretpostavljam da su se ljudi slozili oko najbitnijih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...